Elastyczne siatki opatrunkowe

Elastyczne siatki opatrunkowe zastępujące bandaże

Wytrzymała siatka opatrunkowa na rany

Siatka opatrunkowa wykonana z elastycznego materiału to alternatywa dla klasycznego bandażu służącego do podtrzymywania opatrunku. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku konieczności zabezpieczenia trudnych do opatrywania części ciała, takich jak krocze czy klatka piersiowa. Elastyczna siatka opatrunkowa jest miękka i dobrze przylega do skóry. Jest jednocześnie bardzo wytrzymała oraz przyjemna w dotyku.

W ofercie hurtowni Mercant jest dostępna wysokiej jakości siatka opatrunkowa. Rozmiary, które można zamówić, to:

 • 1 x 10 m,
 • 1 x 1 m,
 • 2 x 1 m,
 • 6 x 10 m,
 • 6 x 1 m,
 • 4 x 1 m,
 • 3 x 1 m,
 • 10 x 10 m,
 • 10 x 1 m,
 • 8 x 10 m,
 • 8 x 1 m.

To produkt niezastąpiony, który znajdzie zastosowanie w różnego rodzaju placówkach medycznych. Siatka na rany w mniejszym rozmiarze sprawdzi się doskonale do zabezpieczenia kompresu lub gazy umieszczonej na dłoni czy stopie. Większe z nich są użyteczne w przypadku klatki piersiowej czy głowy.

Wygodna siatka na opatrunek

Elastyczna siatka opatrunkowa z oferty hurtowni Mercant jest wykonana z wysokiej jakości przędzy poliamidowej oraz poliuretanowej. Zapewniają one doskonałą elastyczność oraz odpowiednie dopasowanie siatki do zabezpieczanej części ciała. Jej konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby zakładanie nie sprawiało większego problemu. Dzięki temu produkt doskonale sprawdza się również w przypadku opatrywania dzieci.

W nowoczesnych placówkach medycznych zamiast tradycyjnego bandażu coraz częściej stosowana jest siatka opatrunkowa. Rozmiary dostępne w ofercie pozwalają na dopasowanie jej do konkretnej części ciała, co ogranicza ryzyko problemów z prawidłowym krążeniem. Należy mieć na uwadze to, że nie jest to produkt jałowy. Niezbędne jest więc zastosowanie bezpośrednio na ranę jałowego materiału opatrunkowego przed założeniem siatki.

Siatka opatrunkowa na rany – jak ją zakładać?

Siatka opatrunkowa jest bezproblemowa w zakładaniu. Wystarczy wcześniej dokładnie zdezynfekować ranę oraz zabezpieczyć ją jałowym opatrunkiem, a następnie umieścić na nim siatkę. Jej konstrukcja zabezpieczy miejsce przed przesuwaniem się gazy czy kompresu, a jednocześnie nie będzie sprawiała żadnego dyskomfortu pacjentowi. Produkt przepuszcza powietrze, co zapobiega otarciom czy odparzeniom. Jest to wyrób medyczny jednorazowy, który po użyciu należy w odpowiedni sposób zutylizować. Siatka opatrunkowa na rany sprawdzi się w gabinetach lekarskich, zabiegowych, izbach przyjęć, SOR-ach oraz wielu innych miejscach. Warto w nią wyposażyć także podręczne apteczki pierwszej pomocy.

Wysokiej jakości siatka na opatrunek pozwala skutecznie zabezpieczyć ranę. Z powodzeniem można ją również zastosować w trudnodostępnych miejscach na ciele, gdzie założenie zwykłego bandażu jest problematyczne. Siatka na rany to tylko jeden z wielu produktów, które są dostępne w ofercie hurtowni Mercant. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem oraz składania zamówień. W razie wątpliwości lub pytań nasi konsultanci służą pomocą i chętnie doradzą w wyborze odpowiednich produktów.

Cena
Pokaż wyniki (19)
Siatki - elastyczne siatki opatrunkowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: