NOVOSYN 5/0 70CM HR22 C0068028 – 36 szt. nici chirurgiczne, szwy wchłanialne, plecione powlekane

Indeks katalogowy: NIC-NOV-50HR22-68028

Novosyn to syntetyczny, wchłanialny szew pleciony o średnim okresie podtrzymywania tkanki. Idealny szew do zespoleń tkanek miękkich i do podwiązywania
 • Dostępność: Dostępne
 • Czas dostawy: Realizacja 24 godziny
 • Dostawa: od 0,00 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
426,60 zł -12% 375,41 zł brutto / opak. 347,60 zł netto + 8% VAT / opak.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 426,60 zł / opak. -12%

Cechy

Cechy produktu
Nazwa:
Grubość nici:
Rodzaj igły:
Szew wchłanialny:
Plecionka:

Opis

NOVOSYN 5/0 70CM HR22 – szwy wchłanialne plecione

Szwy wchłanialne plecione NOVOSYN 5/0 70CM HR22 są stosowane głównie w medycynie jako pomoc w zamykaniu ran po operacjach i zabiegach chirurgicznych. Nici 5/0 70CM HR22 są wykonane z kopolimeru 90% glikolidu i 10% L- laktydu Poli (glikolid i L-laktyd 90/10), które stopniowo rozkładają się w organizmie. Nici te są używane podczas procedur medycznych, w których wymagane jest zespolenie o średnim okresie podtrzymywania tkanki. Szwy wchłanialne plecione NOVOSYN 5/0 70CM HR22 zostają zdegradowane w wyniku procesów hydrolizy oraz reakcji enzymatycznych, zapewniając przy tym przewidywalną i niezawodną absorpcję.

Nici NOVOSYN 5/0 70CM HR22 są stosowane w procedurach chirurgicznych, podczas których potrzebne są wchłanialne, syntetyczne, plecione materiały szewne. Znajdują zatem zastosowanie w:

 • chirurgii ginekologicznej,
 • urologicznej,
 • obszarach związanych z układem pokarmowym,
 • dziedzinach okulistyki,
 • mikrochirurgii.

Szwy NOVOSYN spełniają wszystkie wymagania Farmakopei Europejskiej i Amerykańskiej. Nasz asortyment obejmuje opakowania zawierające 36 sztuk nici NOVOSYN 5/0 70 cm HR22 wraz z okrągłą igłą ½ koła HR.

Charakterystyka

Nici chirurgiczne NOVOSYN, opracowane przez firmę B.Braun, zostały zaprojektowane do zespalania tkanek miękkich. Charakteryzują się pełną wchłanialnością po 56–70 dniach od szycia po przeprowadzonej operacji bądź zabiegu. Produkt jest elastyczny i wytrzymały, a dzięki specjalnej powłoce zawierającej stearynian wapnia zmniejsza się ryzyko wystąpienia stanu zapalnego.

W skład Nici NOVOSYN wchodzą kopolimer 90% glikolidu i 10% L- laktydu Poli (glikolid i L-laktyd 90/10). Szwy zostały powleczone w 50% kopolimerem glikolidu i L-laktydu Poli (glikolid i L- laktyd 35/65), a w 50% stearynianem wapnia. Mają zdolność podtrzymywania tkankowego: 50–40%, 21 dni po zaimplantowaniu. Zakres grubości szwu to 8/0 USP do 2 USP.

Nasza hurtownia medyczna oferuje szwy wchłanialne w kolorze fioletowym i bezbarwne. Cechy te sprawiają, że personel medyczny może łatwiej odnaleźć i zidentyfikować zastosowany rodzaj nici chirurgicznych. Dzięki swojej intensywnej barwie są rekomendowane do zakładania wewnątrz organizmu. Nici chirurgiczne NOVOSYN są wykorzystywane do zbliżania i podwiązywania tkanek miękkich w zamknięciach podskórnych i śródskórnych. Z powodzeniem mogą być stosowane w chirurgii ogólnej oraz weterynaryjnej.

Wskazania do zastosowania szwów wchłanialnych

Szwów wchłanialnych plecionych powlekanych używa się głównie do zamykania ran chirurgicznych, które wymagają wewnętrznego wsparcia na pewien czas. Mają zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak:

 • chirurgia ogólna,
 • kardiochirurgia,
 • ginekologia,
 • urologia,
 • okulistyka i wiele innych.

Nici umożliwiają długotrwałe wiązanie ran. Są często stosowane w przypadkach, gdy istotne jest zminimalizowanie potrzeby późniejszego usuwania zszycia.

Szwów wchłanialnych plecionych powlekanych używa się w różnorodnych procedurach chirurgicznych z uwagi na ich właściwości i elastyczność. Sprawdzają się doskonale w chirurgii ogólnej. Umożliwiają łącznie tkanek po operacjach jamy brzusznej, jelit, w tym również po resekcji, a także operacjach w obrębie klatki piersiowej. Nici te wykorzystuje się do szycia powłok skórnych po cesarskim cięciu czy operacjach laparoskopowych. Szwy NOVOSYN spełniają także wszystkie standardy bezpieczeństwa w okulistyce. Używa się ich w operacjach zaćmy czy poprawy krótkowzroczności. Sprawdzają się ponadto w kardiochirurgii, gdy konieczne są wewnętrzne zabezpieczenie oraz naprawa tkanek.

Pleciona i powlekana konstrukcja szwów NOVOSYN zapewnia trwałe zabezpieczenie ran, dając jednocześnie odpowiednią elastyczność i wytrzymałość w celu utrzymania integralności tkanek w okresie gojenia. Dzięki temu, że nici wchłaniają się stopniowo, nie ma konieczności ponownej interwencji chirurgicznej w celu ich usunięcia. To przyspiesza proces rekonwalescencji.

Zobacz także

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...