Rękawice diagnostyczne

Dostępne w ofercie naszej hurtowni rękawice diagnostyczne to produkty, które są sygnowane logiem znanych oraz docenianych na rynku producentów - jest to gwarancją ich wysokiej jakości. Nabyć można je u nas w dużej ilości oraz w atrakcyjnej cenie za opakowanie.

Typy rękawic diagnostycznych 

Jako profesjonalna hurtownia medyczna zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie nie zabrakło różnych rodzajów rękawic diagnostycznych. Ich regularne stosowanie, chociażby w przypadku lekarzy, ogranicza przenoszenie się drobnoustrojów, co chroni zarówno pacjenta, jak i osobę, która je nosi. Rękawice diagnostyczne dostępne są w kilku rodzajach:

  • diagnostyczne rękawice bezpudrowe lateksowe, jak i ich pudrowe odpowiedniki - są niezwykle popularne i ogólnodostępne. Cechują się wysoką elastycznością, dzięki czemu dokładnie przylegają do skóry. Są one również bardzo cienkie, przez co nie zaburzają precyzji ruchów oraz nie ograniczają zmysłu dotyku, czucia, 
  • diagnostyczne rękawice nitrylowe - stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które uczulone są na naturalny lateks. Są one o wiele grubsze, dzięki czemu cechują się większą odpornością na przetarcia, przebicia, czy też na niektóre ze substancji chemicznych. Warto również zaznaczyć, że tego typu rękawiczki diagnostyczne nie ulegają zniszczeniu w kontakcie z tłuszczami, co w szczególności jest przydatne podczas aplikowania kremów.

Odpowiednie stosowanie rękawic diagnostycznych 

Niezależnie od tego, czy wybierze się lateksowe rękawice diagnostyczne, czy też ich nitrylowe odpowiedniczki, to należy pamiętać o tym, aby zmieniać je po wykonanej czynności. Tylko wtedy można zapobiec rozprzestrzenianiu się niepożądanych drobnoustrojów. Istotne jest również umiejętne zdejmowanie jednorazowych, gumowych rękawiczek w taki sposób, aby dłonie nie miała styczności z ich zewnętrzną powierzchnią - po wyrzuceniu rękawic zawsze warto dodatkowo umyć ręce! 

Zastosowanie rękawic diagnostycznych 

Oferowane przez sklepy diagnostyczne rękawice sterylne znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w sektorze związanym z medycyną. Rękawiczki lateksowe, dzięki dużej dostępności i atrakcyjnej cenie, bardzo chętnie używane są podczas obierania i ścierania barwiących warzyw, zmywania, a nawet farbowania włosów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że nie sprawdzą się w kontakcie z tłuszczami. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku diagnostycznych rękawic nitrylowych, które są odporne na  tłuszcze, przez co chętnie są używane podczas sprzątania, czy też zabiegów pielęgnacyjnych. 
 

Cena

Etykiety

Pokaż wyniki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:
Sprawdź stan połączenia z internetem