Igły iniekcyjne

Niezawodne igły iniekcyjne

Oferowane w tej kategorii igły lekarskie zostały stworzone z myślą o szczególnych potrzebach. Dostępne tutaj wyroby medyczne posłużą do iniekcji, uwzględniając jednocześnie komfort użytkowania i sterylność w miejscu pracy. Igły do iniekcji stanowią podstawowe wyposażenie zarówno szpitali, jak i prywatnych gabinetów. Jako hurtownia medyczna Mercant oferujemy je w ekonomicznych opakowaniach, gdzie znajduje się po 100 sztuk. Szczegółową specyfikację możesz znaleźć przy każdym produkcie. Tego typu igły do zastrzyków łatwo wkłuwają się w tkankę, co przekłada się na komfort pacjenta, a także są produktami sterylnymi, niepirogennymi i w pełni bezpiecznymi dla zdrowia pacjentów.

Sprawdzone i komfortowe w użyciu igły iniekcyjne

Igła medyczna dostępna w niniejszej zakładce pozwala sprawnie przeprowadzić daną procedurę medyczną bez obawy o złamanie bądź zagięcie. Igły iniekcyjne zostały bowiem wyprodukowane pod okiem renomowanych producentów, którzy stawiają na precyzję wykonania i najlepszą jakość, o czym być może zdążyłeś się już przekonać. Są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie zapobiegają traumatyzacji tkanek.

W ofercie hurtowni medycznej Mercant mamy różne rodzaje igieł do iniekcji, które można zamówić zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Widoczne w tej kategorii igły lekarskie posłużą m.in. do wykonywania zastrzyków dożylnych i domięśniowych w zależności od wybranego rozwiązania.

Igła iniekcyjna

Znajdujące się w naszej ofercie iniekcyjne igły do zastrzyków pochodzą od rekomendowanych producentów, takich jak KD Medical czy BD Microlance, a to świadczy o ich doskonałym wykonaniu. Tego typu jednorazowe igły medyczne są dostępne w różnych rozmiarach, które z łatwością można rozpoznać po charakterystycznych kolorach. Każda barwa jest dedykowana innemu rozmiarowi. Przed wyborem konkretnego produktu należy upewnić się, czy rozmiary igieł iniekcyjnych odpowiadają Twoim potrzebom.

 Igła medyczna nadaje się do zastosowania:

 • śródskórnego oraz podskórnego,
 • domięśniowego oraz dożylnego.

Sterylne igły jednorazowe do iniekcji są wygodne w użyciu. Mogą zostać wykorzystane tuż po wyjęciu z opakowania. Zostały wcześniej poddane procesowi sterylizacji tlenkiem etylenu.

Igła iniekcyjna do zastrzyków podskórnych, śródskórnych, domięśniowych i dożylnych

Igły iniekcyjne mają różne średnice. Są one oznaczone poszczególnymi kolorami:

 • czerwonym – 0,33 mm,
 • jasnoszarym – 0,40 mm,
 • brązowym – 0,45 mm,
 • pomarańczowym – 0,50 mm,
 • niebieskim – 0,60 mm,
 • czarnym – 0,70 mm,
 • ciemnozielonym – 0,80 mm,
 • żółtym – 0,90 mm,
 • kremowym – 1,10 mm,
 • różowym – 1,20 mm,
 • białym – 1,60 mm,
 • ciemnoniebieskim – 1,80 mm,
 • jasnozielonym – 2,10 mm.

W zależności od konkretnych potrzeb należy wybrać taką igłę, której średnica odpowiada specyfice konkretnego zabiegu oraz pacjenta. Warto także znać różnice między wyglądem oraz budową poszczególnych igieł.

Czym różnią się od siebie różne rodzaje igieł iniekcyjnych?

Te przeznaczone do iniekcji podskórnych oraz śródskórnych są cienkie i krótkie. Mają umożliwiać szybkie i bezbolesne przerwanie powłok skórnych oraz wprowadzenie preparatu. Stosuje się je głównie do wykonywania szczepień oraz w strzykawkach do insuliny.

Igły iniekcyjne przystosowane do wstrzyknięć domięśniowych oraz dożylnych są dłuższe i grubsze. Ich konstrukcja umożliwia wbicie bezpośrednio do mięśnia lub żyły. Dopasowanie odpowiedniego rodzaju igły ma kluczowe znaczenie, gdyż wpływa na komfort zarówno osoby przeprowadzającej iniekcję, jak i pacjenta, który jest jej poddawany. Dzięki temu, że każda igła jest zamknięta w szczelny blister, jest ona gotowa do użycia od razu po otwarciu. Należy stosować wyłącznie te, których opakowanie jest nieuszkodzone. Gwarantuje to bezpieczeństwo ich użytkowania.

Igły iniekcyjne – rozmiary

Zarówno medyczne igły do iniekcji podskórnej, jak i jednorazowe igły do iniekcji domięśniowej są niezwykle wytrzymałe oraz ostre, dzięki czemu z łatwością przebijają tkankę. Zostały zaprojektowane tak, aby umożliwiać przeprowadzenie konkretnej procedury medycznej, jednocześnie nie rozrywając tkanki. Igły lekarskie tego typu zostały wyprodukowane zgodnie z wymaganiami UE i spełniają najwyższe standardy. Cechują się one również długim terminem przydatności – zatem spokojnie można zakupić większą liczbę medycznych igieł iniekcyjnych do zastrzyków. Niezależnie od wybranego rozwiązania igła medyczna, w tym igły do podawania insuliny, igły do karpuli czy igły do żylaków, jest pakowana po około 100 sztuk. Dane o liczbie sztuk znajdziesz tuż po zdjęciem wyrobu medycznego.

Igły iniekcyjne – rozmiary zróżnicowane pod względem długości oraz średnicy dostępne w naszej hurtowni online

Oprócz igieł do zastrzyków podskórnych w naszej ofercie figurują również innego typu artykuły medyczne, wśród których znajdują się:

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w tej kategorii rozwiązaniami.

Hurtownia Mercant już od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu sprawdzonych artykułów medycznych przeznaczonych do placówek ochrony zdrowia i nie tylko. W asortymencie są dostępne niezastąpione podczas różnego rodzaju badań czy zabiegów rękawice diagnostyczne oraz materiały opatrunkowe. Oferujemy fachowe doradztwo oraz pomoc w wyborze odpowiednich akcesoriów medycznych.

Cena
Pokaż wyniki (46)
Igły iniekcyjne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: