Haki chirurgiczne

Haki chirurgiczne - nazywane również rozwieraczami oraz retraktorami - to akcesoria, których nie może zabraknąć na żadnej sali operacyjnej. Hurtownia medyczna Mercant oferuje w atrakcyjnej cenie haki chirurgiczne o różnym zastosowaniu. Wykonane są one ze stali chirurgicznej i nadają się do wielokrotnej sterylizacji. 

Różne typy haków chirurgicznych 

Sprzedawane w hurtowniach i sklepach haki chirurgiczne używane są podczas zabiegów oraz operacji. Ich podstawowym zadaniem jest rozsunięcie tkanek w taki sposób, by lekarz miał w pełni odsłonięte pole operacyjne

Ze względu na swoją konstrukcję dostępne w ofercie hurtowni medycznej haki chirurgiczne mogą być:

  • ręczne - ten typ haków chirurgicznych wymaga ciągłego przytrzymywania podczas zabiegu,
  • automatyczne, tak zwane samotrzymające - tego typu haki chirurgiczne złożone są z dwóch elementów, dlatego też można je zblokować w określonej pozycji. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo trzymać. 

Dostępne w sklepach haki chirurgiczne można również podzielić ze względu na ich konstrukcję. Wśród tych najczęściej używanych znajdują się:

  • haki chirurgiczne typu farabeuf - pod względem kształtu przypominają one literę C. Wykorzystywane są podczas zabiegów, kiedy trzeba odsunąć skórę od pola operacyjnego, 
  • haki chirurgiczne do ran 1 i 2 zębne - w zależności od przeznaczenia mogą one być ostre (przeznaczone do podtrzymywania tkanek zwartych) oraz tępe (przeznaczone do podtrzymywania tkanek delikatnych), 
  • haki chirurgiczne typu langenbeck - dzięki nim lekarz podczas operacji w sposób kontrolowany może poszerzyć nacięcie oraz ranę. Używane są one na różnych tkankach.

Cena haków chirurgicznych dostępnych w naszej hurtowni jest konkurencyjna względem innych platform. Oprócz nich zachęcamy również obejrzeć sprzedawane przez nas:

Cena

Pokaż wyniki (6)
Haki chirurgiczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: