Dezynfekcja skóry i ran

Dezynfekcja skóry i ran

Właściwa dezynfekcja skóry i ran ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego. Używane do tego celu preparaty muszą skutecznie usuwać bakterie oraz wszelkie zanieczyszczenia. Dokładne odkażenie rany jest także kluczowe dla procesu gojenia. W asortymencie hurtowni farmaceutycznej Mercant można znaleźć wysokiej jakości płyn do dezynfekcji ran. Oprócz skutecznych roztworów oraz preparatów gotowych do użycia oferujemy również różnego rodzaju maści i gaziki przeznaczone do oczyszczania skóry.

Skuteczny środek do dezynfekcji ran

W naszej ofercie jest dostępny cieszący się dużą popularnością płyn do dezynfekcji ran po operacji Octenisept. Jest to bezalkoholowy preparat, który usuwa bakterie, grzyby oraz wirusy. Można go aplikować bezpośrednio na rany, błony śluzowe, a także na skórę. Wykorzystuje się go głównie:

  • do leczenia niewielkich ran,
  • do dezynfekcji skóry przed zabiegami niechirurgicznymi,
  • do odkażania powłok skórnych po zabiegach,
  • do dezynfekcji jamy ustnej,
  • w obrębie narządów płciowych oraz odbytu.

Ten płyn do dezynfekcji ran może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Płyn do dezynfekcji ran i skóry z naszej oferty

Asortyment hurtowni farmaceutycznej Mercant obejmuje również środek do dezynfekcji ran Prontosan Gel B Braun w postaci gęstego żelu. Można go nakładać zarówno na rany zakażone, jak i niezakażone. Jest na tyle uniwersalnym preparatem, że nada się do odkażania różnego rodzaju tkanek. Umożliwia także bezbolesne usuwanie zaschniętych materiałów opatrunkowych. Preparat ten występuje także w formie roztworu przeznaczonego do płukania ran. Jest łatwy w użyciu, a co najważniejsze – skuteczny. Można go stosować także w celu pielęgnacji skóry wokół dostępów naczyniowych obwodowych oraz centralnych. Wysokiej jakości płyn do dezynfekcji ran po operacji to niezastąpiony element wyposażenia różnego rodzaju placówek medycznych.

Bezpieczny środek do dezynfekcji ran i skóry

Dobry płyn do dezynfekcji ran jest niezbędny podczas przygotowywania pacjenta do zabiegu operacyjnego, pobierania krwi, zastrzyku, punkcji lub jednej z wielu innych procedur medycznych. Musi więc być nie tylko skuteczny, ale także łatwy w użyciu. Preparaty dostępne w ofercie naszej hurtowni mają opakowania o różnej pojemności, dzięki czemu bez problemu można wybrać produkt dopasowany do potrzeb konkretnej placówki. Wszędzie tam, gdzie zużywa się duże ilości tego rodzaju preparatów, najlepiej sprawdzą się 5-litrowe opakowania środków do dezynfekcji ran. W przypadku nieco mniejszych potrzeb doskonałym wyborem będą opakowania 1-litrowe oraz po 250 lub 350 ml.

Płyn do jamy ustnej

Płyn do jamy ustnej stanowi doskonały środek wspomagający szczotkowanie zębów, który może być także wyrobem dopełniającym higienę jamy ustnej między szczotkowaniami. Gwarantuje on dokładne oczyszczenie jamy ustnej oraz gardła – dociera do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe czy kieszonki dziąsłowe. Co istotne, płyn do płukania jamy ustnej rozpuszcza oraz usuwa mikroorganizmy i osady, dzięki czemu przyczynia się do efektywnej dekontaminacji niepożądanych organizmów. Regularne stosowanie płynu jest zalecane m.in.:

  • przed i po chirurgicznych zabiegach w obrębie jamy ustnej,
  • do higieny jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontyczny,
  • do wspomagania higieny i profilaktyki w obrębie jamy ustnej u osób noszących protezy zębowe,
  • przy podrażnieniu błony śluzowej jamy ustnej – w tym aft.

Płyn do jamy ustnej stanowi również skuteczny sposób na zapobieganie oraz redukcję nieprzyjemnego zapachu z ust powodowanego działaniem bakterii.

Maść do skóry

Maść do skóry sprawdza się doskonale w przypadku wystąpienia chorób pochodzenia grzybiczego czy bakteryjnego, a także ropnych zmian skórnych. Wykorzystywana jest ona również, gdy wystąpią odleżyny czy termiczne oparzenia skóry. Dostępne w naszej hurtowni maści gwarantują dobre przyleganie do skóry oraz rany, a ponadto cechują się syntetycznym, nietłustym podłożem.

W ofercie znajduje się również płyn do dezynfekcji ran – wspomaga on prawidłowe, szybkie gojenie się ran. Nie można zapominać, że podstawą pielęgnacji przerwanej ciągłości tkanki jest dezynfekcja ran – to właśnie ona niweluje ryzyko rozwoju drobnoustrojów.

Wśród środków odkażających znajduje się również żel do nosa – doskonale nawilża oraz odkaża, oczyszczając przedsionki nosa. Stanowi on wsparcie w leczeniu podrażnionej skóry pod otworem nosowym. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszej hurtowni farmaceutycznej. W ofercie znajdują się nie tylko preparaty do dezynfekcji, ale także rękawice diagnostyczne, igły i wenflony, medyczna odzież ochronna oraz sprzęt chirurgiczny.

Cena
Pokaż wyniki (31)
Dezynfekcja skóry i ran
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: