Plastry sterylne z opatrunkiem chłonnym

Plastry pooperacyjne powinny być sterylne, dobrze przepuszczać powietrze i parę wodną, a jednocześnie nie powodować podrażnień na skórze pacjenta. Nasza hurtownia medyczna dysponuje szerokim wyborem plastrów sterylnych dostępnych w różnych rozmiarach i łagodnych dla skóry. 

Plastry sterylne z opatrunkiem

Plastry sterylne z opatrunkiem chłonnym to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie ran pooperacyjnych. Hipoalergiczny klej nie powoduje podrażnień i dobrze trzyma się skóry, a perforacja na włóknie ułatwia przepuszczanie pary wodnej i powietrza. Zmiana opatrunku przy ranach pooperacyjnych powinna odbywać się stosunkowo często, dlatego tak ważne jest, aby plastry sterylne nie przywierały do ich powierzchni i można było zdjąć je bez uszkodzenia rany. W tym celu producenci stosują hydrofobową powierzchnię opatrunku, która pozwala na bezbolesną i bezinwazyjną zmianę. Plaster sterylny pooperacyjny musi być dopasowany wielkości rany, dlatego w naszej ofercie można znaleźć je w kilku rozmiarach. Oferujemy opatrunki na rany różnego rodzaju i plastry. Hurtownia medyczna Mercant dokłada wszelkich starań, aby asortyment spełnił oczekiwania każdego klienta. Kupisz tutaj plastry sterylne Elastopor i Venaplast, które cieszą się uznaniem wśród lekarzy i placówek medycznych. 

Plastry z opatrunkiem - zastosowanie 

Gojenie się ran to naturalny proces składający się z kilku etapów – może on trwać dłużej bądź krócej w zależności od czynników, takich jak charakter zranienia, stopień uszkodzenia tkanki łącznej, jak i kondycja układu odpornościowego danej osoby. W każdym jego stadium należy go wspierać poprzez odpowiednio dobrany opatrunek. Plastry z opatrunkiem chronią ranę przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami oraz drobnoustrojami – skutecznie wspomagają jej prawidłowe, szybsze gojenie się.

Plastry z opatrunkiem wykorzystywane są przede wszystkim do opatrywania obtarć i drobnych ran. Co istotne, przed nałożeniem opatrunku należyodpowiednio oczyścić oraz zdezynfekować zranione miejsce, aby zniwelować ryzyko rozwoju infekcji. Do głębszych uszkodzeń tkanki, charakteryzującej się dużym wysiękiem, przeznaczone są opatrunki sterylne o większej chłonności. 

Plaster włóknowy 

Plaster włókninowy wytwarzany jest z delikatnej włókniny, który dobrze przylega do skóry – pozwala jej oddychać, dzięki czemu doskonale sprawdzi się również w przypadku osób posiadających wrażliwą skórę. Plaster z włókniny to opatrunek chłonny, który absorbuje niewielką oraz średnią ilość wysięku, doskonale chroniąc ranę przed drobnoustrojami oraz zanieczyszczeniem. Włókninowe opatrunki sterylne cechują się doskonałą elastycznością – dopasowują się do kształtów ciała, zapewniając swobodę ruchów. Te wyroby medyczne są polecane w szczególności na uszkodzenia ciągłości tkanki znajdujące się na twarzy, szyi oraz innych wrażliwych miejscach. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i złożenia zamówienia. Wszystkie wyroby medyczne pochodzą od renomowanych producentów, dlatego sprawdzą się nawet podczas najbardziej wymagających warunków. Występują one w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wybrać produkt wręcz idealnie dopasowany do potrzeb. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących właściwości czy procedury dokonywania zakupów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Staramy się zapewniać najwyższy poziom obsługi klienta – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

Cena
Pokaż wyniki (25)
Plastry sterylne z opatrunkiem chłonnym
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: