Rękawice nitrylowe diagnostyczne jednorazowe

Rękawiczki nitrylowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno w sektorze medycznym, jak i pełnią funkcję środka ochrony indywidualnej w innych branżach np. przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Wykonane są one z syntetycznego kauczuku, przez co odporne są na wiele substancji - nawet na tłuszcze czy alkohole. Hurtownia medyczna Mercant oferuje profesjonalne rękawice nitrylowe o najwyższym standardzie. 

Profesjonalne rękawiczki nitrylowe

W przeciwieństwie do wyrobów lateksowych rękawice ochronne nitrylowe nie są aż tak rozciągliwe. Mają one jednak dużo atutów, co sprawia, że są bardzo uniwersalne. Przede wszystkim:

  • diagnostyczne rękawice nitrylowe dobrze dopasowują się do kształtu dłoni i nie ograniczają ruchów, 
  • w przeciwieństwie do lateksu jednorazowe rękawice nitrylowe nadają się do pracy z wieloma substancjami, a w tym z olejami, detergentami, czy też chemikaliami.
  • wykonane ze syntetycznego kauczuku rękawiczki nitrylowe są dosyć cienkie, dlatego też mając je założone nadal można wyczuć fakturę chwytanych przedmiotów,
  • w składzie rękawiczek nitrylowych nie ma białek lateksu, dlatego też mogą je nosić osoby, które zmagają się z alergiami.

Znajdujące się w tej kategorii rękawiczki nitrylowe diagnostyczne produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi EN 455, dzięki czemu mogą być używane w sektorze opieki medycznej. 

Rękawice diagnostyczne nitrylowe - zastosowanie

Bezpudrowe, nitrylowe rękawice diagnostyczne, ze względu na materiał, z którego są wykonane, mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim nadają się one do:

  • badań diagnostycznych pacjentów,  jako podstawowy środek ochrony indywidualnej,
  • pobrań krwii oraz innych procedur medycznych, przy których możliwy jest kontakt z krwią lub innymi wydzielinami pacjenta,
  • czyszczenia i dezynfekcji powierzchni, 
  • kontaktu z produktami spożywczymi oraz żywnością, 
  • pracy w laboratorium, gdzie personel ma do czynienia ze środkami chemicznymi, 
  • pielęgnacji pacjentów.

Rękawice diagnostyczne nitrylowe doceniane są również za to, że nie wywołują uczulenia, a także nie doprowadzają do odparzeń - nawet podczas częstego noszenia. Dzięki długim brzegom z łatwością naciąga się je na dłonie, a także zdejmuje - zachowując przy tym właściwe procedury. Rękawice nitrylowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe - rozmiary

Ochronne, jednorazowe rękawice nitrylowe dostępne są w standardowych rozmiarach od XS do XL, a także kolorach, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb swojego personelu. Oprócz nich nasza hurtownia Mercant oferuje inne rękawiczki diagnostyczne, a w tym rękawiczki lateksowe pudrowe. Dzięki mączce kukurydzianej dłonie nie przyklejają się do lateksu, a także są zawsze suche. 

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe a COVID

Jednorazowe rękawiczki nitrylowe sprawdzą się również na codzień, jako środki ochrony osobistej podczas robienia zakupów, wizyty u lekarza czy też innych sytuacjach wymagających kontaktu z większą grupą ludzi. Zmniejszą ryzyko zakażenia COVID-19.  Nasza hurtownia medyczna wyszła na przeciw zapotrzebowaniu na rękawiczki nitrylowe bezpudrowe, dlatego oferujemy je w atrakcyjnych cenach i wielu rozmiarach, pakowane po 100-150 szt.

W przypadku pytań dotyczących produktów, czy też wysyłki, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. 

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (21)
Nitrylowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: