Haki chirurgiczne

Haki chirurgiczne – nazywane również rozwieraczami oraz retraktorami – to akcesoria medyczne, których nie może zabraknąć na żadnej sali operacyjnej. Hurtownia medyczna Mercant oferuje w atrakcyjnej cenie różne rodzaje haków chirurgicznych o odmiennym zastosowaniu. Wykonane są one ze stali chirurgicznej i nadają się do wielokrotnej sterylizacji. 

Haki chirurgiczne – rodzaje

Sprzedawane w hurtowniach i sklepach haki chirurgiczne używane są podczas zabiegów oraz operacji. Ich podstawowym zadaniem jest rozsunięcie tkanek w taki sposób, by lekarz miał w pełni odsłonięte pole operacyjne

Ze względu na swoją konstrukcję dostępne w ofercie hurtowni medycznej retraktory chirurgiczne mogą być:

  • ręczne – ten typ haków chirurgicznych wymaga ciągłego przytrzymywania podczas zabiegu,
  • automatyczne, tak zwane samotrzymające – tego typu retraktory chirurgiczne złożone są z dwóch elementów, dlatego też można je zablokować w określonej pozycji. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo trzymać. 

Różne rodzaje haków chirurgicznych dostępne w naszej hurtowni medycznej Mercant pozwalają na łatwe i proste użycie bez obawy o uszkodzenie delikatnej tkanki.

Dostępne w sklepach haki chirurgiczne można również podzielić ze względu na ich konstrukcję. Wśród tych najczęściej używanych znajdują się:

  • hak chirurgiczny typu farabeuf – pod względem kształtu przypomina on literę C. Wykorzystywany jest podczas zabiegów, kiedy trzeba odsunąć skórę od pola operacyjnego, 
  • hak chirurgiczny do ran 1 i 2 zębny – w zależności od przeznaczenia retraktory chirurgiczne mogą być ostre (przeznaczone do podtrzymywania tkanek zwartych) oraz tępe (przeznaczone do podtrzymywania tkanek delikatnych), 
  • hak chirurgiczny typu langenbeck – dzięki niemu lekarz podczas operacji w sposób kontrolowany może poszerzyć nacięcie oraz ranę. Hak chirurgiczny typu langenbeck używany jest na różnych tkankach. 

Haki chirurgiczne - kiedy się ich używa?

Nasza hurtownia medyczna oferuje wysokojakościowe narzędzia niezbędne zarówno podczas wykonywania operacji, jak i drobnych zabiegów chirurgicznych. Wśród asortymentu znajdują się przyrządy do odciągania pojedynczych tkanek, aby medyk mógł uzyskać jak największą widoczność zabiegowego miejsca. Ponadto, zastosowanie haków chirurgicznych obejmuje podtrzymywanie organów wewnętrznych. Wyroby medyczne o niewielkich rozmiarach mogą być natomiast przydatne podczas separowania mniejszych struktur.

Szeroki wybór dostępnych na stronie haków chirurgicznych umożliwia wyposażenie placówki medycznej we wszelkie niezbędne przyrządy. Co istotne, wyróżniają się one ergonomiczną rękojeścią gwarantującą pewny chwyt podczas przeprowadzania zabiegów. 

Retraktory chirurgiczne

Cena haków chirurgicznych dostępnych w naszej hurtowni jest konkurencyjna względem innych platform. Oprócz nich zachęcamy również obejrzeć sprzedawane przez nas:

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i złożenia zamówienia. Zapewniamy wysoki poziom obsługi klienta! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania zarówno dotyczące parametrów oferowanych produktów, jak i samego procesu dokonywania zakupu. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego – wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie.

Cena
Pokaż wyniki (6)
Haki chirurgiczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: