Nici chirurgiczne i szwy

Hurtownia medyczna Mercant to miejsce, gdzie kupisz wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie nici chirurgiczne do szycia skóry, a także specjalistyczne narzędzia chirurgiczne wykorzystywane w placówkach ochrony zdrowia. W zależności od przeznaczenia oferowana przez nas nić chirurgiczna różni się między sobą grubością oraz rodzajem igły, która jest preferowana do danego typu nici. Rozmiary nici chirurgicznych oraz grubość nici chirurgicznych mają bowiem szczególne znaczenie nie tylko dla procesu gojenia się rany, ale również dla komfortu wszystkich pacjentów. Tak ważny jest dobór odpowiedniego rozwiązania! Nić chirurgiczna stanowi podstawowy element wyposażenia, którego nie może zabraknąć w placówkach medycznych – i prywatnych, i publicznych. Zamów już dziś rozwiązanie, jakim jest nić chirurgiczna i wyposaż swój gabinet lekarski w najwyższej jakości narzędzia chirurgiczne.

Nić chirurgiczna 

Widniejąca od niedawna w ofercie sklepu internetowego Mercant nić chirurgiczna znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, a w szczególności w chirurgii. Dostępna u nas nić chirurgiczna z jelita baraniego, dzięki swoim właściwościom nadaje się nie tylko do zszywania ran powierzchniowych. Nić chirurgiczna renomowanego producenta Dafilon lub nić chirurgiczna marki Novosyn może być z powodzeniem wykorzystana również w: 

  • chirurgii plastycznej, 
  • mikrochirurgii, 
  • chirurgii okulistycznej, 
  • neurochirurgii. 

W zależności od Twoich potrzeb sprawdzi się oczywiście inne rozwiązanie. Posiadamy nici chirurgiczne – apteka z reguły oferuje nici chirurgiczne w wyższych cenach – dopasowane do oczekiwań wszystkich lekarzy specjalistów. Znajdziesz u nas zarówno nici chirurgiczne wchłanialne, jak i nici chirurgiczne niewchłanialne, które charakteryzują się gładką powierzchnią, nie wywołującą podrażnień w obrębie uszkodzonej tkanki. 

Rodzaje nici chirurgicznych

Wysokiej jakości nić chirurgiczna, która figuruje w asortymencie naszej hurtowni medycznej Mercant, jest gładka i bardzo giętka. Dzięki swym głównym właściwościom, podczas przechodzenia przez delikatną tkankę nie wywołuje jej traumatyzacji. Oferujemy bowiem różne rodzaje nici chirurgicznych, które pozwolą wam z łatwością przeprowadzać mniej bądź bardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne.

Dodatkowo nici chirurgiczne Novosyn i nici chirurgiczne Dafilon są:

  • giętkie – dzięki temu łatwo się nimi manipuluje oraz wiąże,
  • zgodne z tkanką, 
  • niepowlekane i syntetyczne.

Nici do szycia chirurgicznego

Wybierając konkretny produkt z naszego katalogu Mercant, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiary nici chirurgicznych oraz grubość nici chirurgicznych. Te dwa parametry mają kluczowe znaczenie dla przebiegu zabiegu i procesu gojenia. Odpowiednio dopasowana nić chirurgiczna z jelita baraniego pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia traumatyzacji tkanki, umożliwiając przy tym szybkie i proste szycie.

W zależności od przeznaczenia w naszej ofercie hurtowni znajdują się: 

  • nici chirurgiczne niewchłanialne – ze względu na materiał, z którego są one wykonane, nie ulegają degradacji, przez co z czasem należy je usunąć z fragmentu tkanki, który został nimi zszyty. W zależności od rodzaju nici chirurgiczne mogą być syntetyczne, naturalne, jak i stalowe, 
  • nici chirurgiczne rozpuszczalne – jak sama nazwa na to wskazuje, z upływem czasu nici chirurgiczne są wchłaniane przez organizm. Dzieje się to stopniowo – w pierwszej kolejności tracą one swoją masę, a następnie ulegają degradacji. Długość trwania tego procesu zależna jest od parametru, jakim jest grubość nici chirurgicznych. Dzięki swoim właściwościom nić chirurgiczna rozpuszczalna wykorzystywana jest nie tylko w chirurgii plastycznej, ale i podczas zabiegów z zakresu ginekologii, kardiologii, czy też położnictwa. 

Dostępna w hurtowni medycznej Mercant nić chirurgiczna pozwala na trwałe i stabilne zszycie tkanki bez obawy o wystąpienie zakażenia. mercant.pl/narzedzia-chirurgiczne,cp53,pl.html to produkty medyczne poddane wcześniejszemu procesowi sterylizacji. Przed zakupem upewnij się, że grubość nici chirurgicznych jest dedykowana dla konkretnego rodzaju igły. 

Szeroki zakres oferty sprawia, że możliwy jest wybór produktów odpowiednich do danego zabiegu. Nici chirurgiczne wchłanialne są niezawodne m.in. podczas czynności położniczych oraz zabiegów na miąższowych narządach, a także przy zszywaniu ran, do których dostęp byłby utrudniony po zakończeniu procedury. Wraz z gojeniem się rany, ten rodzaj nici ulega wchłonięciu. Nici chirurgiczne nierozpuszczalne sprawdzają się natomiast przy tkankach, których proces gojenia zachodzi powoli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Oprócz nici chirurgicznych w ofercie naszej hurtowni Mercant znajdują się również innego typu artykuły medyczne, takie jak profesjonalne narzędzia chirurgiczne. W razie pytań czy zaistniałych wątpliwości prosimy o kontakt. 

Cena
Pokaż wyniki (283)
Nici chirurgiczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: