Opatrunki hydrożelowe na oparzenia

Leczenie oparzeń wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Wobec tego zdecydowaliśmy się poszerzyć nasz dotychczasowy asortyment o opatrunki hydrożelowe Burntec, które powstały z wodnych składników naturalnego pochodzenia. Zostały one połączone wiązką elektronów z syntetycznymi polimerami, co przekłada się na ich skuteczność. Opatrunki na oparzenia zawierają specjalny żel, który łagodzi ból, zapobiega nadmiernej utracie wody i przyspiesza proces gojenia uszkodzonej tkanki. Dodatkowo hydrożel nie powoduje podrażnień i reakcji alergicznej oraz nie zsuwa się ze skóry.

Opatrunki hydrożelowe umożliwiają skuteczne leczenie oparzeń I, II i III stopnia (oparzenia termiczne, chemiczne i elektryczne). Mogą również zostać wykorzystane w przypadku otarć, skaleczeń, obrzęków, odleżyn i złamań. W niniejszej ofercie możesz znaleźć opatrunki hydrożelowe na twarz oraz uniwersalne rozwiązania w kilku rozmiarach.

Opatrunki na oparzenia Burntec

Burntec to zaufany na polskim rynku producent, który odpowiada za produkcję wysokiej jakości wyrobów medycznych. Opatrunki hydrożelowe Burntec stworzono zatem o najśmielszych potrzebach ich użytkowników. Skutecznie chronią ranę przed działaniem bakterii i wirusów, zapewniają skórze dostęp do powietrza i utrzymują wilgotność w obrębie uszkodzonej tkanki na optymalnym poziomie. Dodatkowo są one bardzo elastyczne, przez co sprawdzą się również w przypadku miejsc trudno dostępnych. Ze względu na swoją budowę hydrożel pozwala na obserwację rany i bezbolesną zmianę opatrunku na nowy.

Sterylny hydrożel Burntec to wyrób jednorazowego użytku, który znalazł zastosowanie w ratownictwie medycznym. Może być też stosowany w gabinetach lekarskich i na oddziałach szpitalnych, a także w warunkach domowych.

Oparzenia – kiedy sprawdzą się opatrunki?

Opatrunki na oparzenia, które znajdziesz w naszej hurtowni medycznej Mercant, to nowoczesna forma materiałów opatrunkowych. Wykazują właściwości absorpcyjne. Mogą być też przycinane i kształtowane, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania ich do wybranej powierzchni. Opatrunki hydrożelowe zalecane są w szczególności do oparzeń głębokich, które skutkują wystąpieniem poważnych uszkodzeń skóry i jej głębszych warstw.

Jako że hydrożel został zaprojektowany tak, aby warstwa żelu rozprowadzała się równomiernie, ryzyko powstania blizn przerostowych bądź wystąpienia zakażenia jest znikome. Dodatkowa warstwa włókniny przekłada się natomiast na elastyczność opatrunku i prostą aplikację. Dostępne w niniejszej ofercie plastry hydrożelowe Burntec stanowią zatem skuteczną pomoc w leczeniu ran. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt.


 

Cena
Pokaż wyniki (11)
Opatrunki hydrożelowe na oparzenia
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: