Nici chirurgiczne wchłanialne

Szwy rozpuszczalne (wchłanialne) dostępne w ofercie hurtowni medycznej Mercant to produkty cechujące się wysoką jakością. Stanowią one atrakcyjną alternatywę względem nici nierozpuszczalnych, gdyż po wygojeniu się tkanki ulegają one biodegradacji. W tej kategorii znajdują się szwy wchłanialne o różnej grubości oraz parametrach, wyprodukowane z myślą o wszystkich specjalistach. Szwy rozpuszczalne dostępne u nas są w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjentów, nie powodują traumatyzacji tkanek i skutecznie przyspieszają proces gojenia. Zostały umieszczone w sterylnych opakowaniach, dzięki czemu są gotowe do użycia od razu po ich wyjęciu. Szwy wchłanialne pochodzą od renomowanego producenta Novosyn, a to świadczy o ich wyjątkowości.

Chirurgiczne szwy wchłanialne należy dopasować względem wielkości rany i rodzaju tkanki. Specyfikację wybranego produktu znajdziesz pod zdjęciem.

Rozpuszczalne nici chirurgiczne – rodzaje i zastosowanie 

Nasza hurtownia medyczna Mercant oferuje nici chirurgiczne rozpuszczalne o różnych grubościach oraz szerokim zastosowaniu. Świetnie nadają się one nie tylko do szycia skóry. Lekarze często stosują szwy chirurgiczne rozpuszczalne w przypadku:

  • zabiegów ginekologicznych i położniczych,
  • zespoleń po episiotomii,
  • chirurgii dziecięcej. 

Szwy rozpuszczalne powszechne są także w przypadku zabiegów stomatologicznych, a także tych związanych z okulistyką. Wchłanialne nici chirurgiczne tego typu doceniane są zarówno przez lekarzy, jak i przez pacjentów, gdyż po wygojeniu rany nie trzeba ich usuwać. Czas wchłaniania nici uwarunkowany jest ogólnym stanem zdrowia pacjenta, ich umiejscowieniem oraz materiałem wykonania. W naszej ofercie zamówisz szwy rozpuszczalne w kilku wariantach, dzięki czemu wybór nici chirurgicznych nie przysporzy trudności. Oferowane przez nas narzędzia chirurgiczne wyróżnia precyzja wykonania i wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych. Po upływie procesu gojenia szwy samoistnie ulegają biodegradacji, co niewątpliwie wpływa na komfort wszystkich pacjentów, a zwłaszcza dzieci.

Szwy rozpuszczalne – zalety 

Nici chirurgiczne wchłanialne – w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane, a także umiejscowienia w organizmie – mogą stopniowo się rozpuszczać zarówno po kilkunastu dniach, jak i tygodniach – wszystko zależy od specyfiki każdego przypadku. Szwy rozpuszczalne chirurgiczne dostępne w ofercie hurtowni medycznej Mercant dostępne są o różnej długości oraz grubości, dzięki czemu można je dobrać do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a także kształtu igły. Warto także wspomnieć, że w przypadku tych nici nie ma konieczności udawania się na kolejną wizytę do lekarza w celu zdjęcia szwów – to rozwiązanie, które pozwala uniknąć dodatkowego stresu u młodszych pacjentów.

Szwy rozpuszczalne cechują się bardzo dużą wytrzymałością, a ze względu na materiał wykonania i gładką strukturę nie podrażniają delikatnej tkanki i nie wywołują odczynu zapalnego. Dodatkowo są bardzo poręczne i wygodne w użyciu, a przy tym hamują wzrost drobnoustrojów w obrębie szytej tkanki. Nie mogą być zastosowane w przypadku miejsc w szczególności narażonych na duże obciążenie oraz tkanek o niskim poziomie ukrwienia. Szwy wchłanialne to wyrób medyczny jednorazowy.

Dzięki właściwościom szwów wchłanialnych możliwe jest wykorzystanie ich przy szerokim zakresie zabiegów. Decyzja o ich zastosowaniu uwarunkowana jest m.in. czasem, jaki jest niezbędny do podtrzymywania tkanek – nici chirurgiczne rozpuszczalne są niezawodne, gdy jest on stosunkowo niedługi. Co więcej, są one niezastąpione w sytuacji, gdy po zakończonym zabiegu dostęp do rany byłby utrudniony.

Oprócz nici Novosyn Quick oraz nici Novosyn w hurtowni medycznej Mercant można również nabyć nici i szwy nierozpuszczalne. Oferujemy również profesjonalne narzędzia chirurgiczne – wśród nich nie zabrakło imadeł, nożyczek, peanów, kocherów czy też jednorazowych przyrządów. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem, a w razie pytań do skontaktowania się z nami. 

Cena
Pokaż wyniki (176)
Szwy chirurgiczne wchłanialne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: