Nożyczki chirurgiczne

Nożyczki chirurgiczne

Nożyczki chirurgiczne

Hurtownia sprzętu i akcesoriów medycznych oferuje wysokiej jakości nożyczki chirurgiczne. Są to niezbędne narzędzia służące do przecinania opatrunków, szwów, drutów oraz nici. Bardzo często są wykorzystywane również do preparowania różnego rodzaju tkanek. To niezastąpione wyposażenie zarówno sal operacyjnych, jak i gabinetów zabiegowych. W zależności od konkretnych potrzeb wykorzystuje się różne rodzaje tych narzędzi.

Nożyczki chirurgiczne — rodzaje i zastosowanie

Nożyczki medyczne dostępne w ofercie hurtowni Mercant są wykonane z wysokiej jakości stali, która jest odporna na częstą sterylizację oraz dezynfekcję. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim kształtem końcówek oraz przeznaczeniem. W naszym asortymencie znajdą Państwo następujące rodzaje nożyczek chirurgicznych:

  • proste z ostrymi końcami,
  • proste z tępymi końcami,
  • proste z tępym i ostrym końcem,
  • odgięte z ostrymi końcami,
  • odgięte z tępymi końcami,
  • odgięte z tępym i ostrym końcem,
  • opatrunkowe z kulką lister,
  • wieloczynnościowe.

Nożyczki proste z tępymi końcami są wyposażone w dwie zaokrąglone końcówki. Są świetnym rozwiązaniem podczas preparowania tkanek, gdyż ich nie uszkadzają. Można nimi także przecinać nici chirurgiczne, opatrunki oraz włosy. Przydają się podczas różnego rodzaju zabiegów, a ich dużą zaletą są tępe końce, które nie zranią pacjenta.

Nożyczki chirurgiczne z ostrymi końcami są odpowiednie do wykonywania precyzyjnych cięć. Dzięki temu, że są bardzo ostre, można z ich pomocą preparować oraz rozcinać tkanki miękkie. Sprawdzą się również do przecinania materiałów opatrunkowych.

Modele zagięte z tępymi ostrzami dzięki swojej budowie służą przede wszystkim do preparowania tkanek w głąb, przecinania nici czy szwów. Można nimi również obcinać bezpiecznie włosy pacjenta bez ryzyka skaleczenia. Z kolei nożyczki medyczne odgięte z ostrymi końcówkami są niezawodnymi narzędziami operacyjnymi i laboratoryjnymi o szerokim zastosowaniu. Z ich pomocą można preparować brzegi ran. Wykorzystuje się je nie tylko na salach operacyjnych, ale również w gabinetach stomatologicznych oraz w weterynarii.

Nożyczki proste oraz odgięte wyposażone zarówno w ostrą, jak i tępą końcówkę są najbardziej uniwersalne. Są niezastąpione w wielu placówkach medycznych.

Inne rodzaje nożyczek medycznych

Podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów ambulatoryjnych oraz chirurgicznych niezbędne są także nożyczki medyczne opatrunkowe. Z ich pomocą można szybko i precyzyjnie przeciąć bandaże oraz materiały opatrunkowe. Nożyczki dostępne w ofercie hurtowni są wyposażone w specjalną kulkę zapewniającą bezpieczeństwo podczas zabiegu, która niweluje ryzyko skaleczenia pacjenta podczas przecinania opatrunków. Stosuje się je nie tylko w gabinetach zabiegowych, ale także w ratownictwie medycznym.

Tego rodzaju nożyczki są wykonane z wysokiej jakości stali medycznej. Można je systematycznie dezynfekować oraz sterylizować bez obaw o powstanie korozji. Doskonale sprawdzają się również do przecinania ubrań na osobach poszkodowanych, gdyż dzięki odpowiedniej budowie nie narażają pacjenta na ryzyko uszkodzenia ciała. Można je przesuwać po powierzchni skóry.

Wysokiej jakości nożyczki chirurgiczne i opatrunkowe

Hurtownia Mercant oferuje najwyższej jakości nożyczki medyczne, które wyróżniają się precyzją oraz niezawodnością. Są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać komfortową pracę. Ich lekka konstrukcja pozwala na swobodne sterowanie, co jest bardzo ważne podczas różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych oraz ambulatoryjnych.

Nasza firma już od wielu lat dostarcza sprawdzony sprzęt oraz akcesoria medyczne. Wszystkie oferowane w asortymencie produkty są dopasowane do potrzeb naszych klientów. Nieustannie poszerzamy ofertę, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku. Zapewniamy szybką dostawę, atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość obsługi.

Cena
Pokaż wyniki (40)
Nożyczki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: