Opatrunki hydrożelowe na oparzenia

Opatrunki żelowe na oparzenia

Leczenie oparzeń wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Wobec tego zdecydowaliśmy się poszerzyć nasz dotychczasowy asortyment o opatrunki hydrożelowe Burntec, które powstały z wodnych składników naturalnego pochodzenia. Zostały one połączone wiązką elektronów z syntetycznymi polimerami, co przekłada się na ich skuteczność. Opatrunki na oparzenia zawierają specjalny żel, który łagodzi ból, zapobiega nadmiernej utracie wody i przyspiesza proces gojenia uszkodzonej tkanki. Dodatkowo hydrożel nie powoduje podrażnień i reakcji alergicznej oraz nie zsuwa się ze skóry.

Opatrunki hydrożelowe umożliwiają skuteczne leczenie oparzeń I, II i III stopnia (oparzenia termiczne, chemiczne i elektryczne). Mogą również zostać wykorzystane w przypadku otarć, skaleczeń, obrzęków, odleżyn i złamań. W niniejszej ofercie można znaleźć opatrunki hydrożelowe na twarz oraz uniwersalne produkty w kilku rozmiarach.

Opatrunki na oparzenia Burntec

Burntec to zaufany na polskim rynku producent, który odpowiada za produkcję wysokiej jakości wyrobów medycznych. Opatrunki hydrożelowe Burntec stworzono z myślą o potrzebach ich użytkowników. Skutecznie chronią ranę przed działaniem bakterii i wirusów, zapewniają skórze dostęp powietrza i utrzymują wilgotność w obrębie uszkodzonej tkanki na optymalnym poziomie. Dodatkowo są one bardzo elastyczne, dzięki czemu sprawdzą się również w przypadku trudno dostępnych miejsc. Ze względu na swoją budowę hydrożel pozwala na obserwację rany i bezbolesną zmianę opatrunku na nowy.

Sterylny hydrożel Burntec to wyrób jednorazowego użytku, który znalazł zastosowanie w ratownictwie medycznym. Może być też stosowany w gabinetach lekarskich i na oddziałach szpitalnych, a także w warunkach domowych.

Skuteczny opatrunek na oparzenia

Opatrunki hydrożelowe na oparzenia, które można zamówić w hurtowni Mercant, są dostępne w następujących rozmiarach:

 • 40 x 60 cm,
 • 20 x 40 cm,
 • 22 x 28 cm,
 • 20 x 20 cm,
 • 12 x 24 cm,
 • 12 x 12 cm,
 • 10 x 40 cm,
 • 10 x 10 cm,
 • 6 x 12 cm,
 • 40 x 60 cm na twarz
 • 30 x 40 cm na twarz
 • 25 x 25 cm na twarz

Większe z nich doskonale sprawdzają się w przypadku oparzeń na ciele. W ofercie są dostępne również specjalne opatrunki żelowe na oparzenia w formie masek do stosowania na twarz. Mają one specjalne otwory na oczy, usta oraz nos, dzięki którym można w nich swobodnie oddychać.

Oparzenia – kiedy sprawdzą się opatrunki?

Opatrunki na oparzenia, które znajdują się w naszej hurtowni medycznej Mercant, to nowoczesna forma materiałów opatrunkowych. Wykazują właściwości absorpcyjne. Mogą być też przycinane i kształtowane, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania ich do wybranej powierzchni. Opatrunki hydrożelowe zalecane są w szczególności do oparzeń głębokich, które skutkują wystąpieniem poważnych uszkodzeń skóry i jej głębszych warstw.

Jako że hydrożel został zaprojektowany tak, aby warstwa żelu rozprowadzała się równomiernie, ryzyko powstania blizn przerostowych bądź wystąpienia zakażenia jest znikome. Dodatkowa warstwa włókniny przekłada się natomiast na elastyczność opatrunku i prostą aplikację. Dostępne w niniejszej ofercie plastry hydrożelowe Burntec stanowią zatem skuteczną pomoc w leczeniu ran. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt.

Jak wybrać wysokiej jakości opatrunki na oparzenia?

Plastry hydrożelowe na oparzenia dostępne w ofercie hurtowni Mercant skutecznie łagodzą ból oraz swędzenie. Dzięki temu, że nie przywierają do rany, ograniczają ryzyko jej dodatkowego uszkodzenia. Wybierając opatrunek hydrożelowy na oparzenia, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość materiału, z jakiego został on wykonany. Powinien być nie tylko skuteczny, ale także trwały oraz bezpieczny. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby dobrze dopasowywał się do ciała oraz nie zsuwał się.

Opatrunki hydrożelowe na oparzenia muszą być sterylne oraz jednorazowe. Po ich użyciu należy je zutylizować, co zapewni najwyższy poziom higieny. Jeśli to konieczne, trzeba zastosować nowy opatrunek i umieścić go na uszkodzonym fragmencie ciała. Warto zwrócić uwagę na to, aby plastry hydrożelowe na oparzenia łatwo odchodziły od skóry oraz miały właściwości absorpcyjne. Dzięki temu płyny oraz wysięki będą zatrzymywane w jego wnętrzu, oraz usuwane wraz z okładem. Takimi właściwościami wyróżniają się właśnie opatrunki hydrożelowe na oparzenia dostępne w ofercie hurtowni Mercant.

Jak stosować opatrunek na oparzenia?

Opatrunki na oparzenia stosuje się głównie w celu schłodzenia uszkodzonej skóry, a także nawilżenia rany. Częstotliwość ich zmiany zależy głównie od stanu oparzenia oraz tego, jak jest ono rozległe. W przypadku standardowych uszkodzeń zaleca się jego zmianę co 24–72 godziny. Jeśli z rany nie sączy się ropa lub inne płyny, to z czasem opatrunek hydrożelowy na oparzenia odda swoją wilgoć, tym samym ją nawilżając. Niezbędna jest więc jego wymiana, gdy całkowicie wyschnie.

W ofercie hurtowni Mercant są dostępne nie tylko produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry z oparzeniami. Oferujemy także duży wybór materiałów opatrunkowych, takich jak kompresy jałowe i niejałowe, gazy, opaski elastyczne, wata czy lignina. Są to produkty niezbędne w wielu placówkach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz składania zamówień.

Cena
Pokaż wyniki (11)
Opatrunki hydrożelowe na oparzenia
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: