Środki do dezynfekcji

Skuteczne środki do dezynfekcji

Jako profesjonalna hurtownia medyczna zadbaliśmy o to, aby w naszym asortymencie nie zabrakło wysokiej jakości środków do dezynfekcji oraz akcesoriów, które ułatwiają ich rozprowadzanie. Zostały one wyprodukowane przez zaufanych producentów i są dostępne w atrakcyjnych cenach, o czym można się przekonać, oglądając naszą ofertę.

Hurtownia Mercant już od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości sprzętu medycznego oraz akcesoriów stosowanych w ochronie zdrowia. W ofercie można znaleźć nie tylko środki do dezynfekcji, ale także m.in. ciśnieniomierze i stetoskopy, termometry, narzędzia chirurgiczne oraz materiały opatrunkowe. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz obsługę klienta na najwyższym poziomie.

Rodzaje środków do dezynfekcji

Proces dezynfekcji jest niezwykle istotny – to dzięki niemu można wyeliminować niebezpieczne dla ludzkiego organizmu drobnoustroje i ograniczyć ich rozprzestrzenianie się. W zależności od powierzchni, na której będą używane preparaty dezynfekujące, ich skład oraz metody używania różnią się między sobą. Ze względu na to da się wyodrębnić:

  • środki dezynfekcyjne do dłoni,
  • preparaty do dezynfekcji ran i skóry,
  • środki chemiczne do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych,
  • substancje przeznaczone do dezynfekowania dużych powierzchni.

Warto przyjrzeć się nieco bliżej temu, w jaki sposób one działają oraz kiedy mogą być przydatne.

Środki do dezynfekcji skóry oraz rąk

Dezynfekcja skóry lub pewnego jej obszaru jest niezbędna przed wszelkimi zabiegami. Dzięki temu poprzez nakłucia czy nacięcia, do organizmu nie przedostaną się żadne niepożądane drobnoustroje. W tym celu należy stosować wysokiej jakości środki do dezynfekcji, które zawierają substancję czynną, jaką jest diglukonian chlorheksydyny. Zapewnia ona skuteczną ochronę głównie przed groźnymi bakteriami, które mogłyby dostać się do wnętrza ciała. Dobre środki do dezynfekcji rąk powinny być łatwe w użyciu oraz zapewniać długotrwałe działanie bez konieczności ich ponownej aplikacji.

Innym typem walki z niebezpiecznymi mikrobami jest bardziej powszechna wśród społeczeństwa dezynfekcja rąk. Jest ona niezbędna zarówno przed zabiegami chirurgicznymi, jak i na co dzień. Skuteczna dezynfekcja rąk może być wykonywana za pomocą płynów lub żeli. Warto wybierać preparaty w wygodnych opakowaniach, które ułatwiają częstą aplikację. Najlepiej sprawdzają się takie, które są wyposażone w praktyczne pompki. Preparaty do dezynfekcji rąk zapobiegają przenoszeniu wirusów oraz bakterii, które mogą wywoływać groźne choroby.

Preparaty dezynfekujące rany

Środki do dezynfekcji ran stanowią podstawowe wyposażenie każdej apteczki. Odkażając skaleczenia lub otarcia można skutecznie zapobiec infekcji, a tym samym przyspieszyć gojenie się rany. Wysokiej jakości płyn do dezynfekcji skóry ochroni przed wnikaniem w głąb rany groźnych drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń. Tego rodzaju środki są niezastąpione w każdej placówce medycznej.

Chemia do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych

Dbanie o sterylność narzędzi to obowiązek każdego punktu medycznego. Ich dezynfekcja zawsze rozpoczyna się od wstępnego czyszczenia, a następnie z udziałem preparatów, które mogą być zarówno przeznaczone do odkażania ręcznego, jak i maszynowego. Ich odpowiednie dobranie jest niezwykle istotne. W naszej hurtowni można znaleźć zarówno koncentraty, jak i gotowe roztwory czy proszki do rozrobienia. Dzięki nim każda dezynfekcja narzędzi będzie skuteczna.

Skuteczne środki do dezynfekcji sprzętu medycznego usuwają z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia, które mogą być groźne dla pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia. Ich zastosowanie jest niezbędne do tego, aby można było bezpiecznie przeprowadzić zabieg. Warto zwrócić uwagę na to, że takie środki dezynfekcyjne należy stosować nie tylko w gabinetach lekarskich, zabiegowych, stomatologicznych czy na salach operacyjnych – są one niezastąpione również w zakładach kosmetycznych.

Środki do dezynfekcji dużych powierzchni

Preparaty dezynfekujące duże powierzchnie da się podzielić na dwie podstawowe kategorie: środki chlorowe i bezchlorowe. W przypadku tych pierwszych należy uważać i zwrócić uwagę w szczególności na rodzaj powierzchni, gdyż nie każda jest odporna na działanie chloru.

Środki do dezynfekcji dużych pomieszczeń są dostępne głównie w postaci koncentratu. Przed jego zastosowaniem niezbędne jest rozcieńczenie go z wodą w odpowiednich proporcjach. Stosowanie takich preparatów jest bardzo łatwe i nie sprawia większego problemu. Trzeba pamiętać o tym, że płyn do dezynfekcji w określonym stężeniu jest w stanie uporać się z różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Dezynfekcja dużych powierzchni powinna być przeprowadzana dokładnie i przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego

Widniejąca w ofercie naszej hurtowni chemia do dezynfekcji jest przeznaczona również do odkażania różnych powierzchni, a w tym sprzętu medycznego. Dostępne w tej kategorii produkty dzielą się na dwa rodzaje:

  • alkoholowe – są one szybkie i proste w użyciu, jednak cechują się krótkim czasem działania. Są dostępne w formie nasączonych chusteczek, sprayów i produktów do rozrobienia;
  • bezalkoholowe – ich działanie jest znacznie dłuższe niż odpowiedników alkoholowych. Przeprowadzana przy ich użyciu dezynfekcja powierzchni jest w pełni bezpieczna dla każdego typu nawierzchni.

W ofercie naszej hurtowni znajdują się również dozowniki do dezynfekcji, a w tym pompki oraz spryskiwacze.

Sprawdzone preparaty do dezynfekcji rąk, skóry, ran, narzędzi oraz powierzchni muszą spełniać wszelkie normy i standardy. Tylko wtedy są one skuteczne i można z nich bezpiecznie korzystać. W ich składzie powinny znajdować się substancje, które efektywnie usuwają drobnoustroje oraz zanieczyszczenia, a jednocześnie nie są szkodliwe dla skóry. Systematyczna dezynfekcja rąk ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wielu groźnych chorób.

Cena
Pokaż wyniki (187)
Dezynfekcja
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: