Uwaga, w dniu 2022-12-07 od godziny 21:30 do godziny 23:00 planujemy przerwę serwisową.

Haki chirurgiczne

Haki chirurgiczne – nazywane również rozwieraczami oraz retraktorami – to akcesoria medyczne, których nie może zabraknąć na żadnej sali operacyjnej. Hurtownia medyczna Mercant oferuje w atrakcyjnej cenie haki chirurgiczne o różnym zastosowaniu. Wykonane są one ze stali chirurgicznej i nadają się do wielokrotnej sterylizacji. 

Haki chirurgiczne – rodzaje

Sprzedawane w hurtowniach i sklepach haki chirurgiczne używane są podczas zabiegów oraz operacji. Ich podstawowym zadaniem jest rozsunięcie tkanek w taki sposób, by lekarz miał w pełni odsłonięte pole operacyjne

Ze względu na swoją konstrukcję dostępne w ofercie hurtowni medycznej retraktory chirurgiczne mogą być:

  • ręczne – ten typ haków chirurgicznych wymaga ciągłego przytrzymywania podczas zabiegu,
  • automatyczne, tak zwane samotrzymające –tego typu retraktory chirurgiczne złożone są z dwóch elementów, dlatego też można je zablokować w określonej pozycji. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo trzymać. 

Haki chirurgiczne – rodzaje dostępne w naszej hurtowni medycznej Mercant pozwalają na łatwe i proste użycie bez obawy o uszkodzenie delikatnej tkanki.

Dostępne w sklepach haki chirurgiczne można również podzielić ze względu na ich konstrukcję. Wśród tych najczęściej używanych znajdują się:

  • hak chirurgiczny typu farabeuf – pod względem kształtu przypomina on literę C. Wykorzystywany jest podczas zabiegów, kiedy trzeba odsunąć skórę od pola operacyjnego, 
  • hak chirurgiczny do ran 1 i 2 zębny – w zależności od przeznaczenia retraktory chirurgiczne mogą być ostre (przeznaczone do podtrzymywania tkanek zwartych) oraz tępe (przeznaczone do podtrzymywania tkanek delikatnych), 
  • hak chirurgiczny typu langenbeck – dzięki niemu lekarz podczas operacji w sposób kontrolowany może poszerzyć nacięcie oraz ranę. Hak chirurgiczny typu langenbeck używany jest na różnych tkankach. 

Retraktory chirurgiczne

Cena haków chirurgicznych dostępnych w naszej hurtowni jest konkurencyjna względem innych platform. Oprócz nich zachęcamy również obejrzeć sprzedawane przez nas:

Cena

Pokaż wyniki (6)
Haki chirurgiczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: