Strzykawki iniekcyjne 2ml, 5ml, 10ml, 20ml

Widniejące w tej kategorii strzykawki 2 ml, 5 ml, 10 ml oraz 20 ml wykonane są z tworzywa sztucznego - tłok z polietylenu, a cylinder z polipropylenu. Tego typu strzykawki iniekcyjne spełniają niezbędne standardy i umożliwiają perfekcyjne wykonywanie procedur lekarskich. 

Jednorazowe strzykawki iniekcyjne 

Hurtownia medyczna Mercant oferuje w tej kategorii strzykawki iniekcyjne o średniej pojemności, które są najbardziej uniwersalne. Strzykawki 2 ml, 5 ml, 10 ml i 20 ml od producenta B.Braun oraz BD (Becton Dickinson) cechują dużą przezroczystością oraz wyrazistą, czarną skalą, która umożliwia dokładnie wymierzyć określoną dawkę substancji. 

Cena jednorazowych strzykawek iniekcyjnych jest przystępna, a same artykuły medyczne wspomnianych producentów wykorzystywane są na co dzień w szpitalach oraz klinikach. Tego typu strzykawki jednorazowe: 

  • mają odpowiednio zabezpieczony tłok, dzięki czemu ten nie może wypaść z cylindra, 
  • zapewniają stabilną, a także gładką pracę tłoka, co jest niezwykle istotne przy podawaniu roztworów, 
  • mają szeroki kołnierz, przez co strzykawka iniekcyjna jest wygodna w trzymaniu, 
  • w zależności od modelu biały lub zielony tłok. 

Strzykawki jednorazowe 2 ml, 5 ml, 10 ml oraz 20 ml stanowią podstawowe wyposażenie każdego gabinetu. Przed użyciem znajdują się one w specjalnym opakowaniu typu blister-pack.

Strzykawki do iniekcji - zastosowanie 

Strzykawki iniekcyjne doskonale sprawdzają się w placówkach ochrony zdrowia oraz w domach prywatnych, w których zachodzi potrzeba samodzielnego podawania leków. Stanowią one produkt medyczny wykorzystywany wraz z igłami przy różnego rodzaju iniekcjach – podskórnych, dożylnych czy domięśniowych. Narzędzie to umożliwia podanie pacjentowi odpowiedniej dawki leku. Są to również strzykawki do zabiegów specjalistycznych, które pozwalają na pobranie płynów ustrojowych do różnego rodzaju badań.

Prezentowane w naszej ofercie strzykawki iniekcyjne stanowią sterylne, wysokiej jakości wyroby medyczne, które doskonale sprawdzą się do przeprowadzania zabiegów w gabinetach medycznych, stomatologicznych, jak i kosmetycznych. 

Strzykawki możemy podzielić nie tylko ze względu na ich zastosowanie, ale również na budowę. Wśród najszerzej stosowanych wyrobów możemy wyróżnić dwuczęściowe strzykawki. Posiadają one cylinder oraz specjalny tłok – to właśnie za jego pomocą można precyzyjne odmierzyć oraz dawkować płyn. Produkty te wykorzystuje się do podawania lekarstw w formie płynnej, ale sprawdzają się one również w sytuacji, gdy potrzebna jest iniekcja – stosuje się je do częściowego znieczulenia konkretnej partii ciała.

Strzykawki trzyczęściowe posiadają końcówkę typu luer-lock, co pozwala na nakręcenie igły. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie ryzyka zsunięcia się igły, kiedy niezbędna jest kilkukrotna iniekcja. Ponadto, ich wykorzystanie gwarantuje odczuwanie jak najmniejszego bólu przez pacjenta podczas manualnego podawania leku. 

Strzykawki iniekcyjne o różnych pojemnościach 

Aby ułatwić rozpoznanie rozmiarów strzykawek, na opakowaniu widnieje kod kolorów. Możemy wyróżnić strzykawki o małej pojemności, mieszczącej się w granicach 0,3-1ml, które znajdują zastosowanie m.in. w podawaniu insuliny osobom zmagającym się z cukrzycą. Oprócz tego, są strzykawki o dużej objętości, przekraczającej 22ml – służą one do odsysania płynów czy wprowadzania odżywczych substancji. Najbardziej uniwersalnymi strzykawkami są te o średniej pojemności – mające od 2 do 22 ml. Właśnie takie produkty można znaleźć w naszej hurtowni medycznej. 

Cena
Pokaż wyniki (13)
Strzykawki iniekcyjne 2ml, 5ml, 10ml, 20ml
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: