Rurki ustno-gardłowe typu Guedel

Rurka ustno-gardłowa

Rurka ustno-gardłowa jest dostępna w hurtowni Mercant w kilku rozmiarach, dzięki czemu każdy klient zarówno biznesowy, jak i indywidualny bez problemu znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. Oferowana przez nas rurka ustno-gardłowa została wykonana z medycznego PCV, dzięki czemu jest łatwa w użyciu i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Ma dodatkową blokadę przeciw gryzieniu i gładko zaokrąglone krawędzie, które gwarantują komfort pacjenta.

Rurka ustno-gardłowa nie zawiera ftalanów i lateksu, co więcej – jest to wyrób medyczny jałowy jednorazowego użytku, a jednocześnie bezpieczny dla zdrowia i życia pacjentów.

Rurka ustno-gardłowa – zastosowanie

Rurka ustno-gardłowa to podstawowy element wyposażenia każdej placówki medycznej, a zwłaszcza oddziałów ratowniczych i bloków operacyjnych. Dobrana względem potrzeb personelu medycznego ma za zadanie zapewnić komfort przeprowadzanego zabiegu, udrażniając przy tym drogi oddechowe pacjenta. Rurka ustno-gardłowa jest najczęściej wykorzystywana w sytuacjach, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia intubacji.

Rurka ustno-gardłowa – rozmiary dostępne w hurtowni Mercant to: 1/70, 0/60, 00/50 oraz 000/40. Oprócz pakowanych pojedynczo produktów znajdziesz również zakładkę „rurki ustno-gardłowe zestaw”, który zawiera 25 sztuk w opakowaniu.

Wybierając u nas rurkę ustno-nosową, należy zwrócić szczególną uwagę na barwę wkładek, dzięki której będzie możliwa identyfikacja właściwego rozmiaru.

Nasza hurtownia medyczna online oferuje rurki Guedela w następujących rozmiarach:

  • różowa, 4 cm;
  • granatowa, 5 cm;
  • czarna, 6 cm;
  • biała, 7 cm;
  • zielona, 8 cm;
  • żółta, 9 cm;
  • czerwona, 10 cm;
  • niebieska, 11 cm;
  • pomarańczowa, 12 cm.

Dlaczego długość rurki Guedela ma znaczenie?

Osoby szkolące nowych pracowników medycznych z zakładania rurki ustno-gardłowej przykładają szczególną uwagę do kwestii dobierania odpowiedniego rozmiaru rurki. Wybranie zbyt krótkiej rurki nie przyniesie pożądanego efektu: język nie zostanie odsunięty od tylnej ściany gardła, przez co drogi oddechowe nie zostaną udrożnione. Zbyt duża rurka spowoduje krwawienie, a dodatkowo doprowadzi do zamknięcia głośni i całych dróg oddechowych. Istnieje kilka sposobów doboru właściwego rozmiaru rurki ustno-gardłowej. Będąc pracownikiem medycznym, warto poznać każdy z nich.

Zakładanie rurki ustno-gardłowej

Zakładanie rurki ustno-gardłowej nie powinno przysporzyć większych trudności, o ile doskonale wiesz, jak dobrać odpowiedni rozmiar. Na każdym opakowaniu powinna znaleźć się informacja „rurka gardłowa – jak założyć”, co z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Rurkę ustno-gardłową może zakładać tylko odpowiednio przeszkolona osoba: lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny. Rurkę najlepiej zakładać stojąc za pacjentem, od strony głowy. Głowę należy delikatnie odgiąć do tyłu i jednocześnie unieść żuchwę ku przodowi. Dorosłemu pacjentowi wsuwa się rurkę do jamy ustnej w pozycji odwrotnej niż ta, którą ma przyjąć docelowo. Gdy osoba zakładająca rurkę poczuje opór, delikatnie wsuwa i obraca rurkę ustno-gardłową tak, by ostatecznie przyjęła właściwą pozycję (kołnierz rurki Guedela musi znaleźć się pomiędzy zębami pacjenta).

W przypadku dzieci rurkę od razu wsuwa się w pozycji docelowej.

Gdy pacjent odzyska świadomość, rurkę Guedela należy jak najszybciej usunąć. Może ona spowodować odruch wymiotny.

Dostępna w asortymencie hurtowni medycznej Mercant rurka ustno-gardłowa została wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zapobiega przykryciu nagłośni przez język, minimalizując ryzyko uszkodzenia delikatnej tkanki. Zamów już dziś dostępne u nas rurki ustno-gardłowe – zestaw.

Rodzaje rurek Guedela

Rurki ustno-gardłowe występują w dwóch wariantach:

  • LT – wielokrotnego użytku (do 50 sterylizacji w autoklawie),
  • LT-D – rurki jednorazowe.

Z rurek wielokrotnego użytku korzysta się zazwyczaj w szpitalach na oddziałach, na których często korzysta się z tej metody udrażniania dróg oddechowych. Rurki jednorazowe lepiej sprawdzają się np. na szpitalnych oddziałach ratunkowych i podczas akcji zespołów ratownictwa medycznego, gdzie tempo pracy lekarzy ma największe znaczenie – jednorazową rurkę wystarczy wyjąć ze sterylnego opakowania, a niepotrzebną – po prostu wyrzucić.

Cena
Pokaż wyniki (8)
Rurki ustno - gardłowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: