Opaski elastyczne - na kolano, rękę, nadgarstek

Opaska elastyczna dostępna w asortymencie hurtowni medycznej Mercant została wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu cechuje się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Wyrób tego typu jest u nas dostępny w kilku odsłonach tak, aby każdy klient – prywatny czy biznesowy, mógł bez problemu znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie. Opaska elastyczna posłuży w szczególności do zabezpieczania różnego rodzaju opatrunków rozległych, a także do unieruchomienia kończyny po urazie, w tym właśnie skręceniu czy zwichnięciu. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem Mercant i do złożenia zamówienia. W zależności od Twoich potrzeb może sprawdzić się inna opaska elastyczna. Co istotne, oferujemy jednorazowe akcesoria medyczne, takie jak opaska elastyczna na nadgarstek, opaska elastyczna na kostkę czy opaska elastyczna na głowę. Posiadamy szeroki wybór asortymentu w atrakcyjnych cenach.

Opaska elastyczna – rozmiary dostępne u nas: 8cm x 4m, 10cm x 4m, 12cm x 4m.

Opaska elastyczna - kiedy stosować? 

Opaska elastyczna, znana również jako bandaż elastyczny, to rolka taśmy wykonana z elastycznej tkaniny. Zazwyczaj posiada ona metalową zapinkę, ułatwiającą mocowanie końca opatrunku w wybranym miejscu. Opaski elastyczne sprawdzają się doskonale, kiedy konieczna jest:

  • ochrona stawów przed nadmiernym przeciążeniem,
  • podtrzymanie wszelkiego rodzaju opatrunków,
  • usztywnienie i unieruchamianie złamanych bądź zwichniętych kończyn.

Korzystanie z bandażu elastycznego jest zalecane osobom zmagającym się z urazem stawu kolanowego, jak i tym, które chcą go uniknąć. Z tego powodu opaska elastyczna na kolano cieszy się niemałą popularnością wśród sportowców. Dzięki niej można mieć pewność, że staw zachowa stabilną pozycję oraz, co najważniejsze, obecny uraz się nie pogłębi. Opaska elastyczna na kolano stanowi element skutecznej profilaktyki kontuzji i urazów stanu kolanowego.

Opaska elastyczna na nadgarstek jest stosowana w przypadku lekkich urazów, jak i podczas treningu – pozwala ona zniwelować ryzyko urazu, pomagając utrzymać nadgarstek w prawidłowej pozycji. Wykonana jest ona z elastycznego materiału, co zapewnia możliwość wykonania niemalże pełnego zakresu ruchu.

Wsparcie w procesie leczenia zwichnięć, złamań czy kontuzji spowodowanych przeciążeniem stawu skokowego stanowi natomiast opaska elastyczna na kostkę. Ten bandaż elastyczny skutecznie stabilizuje staw skokowy, jednocześnie redukując obrzęk oraz zmniejszając dolegliwości bólowe. Opaska nierzadko wykorzystywana jest także przy obrzękach na tle krążeniowym czy przy zmęczeniu stóp.

Opaska elastyczna - hurtownia online

Zaopatrzenie placówki medycznej wcale nie musi być żmudne i nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie – z naszą drobną pomocą zamówisz właściwe akcesoria medyczne, będące odpowiedzią na potrzeby personelu medycznego i wszystkich pacjentów. Dostępna w Mercant opaska elastyczna, w tym opaska elastyczna na kolano czy opaska elastyczna stawu skokowego, zapewnia pacjentom wysoki poziom komfortu. Wykonana z delikatnego materiału opaska elastyczna jest bardzo rozciągliwa i odporna na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, iż nie ulegnie ona nadmiernemu zużyciu. Dodatkowo ze względu na swe niesamowite właściwości opaska elastyczna Biomar jest także zalecana do podtrzymywania opatrunków. Zapewnia stały dopływ powietrza do skóry, tym samym jest dobrze przez nią tolerowana. Oferowana u nas opaska elastyczna na głowę czy opaska elastyczna na kostkę jest produktem w pełni uniwersalnym. Jest pakowana pojedynczo lub umieszczona w opakowaniu po 80 sztuk. Możesz również zamówić specjalną zapinkę do opasek elastycznych, która dodatkowo podtrzymuje materiał. Czekamy na Twoje zamówienie!

Cena
Pokaż wyniki (16)
Opaski elastyczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: