Wata medyczna i Liglina

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości watę opatrunkową wiskozowo-bawełnianą oraz celulozową. Znajduje ona zastosowanie zarówno w placówkach medycznych, jak i kosmetycznych. W trosce o satysfakcje klientów, oferujemy produkty wyróżniające się najwyższą jakością.

Arkusze ligniny – zastosowanie

Lignina to określenie na watę celulozową, która wykorzystywana jest w celach opatrunkowych oraz sanitarnych. Można ją stosować w podkładach ochronnych, opatrunkach czy podczas dezynfekcji skóry.

Wata celulozowa, która powstaje ze sprasowanych arkuszy celulozowych, wyróżnia się swą chłonnością – właśnie dlatego stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów opatrunkowych. Jest to produkt niejałowy, więc przed jego użyciem konieczna jest dezynfekcja skóry. Dopiero po wykonaniu tej czynności wata opatrunkowa może zostać użyta do opatrywania ran.

W wielu placówkach medycznych lignina jest także stosowane do dezynfekcji przez iniekcjami i innymi drobnymi zabiegami. Może być ona wykorzystywana również przez kobiety w okresie połogu, gdy występują obfite krwawienia z dróg rodnych. Arkusze ligniny znajdują także zastosowanie jako podkład pod materace dla chorych, leżących osób, aby zapewnić większą higienę i ochronę przed wilgocią. Ponadto, lignina jest szeroko stosowana do odsączania wydzielin czy płynów. 

Oferowana przez nas wata celulozowa w arkuszach stanowi materiał niezwykle chłonny, który jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Do jej produkcji wykorzystano tworzywa, które nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych, dlatego jest to rozwiązanie odpowiednie także dla alergików. 

Wata opatrunkowa celulozowa prezentowana w naszej hurtowni medycznej jest zapakowana w 5 kilogramowe opakowanie w arkuszach w rozmiarze 40 x 60 cm, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Arkusze można samodzielnie przycinać do dowolnych wymiarów i dostosowywać ich rozmiar do indywidualnych potrzeb. 

Wata wiskozowa – do czego stosować?

Wata opatrunkowa wiskozowa znajduje zastosowanie w czynnościach opatrunkowych oraz higienicznych. Co więcej, można ją wykorzystywać w celach pielęgnacyjnych i kosmetycznych. 

Oferowana przez nas wata TZMO jest produkowana z mieszanki włókiem wiskozowych oraz bawełnianych – wyróżnia się ona szerokim zastosowaniem. Jest to wyrób odpowiedni do codziennej pielęgnacji, którą każdy może wykonywać w domowym zaciszu, jak i materiał przeznaczony do użytku w placówkach medycznych czy salonach kosmetycznych. 

Wata TZMO jest bardzo miękka i delikatna, a także gwarantuje dużą chłonność – włókno wiskozowe cechujące się wysoką jakością pozwala wchłonąć więcej płynów. Może ona służyć jako materiał opatrunkowy, chłonny oraz izolujący. Wata TZMO nie jest jednak przeznaczona do bezpośredniego opatrywania ran oraz wykorzystania przy zabiegach operacyjnych.

Produkty prezentowane w naszej ofercie dostępne są w wygodnym foliowanym opakowaniu z zamknięciem flip-top o pojemności 50, 100, 200 oraz 500 gramów. 

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów bądź też samego procesu składania zamówienia, skontaktuj się z nami - wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie. Zapewniamy profesjonalną obsługę klienta i doradztwo!

Cena
Pokaż wyniki (4)
Wata i lignina
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: