Dezynfekcja

Jako profesjonalna hurtownia medyczna zadbaliśmy o to, aby w naszym asortymencie nie zabrakło wysokiej jakości środków do dezynfekcji oraz akcesoriów, które ułatwiają ich rozprowadzanie. Wyprodukowane zostały one przez zaufanych producentów oraz dostępne są w atrakcyjnych cenach, o czym można się przekonać, oglądając naszą ofertę. 

Rodzaje środków do dezynfekcji 

Proces dezynfekcji jest niezwykle istotny - to dzięki niemu można wyeliminować niebezpieczne dla ludzkiego organizmu drobnoustroje i ograniczyć ich rozprzestrzenianie się. W zależności od powierzchni, na której będą używane preparaty dezynfekujące, ich skład oraz metody używania różnią się między sobą. Ze względu na to da się wyodrębnić:

Środki do dezynfekcji skóry oraz rąk 

Dezynfekcja skóry, pewnego jej obszaru, jest niezbędna przed wszelkimi zabiegami. Dzięki temu poprzez nakłucia, czy też nacięcia, do organizmu nie przedostaną się żadne niepożądane drobnoustroje. 

Innym typem walki z niebezpiecznymi mikrobami jest bardziej powszechna wśród społeczeństwa dezynfekcja rąk. Jest ona niezbędna zarówno przed zabiegami chirurgicznymi, jak i na co dzień. 

Preparaty dezynfekujące rany

Środki do dezynfekcji ran stanowią podstawowe wyposażenie każdej apteczki. Odkażając skaleczenia, czy też otarcia, skutecznie można zapobiec infekcji, a tym samym przyspieszyć gojenie się rany. 

Chemia do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych 

Dbanie o sterylność narzędzi to obowiązek każdego punktu medycznego. Ich dezynfekcja zawsze rozpoczyna się od wstępnego czyszczenia, a następnie tego przy udziale preparatów, które mogą być zarówno przeznaczone do odkażania ręcznego, jak i maszynowego. Ich odpowiednie dobranie jest niezwykle istotne. W naszej hurtowni znaleźć można zarówno koncentraty, jak i gotowe roztwory, czy też proszki do rozrobienia. Dzięki nim każda dezynfekcja narzędzi będzie skuteczna. 

Środki do dezynfekcji dużych powierzchni 

Preparaty dezynfekujące duże powierzchnie da się podzielić na dwie podstawowe kategorie: środki chlorowe i bezchlorowe. W przypadku tych pierwszych należy uważać i zwrócić w szczególności uwagę na rodzaj powierzchni, gdyż nie każda jest odporna na działanie chloru. 

Dezynfekcja dużych powierzchni powinna być przeprowadzana dokładnie, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Dezynfekcja powierzchni i sprzętu medycznego 

Widniejąca w ofercie naszej hurtowni chemia do dezynfekcji przeznaczona jest również do odkażania różnych powierzchni, a w tym i sprzętu medycznego. Dostępne w tej kategorii produkty dzielą się na te:

  • alkoholowe - są one szybkie i proste w użyciu, jednak cechują się krótkim czasem działania. Dostępne są one w formie nasączonych chusteczek, sprayów, jak i produktów do rozrobienia,
  • bezalkoholowe - ich działanie jest znacznie dłuższe niż odpowiedniki alkoholowe. Przeprowadzana przy ich użyciu dezynfekcja powierzchni jest w pełni bezpieczna dla każdego typu nawierzchni. 

W ofercie naszej hurtowni znajdują się również dozowniki do dezynfekcji, a w tym pompki oraz spryskiwacze. 
 

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (12)
Dezynfekcja
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: