Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego

Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego

Odpowiednia dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego pozwala uchronić zarówno personel, jak i pacjentów przed znajdującymi się na różnych obiektach drobnoustrojami. Nasza hurtownia medyczna Mercant zamieściła w ofercie wiele produktów, które pomagają zachować sterylność zarówno narzędzi, jak i wyposażenia gabinetu medycznego. Wybór środków do dezynfekcji powierzchni jest naprawdę duży. Różnią się one przede wszystkim przeznaczeniem, składem oraz pojemnością. Bogaty asortyment preparatów sprawia, że każdy klient znajdzie u nas to, czego potrzebuje.

Oferta hurtowni farmaceutycznej Mercant to jednak nie tylko płyny do dezynfekcji powierzchni i sprzętu medycznego. Zaopatrujemy różnego rodzaju placówki medyczne także w materiały opatrunkowe, strzykawki, igły i wenflony, narzędzie chirurgiczne czy sprzęt do sterylizacji. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz profesjonalne podejście do każdego zlecenia.

Typy środków dezynfekujących powierzchnie

Figurujące w asortymencie preparaty do dezynfekcji powierzchni mogą przybrać różną formę, na przykład:

  • chusteczek do dezynfekcji powierzchni – stanowią one szybki i łatwy sposób na zachowanie sterylności zarówno płaskich nawierzchni, jak i sprzętów medycznych. W jednym opakowaniu znajduje się zazwyczaj 100 sztuk Takie środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają się skutecznie uporać z wirusami, bakteriami i wirusami,
  • środków do dezynfekcji w postaci sprayu – po rozpyleniu produktu należy odczekać, aż zacznie działać (przeważnie jest to 30 sekund). Tego typu forma dezynfekcji powierzchni jest zarówno szybka, jak i skuteczna, bez konieczności przecierania.

W naszej ofercie można także znaleźć nowoczesny płyn do dezynfekcji powierzchni w postaci wygodnej pianki. Produkt ten wyróżnia się następującymi cechami:

  • działa już po kilku minutach,
  • jest bardzo skuteczny i efektywnie redukuje zanieczyszczenia,
  • jest gotowy do użycia,
  • ma przyjemny zapach,
  • można go stosować nawet na delikatnych materiałach.

Taka pianka może być wykorzystana do dezynfekcji powierzchni wykonanych zarówno ze szkła, jak i metalu, gumy, porcelany czy tworzywa sztucznego. Jest niezastąpiona, jeśli chodzi o odkażanie sprzętu czy foteli.

Podział preparatów do dezynfekcji ze względu na skład

Dostępne w naszej ofercie preparaty do dezynfekcji powierzchni można rozróżnić na dwie podstawowe kategorie:

  • zawierające w składzie alkohol – odznaczają się one szybkim, jednak krótkotrwałym działaniem. Dużą popularność zawdzięczają swojej skuteczności, jak i przystępnej cenie,
  • bez alkoholu – działają one o wiele dłużej i nie ustępują swoim alkoholowym odpowiednikom pod względem skuteczności. Są również w pełni bezpieczne dla każdego typu powierzchni.

Nasza hurtownia medyczna zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest również dezynfekcja dużych powierzchni, dlatego też i w tej kategorii przygotowaliśmy bogatą ofertę. W naszym asortymencie znajdują się ponadto dozowniki do dezynfekcji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktowania się z nami.

Dezynfekcja sprzętu medycznego

Aby zapewnić pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa, niezwykle istotne jest zagwarantowanie właściwej higieny miejsca pracy – dezynfekcja sprzętu medycznego odgrywa tutaj kluczową rolę. Procedura ta pozwala zniwelować różnego rodzaju bakterie, wirusy czy inne drobnoustroje, jednocześnie ograniczając ich rozprzestrzenianie się. Placówki ochrony zdrowia – zarówno te prywatne, jak i publiczne – powinny być wyposażone w potrzebne płyny do dezynfekcji powierzchni. Nasza hurtownia medyczna zapewnia wszelkie niezbędne środki do dezynfekcji, które pozwalają na zagwarantowanie pacjentom i personelowi najwyższego poziomu higieny.

Skuteczne i profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni i sprzętu

Profesjonalne środki do dezynfekcji dostępne w asortymencie naszej hurtowni mają różne pojemności. Preparaty w formie płynów można zamówić zarówno w wygodnych butelkach z atomizerem, jak i ekonomicznych, 5-litrowych kanistrach. Ich zakup to doskonałe rozwiązanie dla placówek medycznych, które często przeprowadzają dezynfekcję sprzętu oraz powierzchni. Dzięki temu, że preparaty mają neutralny zapach lub są delikatnie aromatyzowane, po ich użyciu w pomieszczeniu nie unosi się nieprzyjemna woń.

Wysokiej jakości płyn do dezynfekcji powierzchni jest niezastąpiony w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, kosmetycznych, na salach zabiegowych, a także w domach opieki i punktach SPA. Stosuje się go również powszechnie w salonach fryzjerskich, gabinetach masażu, szkołach i przedszkolach. Dzięki wysokiej skuteczności zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów.

Dezynfekcja powierzchni – rodzaje środków

W naszej ofercie znajdują się środki, które nadają się doskonale do dezynfekcji mniejszych powierzchni – są one gotowe do użycia, oparte na różnego rodzaju alkoholach oraz pochodnych związkach. W przypadku większych obszarów sprawdzą się natomiast koncentraty – powstają one w oparciu o różnego rodzaju związki pochodzące od chloru.

Prezentowane produkty do dezynfekcji powierzchni cechują się niezwykle krótkim czasem działania, a ponadto są wygodne w użyciu. W asortymencie znajdują się gotowe do użycia pianki i spraye, a także chusteczki do mycia i dezynfekcji, przeznaczone do nieinwazyjnych wyrobów medycznych – zarówno bezalkoholowe, jak i stworzone na bazie alkoholu.

Gotowe preparaty do dezynfekcji powierzchni działają już od 30 sekund, skutecznie niwelując bakterie, grzyby, prątki gruźlicy czy wirusy otoczkowe. Wyroby te szybko odparowują oraz nie zostawiają smug. Środki do dezynfekcji powierzchni dostępne w ofercie naszej hurtowni to sprawdzone i bezpieczne preparaty od znanych i cenionych producentów. Niwelują zarówno groźne bakterie, jak i wirusy oraz grzyby.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem Mercant oraz składania zamówień nie tylko na płyny do dezynfekcji powierzchni. Oferujemy jakościowe produkty i szybką wysyłkę.

Cena
Pokaż wyniki (52)
Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: