Lekkie gipsy syntetyczne i podkłady

Unieruchomienia syntetyczne, gipsy, podkłady

W tej kategorii znajduje się gips syntetyczny o różnych szerokościach rolik, nadający się do profesjonalnego użytku. Sprawdza się on w przypadku złamań kości, jak i przy uszkodzeniach stawów. Starannie nałożony, lekki gips unieruchamia kończynę na długi czas, niezbędny do całkowitego wyleczenia. 

Zalety gipsu syntetycznego   

Hurtownia medyczna Mercant zadbała o to, aby cena gipsu syntetycznego zamieszczonego w tej kategorii była przystępna. Produkt ten znacznie wyprzedził gips tradycyjny. Lekarze chętniej sięgają po lekki gips syntetyczny, gdyż: 

  • jego aplikacja jest niezwykle prosta. Zawarta w produkcie żywica aktywowana jest poprzez zamoczenie, 
  • twardnieje już całkowicie niemal po 20 minutach, 
  • w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań ortopedyczny gips syntetyczny jest dużo lżejszy, a co za tym idzie mniej uciążliwy na co dzień, 
  • dużo lepiej przepuszcza powietrze, dzięki czemu jest mniejsza szansa na wywołanie świądu skóry. 

Jeżeli nie wiesz gdzie kupić gips syntetyczny, to sprawdź pokaźny i regularnie powiększany asortyment Mercant. Oferowany, lekki gips dedykowany jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Szerokość rolki można dopasować do aktualnych potrzeb. Wybór jest spory, gdyż rolka gipsu ortopedycznego może mieć szerokość 5 cm, 7,5 cm, 10 cm, a nawet 12,5 cm.  

Zanim przystąpi nie do nakładania produktu na ciało należy zastosować specjalny podkład pod gips syntetyczny. Dzięki niemu aplikacja gipsu jest prostsza, a skóra chroniona jest dodatkowo przed podrażnieniem naskórka oraz ewentualnymi odleżynami. Dodatkowym atutem podkładów pod gips syntetyczny jest fakt, że:

  • nie absorbują wody, dzięki czemu dużo łatwiej jest zadbać pacjentom o higienę, 
  • są miękkie i dokładnie przylegają do ciała, 
  • są ścisłe i w trakcie noszenia nie ulegają rozwarstwieniu, 
  • dostępne są także w różnych rozmiarach. 

Gips syntetyczny stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego wyrobu. Można go dostosować do kształtu ciała, jak i wybrać jego kolor. Warto zaznaczyć, że są to produkty znacznie lżejsze od tradycyjnego gipsu, a przy tym przy tym przepuszczające powietrze – kiedy gips wyschnie, powstają w nim mikroskopijne pory umożliwiające skórze oddychanie, co zapobiega odparzeniu czy przegrzaniu.

Co istotne, lekki gips syntetyczny nie kruszy się, gdyż jego spoista struktura nie ulega uszkodzeniom nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Będzie on odpowiedni dla osób zmagających się z wrażliwą skórą, ponieważ jest hipoalergiczny i nie powoduje ani suchości, ani świądu skóry w takim stopniu, jak wyrób tradycyjny. Gipsy syntetyczne wyróżnia również przepuszczalność dla promieni rentgenowskich, co znacząco ułatwia proces leczenia.

Nasza hurtownia medyczna prezentuje lekkie gipsy syntetyczne oraz podkłady. Oprócz wymienionych powyżej zalet tych wyrobów, warto również wspomnieć o możliwości wyboru koloru. W naszej ofercie znajduje się m.in. zielony gips syntetyczny. To rozwiązanie, z którego z pewnością ucieszą się przede wszystkim najmłodsi pacjenci!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferowanym przez nas asortymentem i złożenia zamówienia. Chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania, dlatego w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Cena
Pokaż wyniki (23)
Unieruchomienia syntetyczne, gipsy, podkłady
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: