Podkłady chłonne

Podkłady chłonne z tej kategorii to niezbędne akcesoria medyczne, które ułatwiają zachowanie wysokiej higieny i czystości u chorych i osób starszych. Podkłady chłonne na łóżko dostępne są w kilku wymiarach i odznaczają się różnymi właściwościami higroskopijnymi.

Podkłady chłonne higieniczne – zastosowanie

Podkłady higieniczne/chłonne na łóżko, charakteryzują się wysokim lub średnim poziomem chłonności. Za to działanie odpowiadają indywidualne właściwości higroskopijne. To właśnie one zatrzymują wilgoć w głębszych warstwach podkładu, zapewniając jednocześnie wysoką ochronę powierzchni, na której zostały umieszczone. Co więcej, podkłady medyczne na łóżko chronią skórę przed odparzeniami i narażeniem na długotrwałe działanie wilgoci.

Podkłady chłonne – dostępne rodzaje

W tej kategorii można znaleźć podkłady chłonne Bismed i Incomed – dwóch profesjonalnych i cieszących się popularnością marek. Są one oddychające i delikatne dla skóry – nie powodują odparzeń i podrażnień, które mogą sprzyjać pojawianiu się odleżyn u pacjentów leżących. Chłonna struktura podkładów medycznych izoluje zapach i wilgoć przed przedostaniem się na zewnątrz. Nasza hurtownia medyczna oferuje profesjonalne podkłady chłonne, dostępne w rozmiarach:

  • 45/60 cm

  • 60/90 cm

Podkłady higieniczne są zbudowane z kilku warstw, a ostatnia jest najczęściej podfoliowana, co dodatkowo redukuje ryzyko przedostania się wilgoci poza powierzchnię podkładu.

Podkłady chłonne na łóżko – poziom chłonności

Podkłady higieniczne - chłonne na łóżko powinny charakteryzować się wysokim poziomem higroskopijności. W ofercie można bez trudu znaleźć podkłady o bardzo wysokim i średnim stopniu chłonności. Te pierwsze są w stanie zatrzymać wilgoć o objętości do nawet 700 ml! To cecha niezwykle istotna, którą można dopasować w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wśród asortymentu naszej hurtowni medycznej można wyróżnić wyroby spełniające rygorystyczne normy jakości – pochodzą one od renomowanych producentów o wieloletnim doświadczeniu. W ofercie znajduje się m.in. prześcieradło wzmocnione chłonne Abri-Bed Light Abena, podkład higieniczny Seni Soft Super czy Protectiva Soft Incomed. Co istotne, występują one w różnych rozmiarach, dlatego wybór produktu odpowiadającego potrzebom pacjenta nie powinien stanowić problemu. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań dotyczących właściwości poszczególnych wyrobów, zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego!

Zachęcamy do zapoznania się z produktami umieszczonymi w pozostałych kategoriach naszego sklepu. Na uwagę zasługują również inne artykuły medyczne, takie jak: podkłady celulozowe, prześcieradła medyczne i pozostałe, niezbędne akcesoria do zastosowania profesjonalnego.

Cena
Pokaż wyniki (10)
Podkłady chłonne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: