Rurki intubacyjne i dotchawiczne

Internetowa hurtownia medyczna Mercant została stworzona z myślą o klientach biznesowych oraz indywidualnych, którzy poszukują wysokiej jakości narzędzi medycznych. Oferowane przez nas w tej kategorii rurki intubacyjne to produkty renomowanych producentów, a o ich niezawodności świadczą materiały wykorzystywane do produkcji. Modele dostępne w Mercant zostały przystosowane do potrzeb personelu medycznego, dzięki czemu są łatwe i wygodne w użyciu. Rurka intubacyjna – rozmiar należy dopasować indywidualnie do anatomii pacjenta – umożliwia prawidłowe umieszczenie jej w tchawicy w celu podtrzymania drożności dróg oddechowych.

Rurka intubacyjna (dotchawiczna)

Wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów rurki intubacyjne są wykorzystywane przy ratowaniu życia pacjenta. Odpowiednio dopasowana rurka intubacyjna Covidien służąca do podtrzymania drożności dróg oddechowych może zostać umieszczona przez nos bądź usta bez obawy o sprawienie dyskomfortu czy podrażnienie delikatnej tkanki w obrębie dróg oddechowych pacjenta. Wbudowany mankiet pozwoli na szybkie i sprawne jej ułożenie oraz uszczelnienie tchawicy. Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów najwyższej jakości rurki intubacyjne.

Rurki intubacyjne – rozmiary

Wybrana przez Was rurka intubacyjna powinna zostać odpowiednio dopasowana. W innym wypadku nie spełni swojej podstawowej funkcji. Zbyt duży rozmiar może prowadzić do uszkodzenia krtani i tchawicy, zbyt mały natomiast zwiększy opór przepływu powietrza. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie oraz wszystkich klientów biznesowych różne rodzaje rurek intubacyjnych, które powinny znaleźć się w każdej placówce medycznej.

Rurka intubacyjna – rozmiary dostępne w hurtowni medycznej Mercant: 3.0, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5, 6.0, 7.0, 7.5, 8.0, 8.5, 9.0, 10.0.

Oprócz rurek intubacyjnych znajdziesz u nas także prowadnicę do rurki intubacyjnej. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości możesz śmiało skontaktować się z nami drogą telefoniczną bądź mailową. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jak przebiega proces intubacji?

Proces intubacji może wyglądać różnie ze względu na warunki, w których udzielana jest pomoc. W placówce medycznej procedurę rozpoczyna się od uśpienia pacjenta. Do jego ust wprowadza się laryngoskop, który ułatwia wprowadzenie rurki intubacyjnej to tchawicy między fałdami głosowymi.

Gdy rurka intubacyjna z mankietem zostanie poprawnie umiejscowiona, mankiet jest pompowany. Ma to na celu zabezpieczenie pozycji rurki i jednocześnie zapobieżenie uciekaniu powietrza.

Kolejny krok to kontrola położenia rurki dotchawicznej. Pracownik medyczny osłuchuje klatkę piersiową pacjenta stetoskopem i sprawdza, czy płuca pracują równomiernie. Specjaliści używają też kapnografu, czyli przyrządu medycznego, który wykrywa wydychany z płuc dwutlenek węgla. Gdy pacjent jest już poprawnie zaintubowany, rurkę podłącza się do worka samorozprężalnego lub respiratora i rozpoczyna wtłaczanie powietrza do płuc.

Proces odwrotny, czyli usuwanie rurki dotchawicznej nazywa się ekstubacją.

Kiedy konieczne jest użycie rurki do intubacji?

Jak już zostało wspomniane, intubacja jest niezbędna w przypadku niedrożności dróg oddechowych, np. podczas nagłej resuscytacji. Zabieg wykonuje się też przy urazach szyi lub brzucha, które negatywnie wpływają na drogi oddechowe i w każdym innym przypadku, gdy konieczne jest przeprowadzenie operacji, podczas której samodzielne oddychanie nie będzie możliwe. Lekarze decydują się też na intubowanie pacjentów z zatrzymaną akcją serca oraz wtedy, gdy obawiają się aspiracji treści pokarmowej.

W przypadkach, gdy pacjent doświadczył poważnych urazów w obrębie odcinka szyjnego i bezpieczne umieszczenie rurki dotchawicznej jest niemożliwe, pracownicy medyczni mogą podjąć decyzję o rezygnacji z zabiegu. Czasami konieczne jest chirurgiczne otwarcie dróg oddechowych przez gardło, czyli tracheotomia.

Czy zakładanie rurki do intubacji boli?

W większości przypadków rurkę intubacyjną zakłada się w warunkach szpitalnych, po podaniu pacjentowi znieczulenia całkowitego. Podczas procesu intubacji nie jest on świadomy i nie odczuwa bólu. Intubacja bez znieczulenia ma miejsce tylko w przypadkach nagłych, ratujących życie, np. po wypadku samochodowym.

Po intubacji pacjent może odczuwać dyskomfort: ból gardła, problemy z przełykaniem, może dochodzić do niewielkich krwawień. Jednak w zależności od czasu zaintubowana już po kilku godzinach lub dniach zazwyczaj wraca do zdrowia, a dolegliwości mijają.

Kiedy usuwa się rurkę intubacyjną?

Decyzję o usunięciu rurki dotchawicznej zawsze podejmuje lekarz. Najczęściej decyzja o ekstubacji zapada dopiero wtedy, gdy pacjent jest w stanie oddychać samodzielnie. Ważne, by jednocześnie mógł sprawnie przełykać i odkrztuszać ślinę. Przesłanką do usunięcia rurki intubacyjnej jest też oczywiście odpowiednie wysycenie krwi tlenem (właściwa saturacja).

Intubacja przeprowadzona np. tylko na potrzeby operacji zazwyczaj nie jest niepotrzebnie przedłużana – rurkę usuwa się stosunkowo szybko. U nieprzytomnych chorych ekstubację przeprowadza się dopiero wtedy, gdy ich stan ulegnie poprawie i trwałej stabilizacji.

Cena
Pokaż wyniki (55)
Rurki intubacyjne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: