Wata medyczna i Liglina

Wata medyczna i lignina

W naszej ofercie znajduje się wysokiej jakości wata opatrunkowa wiskozowo-bawełniana oraz celulozowa. Znajduje ona zastosowanie zarówno w placówkach medycznych, jak i kosmetycznych. W trosce o satysfakcję klientów oferujemy produkty wyróżniające się najwyższą jakością. Wata opatrunkowa jest niezastąpiona podczas różnego rodzaju zabiegów oraz do pielęgnacji pacjentów przechodzących rekonwalescencję. Zarówno wata medyczna, jak i lignina, sprawdzą się w wielu placówkach. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem hurtowni Mercant, w którym znajdują się m.in. niezawodne materiały opatrunkowe, plastry, przylepce, skalpele i ostrza jednorazowe oraz rękawice chirurgiczne.

Co to jest lignina?

Lignina jest wykorzystywana przede wszystkim do miejscowej dezynfekcji skóry przed zabiegami oraz zastrzykami czy pobieraniem krwi. Bardzo często używa się jej również w gabinetach stomatologicznych ze względu na jej właściwości pochłaniające wilgoć. Dzięki temu sprawdza się doskonale do odsączania wydzielin, w tym śliny.

Co to jest lignina i czym się wyróżnia? Jest to wyrób powstający w wyniku mocnego sprasowania arkuszy celulozowych. Lignina to potoczne określenie na watę celulozową, która jest wykorzystywana w celach opatrunkowych oraz sanitarnych. Można ją stosować w podkładach ochronnych, opatrunkach czy podczas dezynfekcji skóry. Podczas produkcji ligniny włókna celulozowe są poddawane procesowi bielenia oraz przycinania na odpowiednią długość. Cały proces odbywa się przy wykorzystaniu w pełni bezpiecznych substancji, które nie są groźne dla zdrowia. Dzięki temu, że nie zawiera żadnych domieszek czy barwników, nie wywołuje alergii oraz podrażnień.

Arkusze ligniny – zastosowanie

Wata celulozowa, która powstaje ze sprasowanych arkuszy celulozowych, wyróżnia się swoją chłonnością – właśnie z tego powodu stanowi jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów opatrunkowych. Jest to wyrób niejałowy, dlatego przed jego użyciem konieczna jest dezynfekcja skóry. Dopiero po wykonaniu tej czynności wata opatrunkowa może zostać użyta do opatrywania ran.

W wielu placówkach medycznych lignina jest także stosowana do dezynfekcji przed iniekcjami i innymi drobnymi zabiegami. Może być również wykorzystywana przez kobiety w okresie połogu, gdy występują obfite krwawienia z dróg rodnych. Arkusze ligniny znajdują także zastosowanie jako podkład pod materace dla chorych, leżących osób, aby zapewnić większą higienę i ochronę przed wilgocią. Ponadto lignina jest szeroko stosowana do odsączania wydzielin czy płynów.

Wysokiej jakości lignina opatrunkowa

Oferowana przez nas wata celulozowa w arkuszach stanowi niezwykle chłonny materiał, który jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Do jej produkcji wykorzystano tworzywa, które nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych, dzięki czemu jest to odpowiednie rozwiązanie także dla alergików.

Wata opatrunkowa celulozowa prezentowana w naszej hurtowni medycznej jest zapakowana w 5-kilogramowe opakowanie w arkuszach w rozmiarze 40 x 60 cm, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Arkusze można samodzielnie przycinać do dowolnych wymiarów i dostosowywać ich rozmiar do indywidualnych potrzeb.

Lignina – niezawodny wyrób medyczny

Lignina opatrunkowa jest stosowana w przychodniach, gabinetach zabiegowych oraz kosmetycznych. Warto także umieścić ją w apteczce w zakładzie pracy, szkole czy każdym innym miejscu, gdzie może być pomocna podczas opatrywania ran czy dezynfekcji. Dzięki temu, że w ofercie hurtowni Mercant lignina jest dostępna w dużych arkuszach, można podzielić ją na mniejsze części – dopasowane do danego zastosowania. Takie rozwiązanie jest praktyczne i niezawodne. Oferujemy materiały opatrunkowe wyłącznie wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach.

Wata wiskozowa – do czego stosować?

Wata opatrunkowa wiskozowa znajduje zastosowanie w czynnościach opatrunkowych oraz higienicznych. Co więcej, można ją również wykorzystywać w celach pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Jest na tyle uniwersalna, że stosuje się ją w różnego rodzaju placówkach medycznych, gabinetach, salach zabiegowych itd. Jest także powszechnie wykorzystywana w weterynarii.

Oferowana przez nas wata TZMO jest produkowana z mieszanki włókien wiskozowych oraz bawełnianych – dzięki czemu wyróżnia się szerokim zastosowaniem. Jest to wyrób odpowiedni do codziennej pielęgnacji, którą każdy może wykonywać w domowym zaciszu, a jednocześnie materiał przeznaczony do użytku w placówkach medycznych czy salonach kosmetycznych.

Wata TZMO jest bardzo miękka i delikatna, a także gwarantuje dużą chłonność – włókno wiskozowe cechujące się wysoką jakością pozwala wchłonąć więcej płynów. Może ona służyć jako materiał opatrunkowy, chłonny oraz izolujący. Wata TZMO nie jest jednak przeznaczona do bezpośredniego opatrywania ran oraz wykorzystania przy zabiegach operacyjnych.

Produkty prezentowane w naszej ofercie są dostępne w wygodnym foliowanym opakowaniu z zamknięciem flip-top o pojemności 50, 100, 200 oraz 500 gramów.

Wata medyczna – co warto o niej wiedzieć?

Wata higieniczna składa się z cienkich włókien wiskozowych oraz bawełnianych, które są ze sobą poplątane oraz zbite. Dzięki temu możliwe jest łatwe oddziele określonej porcji. Połączenie dwóch rodzajów włókien sprawia, że wata kosmetyczna jest jeszcze bardziej chłonna oraz przyjemna w dotyku. Jest przebadana dermatologicznie, dzięki czemu można ją bezpiecznie stosować bez obaw o podrażnienie skóry czy rany.

Cechy charakterystyczne, którymi wyróżnia się wata medyczna, to przede wszystkim:

  • powszechne zastosowanie,
  • dobra przepuszczalność powietrza,
  • bezpieczeństwo podczas stosowania,
  • brak ryzyka otarć, dzięki czemu znajduje zastosowanie m.in. przy pielęgnacji noworodków.

Wata higieniczna jest niezastąpionym materiałem opatrunkowym, którego jednak nie można stosować bezpośrednio na otwarte rany. Należy je wcześniej dobrze zdezynfekować oraz zabezpieczyć.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów lub samego procesu składania zamówienia, skontaktuj się z nami – wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie. Zapewniamy profesjonalną obsługę klienta i doradztwo! Nieustannie poszerzamy asortyment naszej hurtowni, aby sprostać dynamicznie zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz składania zamówień.

Cena
Pokaż wyniki (5)
Wata i lignina
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: