Cewniki urologiczne zewnętrzne

Znajdujące się w tej kategorii męskie cewniki zewnętrzne są dostępne w różnych rozmiarach – najpopularniejsze modele mają wymiary 29 mm oraz 32 mm. Stanowią one wygodną alternatywę dla tradycyjnych cewników wprowadzanych do dróg moczowych. Męskie cewniki zewnętrzne łatwo i szybko się zakłada, a ich końcówka idealnie pasuje do worków moczowych.

Wysokiej jakości cewniki zewnętrzne

Hurtownia medyczna Mercant oferuje w tej kategorii jednorazowe, zewnętrzne cewniki urologiczne dla mężczyzn wykonane z silikonu. Nadają się one do samodzielnego nakładania, a ponadto:

  • pozwalają zadbać o wysoki poziom higieny,
  • ich powłoka nie powoduje podrażnień,
  • w celach praktycznych i higienicznych pakowane są one pojedynczo,
  • są bezpieczne w stosowaniu,
  • mają długi termin ważności.

Męski cewnik zewnętrzny z workiem zakłada się podobnie jak klasyczną prezerwatywę, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Wśród artykułów medycznych, oprócz zewnętrznych cewników męskich, w hurtowni Mercant można również nabyć profesjonalny sprzęt urologiczny, a w tym:

  • cewniki urologiczne foleya,
  • cewniki urologiczne 100% silikonowe,
  • worki na mocz,
  • żele znieczulające do cewnika.

Jak zakłada się męski cewnik zewnętrzny?

Zakładanie męskiego cewnika zewnętrznego jest o wiele prostsze niż zwykłe cewnikowanie. Pacjent może zrobić to sam. Cewniki zewnętrzne dla mężczyzn przypominają silikonowe kapturki zawierające warstwę bezpiecznego dla ciała kleju. Zakłada się je dokładnie tak, jak prezerwatywę. Przed użyciem zewnętrznego cewnika urologicznego prącie należy dokładnie ogolić, umyć i osuszyć.

Cewnik po wyjęciu z opakowania chwyta się za końcówkę kciukiem i palcem wskazującym. Następnie przykłada się go do ujścia cewki moczowej i palcami drugiej dłoni rozwija ku nasadzie prącia. Końcówkę cewnika należy podłączyć do zwykłego worka na mocz. Klej wewnątrz cewnika zewnętrznego samoprzylepnego unieruchamia go na powierzchni prącia i ochroni je przed moczem.

Cewniki zewnętrzne samoprzylepne a zwykłe cewniki wewnętrzne

Cewniki zewnętrzne dla mężczyzn cieszą się dużą popularnością zarówno w placówkach medycznych, jak i w użytkowaniu prywatnym (np. wśród pacjentów z nietrzymaniem moczu). Ich główną zaletą jest prostota ich stosowania. Do założenia cewnika zewnętrznego nie jest potrzebne specjalistyczne wykształcenie medyczne, nie ma tu też ryzyka uszkodzenia prostaty lub cewki moczowej. Brak cewnika wewnętrznego przekłada się również na ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem zakażenia dróg moczowych.

Cewniki zewnętrzne są też bezpieczniejsze dla pacjentów z ograniczoną świadomością. Zerwanie cewnika tego typu nie jest tak groźne, jak samodzielne usunięcie cewnika wewnętrznego.

Cewniki urologiczne samoprzylepne a komfort i dyskrecja

Cewniki zewnętrzne dla mężczyzn to rozwiązanie zapewniające im wyższy poziom komfortu psychicznego niż zwykły cewnik. Przede wszystkim pacjent może założyć cewnik sam, bez pomocy osoby trzeciej, co dla większości pacjentów minimalizuje uczucie wstydu. Cewniki zewnętrzne samoprzylepne są bardzo cienkie, dyskretne i niewidoczne pod ubraniem. Pacjenci korzystający z tego rozwiązania szybko przestają przejmować się faktem, że mają je na sobie.

Cena
Pokaż wyniki (2)
Cewniki urologiczne zewnętrzne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: