Jednorazowe wzierniki ginekologiczne

Wzierniki dopochwowe są niezbędne do przeprowadzenia kompletnego badania ginekologicznego. Jest to podstawowy element wyposażenia gabinetu każdego lekarza ginekologii. W naszej hurtowni medycznej Mercant znajdziesz profesjonalne wzierniki ginekologiczne jednorazowe w kilku wariantach, dzięki którym badanie wziernikiem przestanie sprawiać dyskomfort pacjentkom. Oferujemy najwyższej jakości wzierniki dopochwowe wykonane z przezroczystego plastiku, poddane wcześniej procesowi sterylizacji tlenkiem etylenu. Sprawdź nasz asortyment i zamów już teraz medyczny wziernik!

Wziernik ginekologiczny – do czego służy?

Każde badanie lekarskie – nie tylko badanie przeprowadzone w gabinecie ginekologicznym, wymaga profesjonalnych instrumentów. Dostępne w hurtowni medycznej Mercant wzierniki dopochwowe plastikowe zostały stworzone z myślą o wszystkich specjalistach oraz ich pacjentkach. To doskonały sposób na zachowanie najwyższej higieny w trakcie badania. Jednorazowego użytku i sterylnie zapakowany wziernik do pochwy zapewni komfort korzystania oraz odpowiednie warunki czystości. Badanie wziernikiem zajmie zaledwie kilka minut, nie sprawiając przy tym bólu czy dyskomfortu pacjentkom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do złożenia zamówienia.

Nasza hurtownia medyczna oferuje medyczne wzierniki takich marek jak:

  • Albis,
  • Neo-Spec.

Są one dostępne w różnych rozmiarach. Odpowiednio dobrany wziernik do pochwy pozwoli specjaliście na szybkie badanie wziernikiem bez obawy o niezachowanie wysokiego poziomu higieny czy sprawienie pacjentce bólu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym nowym katalogiem, w którym znajdziesz profesjonalny wziernik spełniający najwyższe standardy. Od teraz badanie wziernikiem przestanie kojarzyć się z czymś bolesnym i nieprzyjemnym. Zaokrąglone łyżeczki zminimalizują ryzyko uszkodzenia delikatnej tkanki, co więcej – ze względu na brak ftalanów w ich składzie nie wywołują reakcji alergicznej. Medyczny wziernik ma zadanie ułatwić wykonywanie codziennych czynności, uwzględniając przy tym oszczędność czasu i pieniędzy. Nasze wzierniki dopochwowe to gwarancja atrakcyjnych cen i wysokiej jakości.

Wzierniki ginekologiczne – czy są bezpieczne?

W naszej hurtowni medycznej online znajdziesz liczne artykuły medyczne, które pozwolą Ci profesjonalnie wyposażyć gabinet lekarski, szpital, salon kosmetyczny czy studio fizjoterapii. Oferujemy produkty najwyższej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty, czego przykładem są ginekologiczne wzierniki dopochwowe. Dostępny w hurtowni Mercant wziernik ginekologiczny został opracowany tak, aby nie zaburzać wyników badań i zapobiegać występowaniu zakażeń, a jednocześnie spełniać aktualnie obowiązujące normy i wymogi. Zapewniamy profesjonalną obsługę oraz szybką wysyłkę zamówień na terenie całej Polski. Współpracujemy zarówno z klientami biznesowymi, jak i osobami prywatnymi. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy również do kontaktu! Chętnie podpowiemy, jaki wziernik ginekologiczny wybrać i czym się kierować podczas zakupu.

Wzierniki ginekologiczne wielorazowe a jednorazowe

Wzierniki ginekologiczne można podzielić na wielorazowe i jednorazowe. Te pierwsze są coraz rzadziej używane: wymagają czasochłonnej sterylizacji i nie zapewniają tak wysokiego poziomu higieny, jak wzierniki jednorazowe, które po użyciu po prostu się wyrzuca.

Zaletą wzierników ginekologicznych jednorazowych jest dodatkowo to, że są przezroczyste. Dzięki temu lekarz może dokładnie obejrzeć trzon i szyjkę macicy, co jest niemożliwe przy pracy z wziernikami wyprodukowanymi z metalu.

Wziernik ginekologiczny – rozmiary

Wzierniki ginekologiczne produkowane są w różnych rozmiarach. Dobór właściwego rozmiaru wziernika ginekologicznego umożliwia przeprowadzenie rzetelnego badania, a także zapewnia komfort pacjentce. W naszej hurtowni medycznej online oferujemy wzierniki w rozmiarach:

  • XXS,
  • XS,
  • S,
  • M,

Warto wspomnieć tu jeszcze o wziernikach typu „Z”, służących do badania pacjentek posiadających błonę dziewiczą. Inna budowa wziernika zapobiega jej naruszeniu. Do badania najmłodszych pacjentek służą wzierniki ginekologiczne dziecięce.

Jak wygląda badanie wziernikiem ginekologicznym?

Do badania wziernikiem pacjentka powinna położyć się na fotelu ginekologicznym. Lekarz najpierw przeprowadza badanie palpacyjne, by stwierdzić ewentualne przeciwwskazania do użycia wziernika. Następnie ginekolog odchyla wargi sromowe pacjentki i wprowadza wziernik do jej pochwy, stopniowo go obracając. Gdy wziernik zajmie właściwą pozycję, ginekolog otwiera skrzydła sklepienia i może rozpoczynać właściwe badanie. Po jego zakończeniu lekarz składa wziernik i powoli wycofuje go z pochwy.

Czy badanie wziernikiem boli?

Pacjentki, które po raz pierwszy w życiu wybierają się na wizytę do ginekologa, często obawiają się bólu, który może towarzyszyć badaniu wziernikiem. Zupełnie niepotrzebnie – badanie wziernikiem ginekologicznym może sprawiać pewien dyskomfort, lecz nie powinno być bolesne!

Odpowiednio dobrany rozmiar wziernika i kompetencje lekarza powinny wystarczyć, by podczas badania pacjentka nie odczuwała bólu. Starsze wzierniki wielorazowe cechowały się nieco mniej obłymi krawędziami, które czasami uszkadzały błonę śluzową pacjentki i powodowały lekkie krwawienia. Współczesne jednorazowe wzierniki ginekologiczne charakteryzują się bardziej anatomiczną budową, dyskomfort po badaniu częściej więc powoduje szczoteczka do cytologii niż samo założenie wziernika.

Aby zredukować nieprzyjemne odczucia podczas badania, pacjentka powinna przed badaniem opróżnić pęcherz i zrelaksować się.


 

Cena
Pokaż wyniki (9)
Wzierniki ginekologiczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: