Worki na mocz cewnikowe, zatyczki do cewników

Hurtownia medyczna Mercant oferuje w tej kategorii worek na mocz dla pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych mają założone cewniki. Widniejące w ofercie worki na mocz są dostępne w kilku wariantach. W zależności od potrzeb pacjenta możesz wybrać worek na mocz o różnej pojemności z wbudowaną specjalną zastawką antyzwrotną. Dzięki dodatkowej miarce (skala co 100 ml) można z łatwością monitorować pojawiający się w nim mocz. Odpowiednio dopasowany worek na mocz jest przeznaczony dla wszystkich pacjentów z problemami urologicznymi. Oferujemy zarówno worek na mocz dla dorosłych, jak i worek na mocz dla niemowląt.

Jak nosić worek na mocz?

Worek na mocz dla dorosłych ze spustem i zaworem T ma doskonale przemyślaną konstrukcję, dzięki czemu łatwo się go zakłada. Dostępny w Mercant worek na mocz jest w pełni sterylny i wykonany z materiału PCV, nie ma również w swoim składzie lateksu. Ponadto worki do cewnika na mocz mają:

  • wzmocnione otwory na wieszak;
  • przezroczystą ściankę, ułatwiającą kontrolę barwy i ilości moczu;
  • dren, który cechuje się dużą odpornością na skręcanie, a także jest uniwersalnym łącznikiem.

Jak nosić worek na mocz? Dostępny u nas worek na mocz został zaprojektowany tak, aby nie sprawiać pacjentowi dyskomfortu. Co istotne, pacjent powinien na bieżąco kontrolować umocowanie cewnika oraz zabarwienie moczu znajdującego się w worku. W każdym produkcie znajdują się specjalne zawory. Dodatkowo warto zamówić specjalne wieszaki do worków na mocz, które minimalizują ryzyko załamania drenu. Wówczas dotychczasowy problem, jak przymocować worek na mocz, zniknie raz na zawsze.

Wymiana worka na mocz

Worek na mocz mocowany na nodze oraz z systemem zamkniętym jest bezpieczny dla pacjentów i stanowi podstawowe wyposażenie obiektów medycznych. Oprócz jednodniowych worków do zbiórki moczu w hurtowni Mercant można również nabyć profesjonalny sprzęt urologiczny, a w tym:

Wykonany ze starannie wyselekcjonowanych materiałów worek na mocz zapewni pacjentowi najwyższy poziom komfortu, a wymiana worka na mocz przestanie sprawiać jakiekolwiek trudności.

Worek na mocz należy regularnie wymieniać. Przed rozpoczęciem procedury, jak i po jej zakończeniu należy umyć ręce ciepłą wodą z mydłem oraz je zdezynfekować.

Wymianę worka rozpoczyna się od rozłączenia cewnika z drenem worka na mocz. Końcówkę cewnika należy przetrzeć środkiem antyseptycznym i tymczasowo połączyć z jałowym zestawem do odprowadzania moczu. Napełniony worek do zbiórki moczu wyrzuca się, a na uchwycie łóżka wiesza nowy. Do nowego worka należy podłączyć końcówkę cewnika. Należy skontrolować drożność połączenia.

Worki na mocz – rodzaje

Oferowany przez nas worek na mocz to produkt renomowanego producenta, który jest gwarancją wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Jest sterylny i bardzo pojemny, tym samym pacjenci nie będą musieli obawiać się o wystąpienie zakażenia.

W naszym asortymencie znajduje się uniwersalny worek na mocz 2000 ml z zaworem T. Może być stosowany u dorosłych oraz niemowląt. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Mercant.

Jak opróżniać worek na mocz?

Worek na mocz należy opróżniać minimum raz na dobę lub zawsze wtedy, gdy zapełnia się do 3/4 objętości.

Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu zasad higieny, czyli o umyciu rąk ciepłą wodą z mydłem zarówno przed, jak i po opróżnieniu worka. Worek na mocz najlepiej opróżniać w jednorazowych rękawiczkach.

Worek musi znajdować się poniżej wysokości pęcherza moczowego. Jeśli mocz nie jest spuszczany bezpośrednio do muszli WC, należy pod zawór worka podstawić naczynie, do którego trafi zawartość. Worki do zbiórki moczu mogą różnić się od siebie budową, lecz każdy z nich ma specjalny zawór. Aby spuścić mocz, należy zwolnić spust zaworu, uważając, by sam zawór nie dotykał ścianek naczynia czy muszli. Po opróżnieniu worka do cewnika należy przetrzeć spust środkiem antyseptycznym i zamknąć zawór.

Jak nosić worek na mocz?

Worek na mocz zawsze powinien znajdować się poniżej wysokości pęcherza, by zapobiegać cofaniu się moczu i aby mógł on swobodnie spływać do worka. Lekarze zalecają noszenie worka na mocz na nodze. Worek można zamocować w ten sposób dzięki specjalnym paskom, dostępnym w ofercie naszej hurtowni medycznej online.

Dostępne są również worki na mocz na nogę, skonstruowane tak, by można je było zamocować na nodze bez dodatkowych pasków.

W przypadku pacjentów leżących rekomenduje się wieszane worka do cewnika na haku przy ramie łóżka. Znajduje się on wtedy poniżej pęcherza pacjenta, a jednocześnie w miarę możliwości nie ogranicza mu ruchów.

Obserwacja worka na mocz

Pacjent powinien obserwować zawartość worka do zbiórki moczu. Jeśli mocz będzie miał zbyt ciemny kolor, oznacza to, że dana osoba jest odwodniona i powinna pić więcej wody. W przypadku, gdy w moczu pojawi się krew, należy jak najszybciej powiadomić lekarza. Specjalista powinien też bezzwłocznie dowiedzieć się o objawach takich jak ból brzucha, gorączka czy uczucie parcia na pęcherz. Mogą one oznaczać rozwijające się zakażanie dróg moczowych i konieczność usunięcia cewnika.

Cena
Pokaż wyniki (5)
Worki na mocz, zatyczki cewnikowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: