Rękawice nitrylowe diagnostyczne jednorazowe

Uniwersalne rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno w sektorze medycznym, jak i jako środek ochrony indywidualnej w innych branżach, np. przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Są wykonane z syntetycznego kauczuku, przez co są odporne na wiele substancji – nawet na tłuszcze czy alkohole. Hurtownia medyczna Mercant oferuje profesjonalne rękawice nitrylowe o najwyższym standardzie. Są to produkty, które sprawdzą się podczas różnego rodzaju zabiegów, operacji czy badań. Rękawice nitrylowe stosuje się w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, weterynaryjnych, kosmetycznych oraz wszędzie tam, gdzie najwyższy poziom ochrony ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa personelu oraz pacjentów.

Profesjonalne rękawiczki nitrylowe

W przeciwieństwie do wyrobów lateksowych rękawice ochronne nitrylowe nie są aż tak rozciągliwe. Mają one jednak dużo atutów, co sprawia, że są bardzo uniwersalne. Przede wszystkim:

 • diagnostyczne rękawice nitrylowe dobrze dopasowują się do kształtu dłoni i nie ograniczają ruchów,
 • w przeciwieństwie do lateksu jednorazowe rękawice nitrylowe nadają się do pracy z wieloma substancjami, a w tym z olejami, detergentami czy chemikaliami,
 • wykonane z syntetycznego kauczuku rękawiczki nitrylowe są dosyć cienkie, dlatego mając je założone, nadal można wyczuć fakturę chwytanych przedmiotów,
 • w składzie rękawiczek nitrylowych nie ma białek lateksu, dlatego mogą je nosić również osoby, które zmagają się z alergiami.

Znajdujące się w tej kategorii rękawiczki nitrylowe diagnostyczne są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi EN 455, dzięki czemu mogą być używane w sektorze opieki medycznej.

Rękawice diagnostyczne nitrylowe – zastosowanie

Bezpudrowe, nitrylowe rękawice diagnostyczne, ze względu na materiał, z którego są wykonane, mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim nadają się one do:

 • badań diagnostycznych pacjentów – jako podstawowy środek ochrony indywidualnej,
 • pobrań krwi oraz innych procedur medycznych, przy których możliwy jest kontakt z krwią lub innymi wydzielinami pacjenta,
 • czyszczenia i dezynfekcji powierzchni,
 • kontaktu z produktami spożywczymi oraz żywnością,
 • pracy w laboratorium, gdzie personel ma do czynienia ze środkami chemicznymi,
 • pielęgnacji pacjentów.

Rękawice diagnostyczne nitrylowe doceniane są również za to, że nie wywołują uczulenia, a także nie doprowadzają do odparzeń – nawet podczas częstego noszenia. Dzięki długim brzegom z łatwością naciąga się je na dłonie, a także zdejmuje – zachowując przy tym właściwe procedury. Rękawice nitrylowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe – rozmiary

Ochronne, jednorazowe rękawice nitrylowe są dostępne w standardowych rozmiarach od XS do XL, a także w różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb personelu. W naszej ofercie są one dostępne w następujących odcieniach:

 • błękit,
 • czerń,
 • róż,
 • zieleń,

Rękawiczki nitrylowe M to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów. Ich kształt pozwala stosować je na obie dłonie bez zastanawiania się, która z nich jest przeznaczona na prawą, a która na lewą rękę. Rękawiczki nitrylowe L są nieco większe i także sprawdzą się w trakcie różnego rodzaju zabiegów lub badań. Chronią dłonie także przed skaleczeniem, które może być wynikiem kontaktu z ostrymi narzędziami. Dzięki temu szczególnie rękawiczki nitrylowe L oraz XL są stosowane także m.in. w firmach budowlanych, oraz warsztatach.

Rękawiczki nitrylowe i nie tylko – oferta hurtowni Mercant

Hurtownia Mercant oferuje również inne rękawiczki diagnostyczne, a w tym rękawiczki lateksowe pudrowe. Dzięki mączce kukurydzianej dłonie nie przyklejają się do lateksu, a także są zawsze suche. W asortymencie dostępne są także m.in. artykuły higieniczne oraz środki czystości, narzędzia chirurgiczne oraz produkty przeznaczone do sterylizacji. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Rękawiczki nitrylowe S 100 szt. są umieszczone w wygodnych opakowaniach, które ułatwiają ich wyciąganie. Spełniają wszelkie normy oraz wymagania stawiane tego rodzaju wyrobom. Rękawice nitrylowe bezpudrowe na końcówkach palców mają specjalną strukturę, która zapewnia pewny chwyt.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe a COVID

Jednorazowe rękawiczki nitrylowe sprawdzą się również na co dzień jako środki ochrony osobistej podczas robienia zakupów, wizyty u lekarza czy w innych sytuacjach wymagających kontaktu z większą grupą ludzi. Nasza hurtownia medyczna wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu na rękawiczki nitrylowe bezpudrowe, dlatego oferujemy je w atrakcyjnych cenach i wielu rozmiarach, pakowane po 100–150 szt.

Rękawiczki nitrylowe skutecznie zapobiegają przenoszeniu groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz zanieczyszczeń. Mają zbliżoną odporność na penetrację przez wirusy co lateks. Rękawice nitrylowe bezpudrowe mogą być jednak noszone także przez osoby uczulone na tamten materiał, a z tego powodu są one o wiele bardziej uniwersalne.

Wytrzymałe rękawiczki jednorazowe nitrylowe

Nitryl to nic innego jak syntetycznie pozyskiwany kauczuk. Z tak stworzonego materiału wytwarza się m.in. rękawiczki jednorazowe nitrylowe. Nie podrażniają one skóry zarówno osoby je noszącej, jak i dotykanego pacjenta, dlatego bez obaw można je stosować podczas różnego rodzaju zabiegów. Materiał ten jest odporny na ścieranie oraz przerwanie i przekłucie. Rękawiczki nitrylowe 100 szt. dzięki temu, że są pakowane zbiorczo, wystarczą na dłuższy czas. Po zakończonej pracy wystarczy je zutylizować.

Rękawiczki nitrylowe M oraz w innych rozmiarach wpływają korzystnie na komfort pracy, nawet jeśli trwa ona wiele godzin dziennie. Nie krępują ruchów, ale jednocześnie chronią dłonie przed różnego rodzaju substancjami oraz wydzielinami. Rękawiczki nitrylowe 100 szt. sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami, które mogą być groźne dla zdrowia. Korzystanie z nich znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa. Rękawice nitrylowe zapewniają ochronę nie tylko personelowi medycznemu, ale także osobom wykonującym wiele innych zawodów.

W przypadku pytań dotyczących produktów czy wysyłki zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Cena
Pokaż wyniki (21)
Nitrylowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: