Szczoteczki cytologiczne

Szczoteczki cytologiczne są niezbędne do wykonania badań w gabinecie ginekologicznym, dlatego stanowią ich podstawowe wyposażenie. W naszej hurtowni medycznej znajdziesz komplety wysokiej jakości szczoteczek cytologicznych, sterylnie zapakowanych. Zapoznaj się z naszym asortymentem i zamów już teraz!

Szczoteczki cytologiczne dla każdego gabinetu ginekologicznego

Cytologia jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ginekologicznych. Z tego powodu gabinet każdego ginekologa zawsze powinien być przygotowany do jej pobrania. Do przeprowadzenia cytologii konieczne są:

  • szkiełko laboratoryjne,
  • utrwalacz do rozmazu,
  • szczoteczka cytologiczna.

Wszystkie te artykuły medyczne pozwolą na pobranie próbki badania oraz bezpieczne skierowanie go do laboratorium. Każdy z nich powinien być odpowiednio dostosowany do sterylnych warunków gabinetu lekarskiego. Profesjonalne szczoteczki cytologiczne oferuje nasza hurtownia medyczna.

Hurtownia Mercant – profesjonalne artykuły medyczne

Nasza hurtownia oferuje wyroby medyczne niezbędne w każdym gabinecie ginekologicznym. Wśród nich znajdują się szczoteczki do cytologii, pozwalające na precyzyjne pobranie materiału z kanału szyjki macicy. Ich specjalnie zaprojektowana budowa zapewnia, że pobrana próbka do badań będzie prawidłowa.

Szczoteczki cytologiczne to jednak niejedyne artykuły medyczne, które znajdziesz w naszym sklepie online. Oferujemy profesjonalne wyposażenie dla szpitali, gabinetów lekarskich, salonów masażu czy kosmetycznych. Znajdziesz u nas artykuły medyczne najwyższej jakości. Zapewniamy wykwalifikowaną obsługę oraz szybką realizację zamówień. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zachęcamy do kontaktu. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się na stronie. Zapraszamy!

Jak wygląda badanie cytologiczne?

Badanie przeprowadzane jest na fotelu ginekologicznym. Lekarz zakłada pacjentce wziernik, a następnie szczoteczką do cytologii z elastycznymi włóknami pobiera komórki z kanału i szyjki macicy. Materiał zabezpiecza na szkiełku laboratoryjnym, a następnie przekazuje do szczegółowej analizy w laboratorium. Jeśli wyniki nie okażą się prawidłowe, podejmowane jest odpowiednie leczenie.

Kiedy pobiera się materiał szczoteczką cytologiczną?

Najlepszy okres na pobranie cytologii to środek cyklu. Pacjentka powinna stawić się na wizytę co najmniej 2 dni po miesiączce lub najpóźniej 4 dni przed kolejnym krwawieniem. Aby materiał pobrany przyrządem do cytologii dał wiarygodne wyniki, na 3 dni przed badaniem pacjentka powinna odstawić leki dopochwowe oraz zabiegi irygacyjne, a dzień wcześniej zrezygnować ze współżycia.

Czy szczoteczka do cytologii może spowodować krwawienie?

Przyrząd do cytologii zbudowany jest tak, by pobranie materiału było jak najmniej inwazyjne i bolesne dla pacjentki. Czasami zdarza się jednak, że szczoteczka do cytologii delikatnie uszkodzi wrażliwe naczynia krwionośne nabłonka, co objawia się niewielkim krwawieniem. Nie powinno być to powodem do niepokoju – plamienie zapewne ustanie następnego dnia i jest niegroźne dla zdrowia.

Jeśli krwawienie jest obfite, nie ustaje przez kilka dni, towarzyszy mu ból brzucha lub inne niepokojące objawy, pacjentka powinna bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Opis badania cytologicznego

Jeszcze do niedawna wyniki badania szczoteczką do cytologii opisywano grupami od I do V. Grupa I świadczyła o tym, że u pacjentki nie stwierdzono nieprawidłowości. Od 2001 roku w laboratoriach stosuje się system Bethesda (TBS), opisujący wyniki w wielkimi literami, rzymskimi cyframi i czasem dodatkowo małymi literami. Nowy system uważany jest za bardziej precyzyjny. Najlepszy wynik to AI, BI. Jeśli jednak pacjentka otrzyma inny opis badania, nie oznacza to od razu, że podczas badania wykryto komórki rakowe. W próbce mogą pojawiać się inne nieprawidłowości, które należy skonsultować z lekarzem. Czasami okazuje się, że szczoteczka cytologiczna pobrała za mało materiału lub jest on nieczytelny – wtedy badanie trzeba powtórzyć.

Cena
Pokaż wyniki (5)
Szczoteczki cytologiczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: