Opaski elastyczne - na kolano, rękę, nadgarstek

Opaski uciskowe elastyczne

Opaska elastyczna dostępna w asortymencie hurtowni medycznej Mercant została wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu cechuje się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Wyrób tego typu jest u nas dostępny w kilku wariantach tak, aby każdy klient – prywatny czy biznesowy, mógł bez problemu znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Opaska elastyczna posłuży w szczególności do zabezpieczania różnego rodzaju opatrunków rozległych, a także do unieruchomienia kończyny po urazie, w tym skręceniu czy zwichnięciu. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem Mercant i do złożenia zamówienia. W zależności od Twoich potrzeb może sprawdzić się inna opaska elastyczna. Co istotne, oferujemy jednorazowe akcesoria medyczne, takie jak opaska elastyczna na nadgarstek, opaska elastyczna na kostkę czy opaska elastyczna na głowę. Zapewniamy szeroki wybór asortymentu w atrakcyjnych cenach.

Opaska elastyczna – kiedy stosować?

Opaska elastyczna, znana również jako bandaż elastyczny, to rolka taśmy wykonana z elastycznej tkaniny. Zazwyczaj ma ona metalową zapinkę, ułatwiającą mocowanie końca opatrunku w wybranym miejscu. Opaski elastyczne sprawdzają się doskonale, kiedy konieczna jest:

 • ochrona stawów przed nadmiernym przeciążeniem,
 • podtrzymanie wszelkiego rodzaju opatrunków,
 • usztywnienie i unieruchamianie złamanych bądź zwichniętych kończyn.

Korzystanie z bandażu elastycznego jest zalecane osobom zmagającym się z urazem stawu kolanowego oraz tym, którzy chcą go uniknąć. Z tego powodu opaska elastyczna na kolano cieszy się niemałą popularnością wśród sportowców. Dzięki niej można mieć pewność, że staw zachowa stabilną pozycję oraz, co najważniejsze, obecny uraz się nie pogłębi. Opaska elastyczna na kolano stanowi element skutecznej profilaktyki kontuzji i urazów stawu kolanowego.

Wygodna opaska elastyczna z zapinką

Opaski elastyczne uciskowe tkane marki Biomar są dostępne w ofercie hurtowni Mercant w następujących rozmiarach:

 • 15 cm x 5 m,
 • 12 cm x 5 m,
 • 10 cm x 5 m,
 • 8 cm x 5 m,
 • 15 cm x 4 m,
 • 12 cm x 4 m,
 • 10 cm x 4 m,
 • 8 cm x 4 m.

Każda z nich jest wyposażona w praktyczną zapinkę, która znacząco ułatwia jej założenie. Każda opaska uciskowa na nadgarstek czy inną część ciała jest pakowana pojedynczo w papier powlekany polietylenem. Dzięki temu jej wyjęcie nie sprawia większego problemu.

Dodatkowo ze względu na swoje niesamowite właściwości opaska elastyczna Biomar jest także zalecana do podtrzymywania opatrunków. Zapewnia stały dopływ powietrza do skóry, tym samym jest dobrze przez nią tolerowana. Oferowana u nas opaska elastyczna na głowę czy opaska elastyczna na kostkę to produkt uniwersalny. Jest pakowana pojedynczo lub umieszczona w opakowaniu po 80, 90 lub 100 sztuk. Czekamy na Twoje zamówienie!

Niezawodne opaski elastyczne na kolano i inne części ciała

W ofercie hurtowni są także dostępne sprawdzone opaski uciskowe marki Matopat. Są to wygodne, a co najważniejsze, bezpieczne bandaże elastyczne. Mają dużą zawartość bawełny, dzięki której doskonale przepuszczają powietrze, a skóra może pod nimi oddychać. Tego rodzaju opaski elastyczne wyróżniają się niską rozciągliwością, co sprawia, że dobrze zabezpieczają miejsce urazu. Zapewniają optymalny ucisk, który nie jest ani za lekki, ani za mocny.

Dostępne w ofercie opaski elastyczne na kolano są niezastąpione na oddziałach ortopedycznych oraz chirurgicznych, gdzie służą głównie jako opatrunki mocujące. Doskonale sprawdzają się również w długoterminowej opiece nad pacjentami w trakcie rekonwalescencji. Opaska elastyczna pozwala odciążyć stawy oraz mięśnie.

Bandaże mają niestrzępiące się brzegi, dlatego wykonany za ich pomocą opatrunek wygląda estetycznie. Dzięki temu, że są wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie podrażniają skóry. Taka opaska elastyczna na rękę, nogę czy inną część ciała może być sterylizowana tlenkiem etylenu.

Trwałe i wytrzymałe opaski elastyczne samoprzylepne

Oferujemy także praktyczny i wygodny w użyciu bandaż elastyczny na nadgarstek i nie tylko, który nie wymaga stosowania zapinki. Produkty Matofix Cohesive to samoprzylepne materiały opatrunkowe. Ze względu na to, że nie są jałowe, wymagają zdezynfekowania rany oraz założenia gazy lub kompresu. Szczególnie dobrze sprawdzają się do mocowania opatrunków na stawach oraz zaokrąglonych częściach ciała. Można je również stosować jako bandaże odciążające po zdjęciu gipsu lub jako ostatnią warstwę opatrunku kompresyjnego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolorowych bandaży elastycznych samoprzylepnych marki Stokban. Taka opaska elastyczna na nadgarstek i inne części ciała jest dostępna w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować ją do konkretnych potrzeb. Szczególnie dobrze sprawdza się u pacjentów po różnego rodzaju urazach wywołanych aktywnością fizyczną. Są szybkie w zakładaniu, gdyż poszczególne warstwy kleją się do siebie. Jednocześnie można je szybko zdjąć poprzez rozerwanie.

Opaska elastyczna na nadgarstek – w jakich sytuacjach warto ją zastosować?

Opaska elastyczna na nadgarstek jest stosowana w przypadku lekkich urazów oraz podczas treningu – pozwala ona zniwelować ryzyko urazu, pomagając utrzymać nadgarstek w prawidłowej pozycji. Wykonana jest z elastycznego materiału, co zapewnia możliwość wykonania niemalże pełnego zakresu ruchu. Dobrej jakości opaska elastyczna na rękę musi dobrze trzymać się ciała, a jednocześnie zapewniać skórze swobodne oddychanie.

Wsparcie w procesie leczenia zwichnięć, złamań czy kontuzji spowodowanych przeciążeniem stawu skokowego stanowi natomiast opaska elastyczna na kostkę. Ten bandaż elastyczny skutecznie stabilizuje staw skokowy, jednocześnie redukując obrzęk oraz zmniejszając dolegliwości bólowe. Opaska nierzadko wykorzystywana jest także przy obrzękach na tle krążeniowym czy przy zmęczeniu stóp. Bandaż elastyczny na nadgarstek lub kostkę jest niezastąpiony w różnego rodzaju placówkach medycznych i wszędzie tam, gdzie może występować konieczność zabezpieczenia nagłego urazu.

Opaska elastyczna – hurtownia online

Zaopatrzenie placówki medycznej wcale nie musi być żmudne i nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie – z naszą drobną pomocą zamówisz właściwe akcesoria medyczne, będące odpowiedzią na potrzeby personelu medycznego i wszystkich pacjentów. Dostępne w Mercant opaski elastyczne, w tym opaska elastyczna na kolano czy opaska elastyczna stawu skokowego, zapewnią pacjentom wysoki poziom komfortu. Wykonana z delikatnego materiału opaska elastyczna jest bardzo rozciągliwa i odporna na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, iż nie ulegnie ona nadmiernemu zużyciu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej hurtowni oraz składania zamówień.

Cena
Pokaż wyniki (20)
Opaski elastyczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: