Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego

Odpowiednia dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego pozwala uchronić zarówno personel, jak i pacjentów przed znajdującymi się na różnych obiektach drobnoustrojami. Nasza hurtownia medyczna Mercant zamieściła w ofercie wiele produktów, które pomagają zachować sterylność zarówno narzędzi, jak i wyposażenia gabinetu medycznego. 

Typy środków  dezynfekujących powierzchnie 

Figurujące w asortymencie preparaty do dezynfekcji powierzchni mogą przybrać różną formę, na przykład: 

  • chusteczki do dezynfekcji powierzchni - stanowią one szybki i łatwy sposób na zachowanie sterylności zarówno płaskich nawierzchni, jak i sprzętów medycznych. W jednym opakowaniu znajduje się zazwyczaj 100 sztuk chusteczek, które skutecznie pozwalają uporać się z wirusami, bakteriami i wirusami,
  • środki do dezynfekcji pod postacią sprayu - po rozpyleniu produktu należy odczekać aż zacznie działać (przeważnie jest to 30 sekund). Tego typu forma dezynfekcji powierzchni jest zarówno szybka, jak i skuteczna, bez konieczności przecierania.

Podział preparatów do dezynfekcji ze względu na skład 

Dostępne w naszej ofercie preparaty do dezynfekcji powierzchni można rozróżnić na dwie podstawowe kategorie:

  • zawierające w składzie alkohol - odznaczają się one szybkim, jednak krótkotrwałym działaniem. Dużą popularność zawdzięczają swojej skuteczności, jak i przystępnej cenie,
  • bez alkoholu - działają one o wiele dłużej i nie ustępują swoim alkoholowym odpowiednikom pod względem skuteczności. Są również w pełni bezpieczne dla każdego typu powierzchni. 

Nasza hurtownia medyczna zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest również dezynfekcja dużych powierzchni, dlatego też i w tej kategorii przygotowaliśmy bogatą ofertę. W naszym asortymencie znajdują się ponadto dozowniki do dezynfekcji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktowania się z nami. 

Dezynfekcja sprzętu medycznego 

Aby zapewnić pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa, niezwykle istotne jest zagwarantowanie właściwej higieny miejsca pracy – dezynfekcja sprzętu medycznego ogrywa tutaj kluczową rolę. Procedura ta pozwala zniwelować różnego rodzaju bakterie, wirusy czy inne drobnoustroje, jednocześnie ograniczając ich rozprzestrzenianie się. Placówki ochrony zdrowia – zarówno te prywatne, jak i publiczne – powinny być wyposażone w potrzebne wyroby dezynfekujące. Nasza hurtownia medyczna zapewnia wszelkie niezbędne środki do dezynfekcji, które pozwalają na zagwarantowanie pacjentom i personelowi najwyższego poziomu higieny. 

Dezynfekcja powierzchni - rodzaje środków

W naszej ofercie znajdują się środki, które doskonale sprawdzą się do dezynfekcji mniejszych powierzchni – są one gotowe do użycia, oparte na różnego rodzaju alkoholach oraz pochodnych związkach. W przypadku większych obszarów sprawdzą się natomiast koncentraty – powstają one w oparciu o różnego rodzaju związki pochodzące od chloru. 

Prezentowane produkty do dezynfekcji powierzchni cechują się niezwykle krótkim czasem działania, a ponadto są wygodne w użyciu. W asortymencie znajdują się gotowe do użycia pianki i spray’e, a także chusteczki do mycia i dezynfekcji przeznaczone do nieinwazyjnych wyrobów medycznych – zarówno bezalkoholowe, jak i stworzone na bazie alkoholu.

Gotowe preparaty do dezynfekcji powierzchni działają już od 30 sekund, skutecznie niwelując bakterie, grzyby, prątki gruźlicy czy wirusy otoczkowe. Wyroby te szybko odparowują oraz nie zostawiają smug. 

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (24)
Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: