Elektrody EKG

Przeprowadzenie badania EKG wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu medycznego i właśnie dlatego pragniemy przedstawić nowość w naszym asortymencie, jaką są elektrody EKG. Dostępne w dwóch różnych wariantach – piankowe elektrody do Holtera oraz elektrody EKG kończyny, pozwolą w szybki i prosty sposób przeprowadzić badanie EKG bez obawy o uzyskanie niemiarodajnego wyniku. EKG elektrody stanowią niezbędne wyposażenie w każdym gabinecie lekarskim oraz na oddziale kardiologicznym. Modele znajdujące się w hurtowni medycznej Mercant zostały wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, co więcej – zestaw zawiera specjalny żel do długotrwałego użytku. Możesz znaleźć je w kilku rozmiarach. Oferujemy EKG elektrody dla dorosłych, a także EKG elektrody dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Mercant i do złożenia zamówienia. EKG elektrody umieszczone w odpowiednim miejscu umożliwią szybkie i bezbolesne badanie EKG. Gdyby w trakcie składania zamówienia pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Z chęcią pomożemy przy wyborze konkretnego rozwiązania.

EKG – elektrody kończynowe

EKG elektrody kończynowe, które możesz znaleźć w tej kategorii, zostały stworzone z myślą o wszystkich pacjentach oraz specjalistach pracujących na oddziale kardiologicznym. Oferowane w Mercant elektrody EKG kończyny to produkt wielokrotnego użycia, który skutecznie odbiera sygnał bioelektryczny z ludzkiego organizmu i przekazuje go do specjalistycznej aparatury. EKG elektrody kończynowe są dostępne w zestawie składającym się z czterech elementów w różnych kolorach. Wbudowany czujnik elektrody został wykonany z Ag/AgCl, co usprawnia przeprowadzane badanie EKG. EKG elektrody kończynowe zwane inaczej elektrodami klipsowymi przeniosą uzyskany wynik do aparatury EKG, by został on następnie wydrukowany. Tutaj z pewnością będzie przydatny profesjonalny papier do EKG, który cechuje się odpowiednio dopasowaną grubością oraz doskonałą jakością podłoża. Papier do EKG również możesz znaleźć u nas w atrakcyjnej cenie.

EKG elektrody rozmieszczenie – elektrody EKG kończyny powinny zostać umieszczone na kończynach górnych i dolnych pacjenta podczas badania spoczynkowego. Oferowane przez nas EKG elektrody kończynowe są dostępne w czterech kolorach – żółtym, czerwonym, czarnym i zielonym.

Rozmieszczenie elektrod EKG

Rozmieszczenie elektrod – EKG elektrody powinny zostać umieszczone zgodnie z zaleceniem wskazanym przez producenta. Elektrody EKG kończyny należy umieścić tuż przy kończynach, na podudziach i w okolicy kostek oraz na przedramionach w okolicy nadgarstków. Podczas badania EKG używa się zazwyczaj 4 elektrod kończynowych (i 6 przedsercowych):

 • czarna elektroda kończynowa EKG jest umieszczana na prawym podudziu;
 • czerwona na prawym przedramieniu;
 • żółta na lewym przedramieniu;
 • zielona na lewym podudziu.

W przypadku elektrod przedsercowych EKG ważniejsze niż ich kolory jest ich oznakowanie.

 • Elektroda V1 trafia na prawą stronę mostka w czwartej przestrzeni międzyżebrowej, a V2 na lewą.
 • V4 trafia na lewą linię śródobojczykową w piątej przestrzeni międzyżebrowej.
 • Elektroda V3 trafia pomiędzy elektrody V2 i V4.
 • V6 trafia na linię pachową środkową lewą na wysokości elektrody V4.
 • Elektroda V5 trafia pomiędzy elektrody V4 i V6.

Piankowe EKG elektrody do Holtera ze złączem zatrzaskowym zakładamy natomiast na klatce piersiowej, unikając obszaru mięśniowego i tkanki piersi. Oba warianty są dostępne w hurtowni medycznej Mercant od ręki. W zależności od Twoich potrzeb sprawdzi się oczywiście inne rozwiązanie. Oferowane u nas EKG elektrody powinny jednak znaleźć się w każdym gabinecie kardiologicznym i szpitalu. Badanie EKG przestanie sprawiać jakiekolwiek trudności nawet mniej doświadczonym specjalistom. Produkty te są wyrobami renomowanych producentów.

Holter EKG – rozmieszczenie elektrod ma szczególne znaczenie dla uzyskanego wyniku. Przed zakupem konkretnego modelu koniecznie zapoznaj się ze specyfikacją sprzętu. EKG elektrody kończynowe i EKG elektrody do Holtera wymagają odpowiedniego podejścia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym katalogiem. Dostępne u nas elektrody EKG to doskonały wybór.

EKG serca – elektrody

Prawidłowo rozmieszczone elektrody EKG w krótkim czasie zbierają sygnał z całej powierzchni ciała, który zawiera kluczowe informacje dotyczące elektrycznej czynności serca. W tym celu ważny jest dobór odpowiednich akcesoriów i właśnie dlatego pragniemy zaproponować coś więcej niż tylko specjalistyczne elektrody EKG dostępne w tej kategorii. Mercant – hurtownia zaopatrzenia medycznego – oferuje również wysokiej jakości papier do EKG, w tym właśnie papier do EKG Ascard oraz papier do EKG Aspel 2K. Szeroki wybór asortymentu i atrakcyjne ceny to cechy, które wyróżniają nas na rynku. Badanie EKG jest w pełni bezpieczne dla zdrowia i życia wszystkich pacjentów. Niemniej należy najpierw zadbać o dobór odpowiedniego sprzętu medycznego. EKG elektrody Kendall to niezbędne akcesorium, którego nie może zabraknąć u kardiologów. Dołączony do zestawu specjalny żel umożliwia doskonałe przyleganie sprzętu do ciała pacjenta, a dzięki złączom pokrytym chlorkiem srebra specjalista uzyska klarowny wynik w zaledwie kilka chwil. Zamów już teraz elektrody EKG i zadbaj o wyposażenie placówki medycznej.

Czym różnią się elektrody EKG z żelem stałym od elektrod z żelem ciekłym?

Jak większość lekarzy wie – wyglądem. Nie jest to jednak kluczowa różnica.

Żel stały to tak naprawdę tworzywo z fotosieciowanych polimerów z dużą zawartością środków nawilżających zabezpieczających żel przed wyschnięciem. Charakteryzuje się on bardzo dobrym przewodnictwem elektrycznym i wysoką adhezyjnością. Jest obojętny dla skóry, bezbarwny i nie pozostawia na niej żadnych śladów. Z tego powodu elektrody EKG z żelem stałym są używane głównie podczas dłuższych badań lub stałego monitorowania pacjenta w szpitalu. Dodatkowo:

 • elektrody do EKG z żelem stałym są zbudowane z materiałów przepuszczających powietrze i zapobiegających oparzeniom skóry;
 • mają nacięcia do łatwego przyczepiania przewodu;
 • są używane wtedy, gdy pacjent się rusza (np. badanie Holtera);
 • bardzo dobrze trzymają się skóry.

Żel ciekły nie ma tak silnych właściwości adhezyjnych, jak żel stały. W przeciwieństwie do niego składa się głównie z wody. Z tego powodu nasącza się nim krążek gąbki w elektrodzie, dzięki czemu utrzymuje się ona na ciele pacjenta. Po badaniu resztki żelu wystarczy zetrzeć ze skóry. Wysoka zawartość wody w żelu gwarantuje natychmiastowy zapis EKG, dlatego też elektrody do EKG z żelem ciekłym są często używane np. w karetkach i podczas krótkich badań diagnostycznych (chociaż nie ma przeciwwskazań, by używać ich również podczas dłuższych badań). Oba rodzaje elektrod są dostępne w naszej hurtowni medycznej online.


 

Cena
Pokaż wyniki (8)
Elektrody EKG
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: