Środki do dezynfekcji rąk

Widniejące w ofercie naszej hurtowni płyny do dezynfekcji rąk pochodzą od godnych zaufania producentów. Dostępne są one w pojemnikach o różnej objętości - od 100 ml do 5 litrów - dzięki czemu każdy dokona adekwatnego do swoich potrzeb zakupu, przy jednocześnie atrakcyjnej cenie. 

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk 

Nasza hurtownia medyczna zadbała o to, aby w figurującym na stronie asortymencie nie zabrakło różnego typu preparatów do dezynfekcji rąk, które dostępne są pod postacią:

  • płynu do dezynfekcji rąk,
  • żelu do dezynfekcji rąk.

Decydując się na nie w formie kilkulitrowej, w celu uzupełniania pojemników, warto również zdecydować się na odpowiednie dozowniki do dezynfekcji, które z pewnością pomogą w aplikacji preparatu. 

Wybierając mniejsze butelki z wbudowaną pompką, zawierające środek do dezynfekcji skóry, można zawsze je mieć pod ręką zarówno w pracy, jak i podczas wyjazdu. 

Skład płynów do dezynfekcji rąk 

Dezynfekcja skóry oraz rąk jest niezwykle ważna. Odpowiednio przeprowadzana zapobiega przenoszeniu mikrobów oraz chroni przed przedostaniem się drobnoustrojów do organizmu (zwłaszcza podczas jedzenia, czy też dotykania dłonią twarzy). Widniejące w ofercie naszej hurtowni płyny do dezynfekcji rąk da się podzielić na dwie kategorie:

  • posiadające w składzie alkohol - są niezwykle skuteczne, a do tego dostępne w niskiej cenie. Ich regularne stosowanie może jednak z czasem wysuszać i podrażniać skórę dłoni, które warto regularnie nawilżać, 
  • bez alkoholu - są równie skuteczne i bardziej przyjazne dla skóry dłoni. 

Polecamy zapoznać się z szeroką ofertą hurtowni Mercant, gdzie również znajdują się środki do dezynfekcji, rękawice diagnostyczne, materiały opatrunkowe, odzież ochronna i inne. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. 

Płyny do dezynfekcji rąk

Płyny do dezynfekcji rąk sprawdzą się doskonale, jeśli pragniemy w szybki sposób pozbyć się wszelkich wirusów oraz bakterii z powierzchni naszych dłoni. Może pojawić się jednak pytanie: jak poprawnie dezynfekować ręce? Istnieją dwa sposoby – higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk.

Higieniczna dezynfekcja rąk trwa 20-30 sekund. Jest to czynność, którą warto wdrożyć do swej codziennej rutyny, kiedy mamy kontakt z jedzeniem, zakończmy sprzątanie lub skorzystamy z toalety. Płyn do dezynfekcji rąk przyda nam się również po wydmuchaniu nosa, kaszlu czy kichaniu, gdyż wtedy ograniczamy rozprzestrzenianie się zarazków.

Chirurgiczna dezynfekcja rąk wykonywana jest przez pracowników placówek medycznych, jeszcze przed założeniem rękawiczek medycznych. Dokonuje się jej po wszelkich zabiegach medycznych. Dezynfekcja jest również konieczna w przypadku kontaktu z zanieczyszczonym sprzętem medycznym, krwią oraz innymi wydzielinami. Medycy stosują dezynfekcję także w przypadku kontaktu z osobą chorą, aby zniwelować możliwość przenoszenia wirusów oraz bakterii.

Bezpieczne płyny dezynfekujące ręce

Dezynfekcja rąk dla alergików nierzadko wiąże się z problemami skórnymi. Doskonale to rozumiemy, dlatego w naszej ofercie prezentujemy płyny i żele do dezynfekcji, które są przyjazne dla skóry skłonnej do alergii. Nasz asortyment wyróżnia się produktami gwarantującymi skuteczność, jednocześnie nie zapominając o składzie bogatym w środki pielęgnujące i nawilżające, posiadające pH łagodne dla skóry.

Cena
Pokaż wyniki (25)
Dezynfekcja rąk
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: