Żele do USG i EKG

Żele USG EKG

Badanie EKG oraz badanie USG wymagają zastosowania profesjonalnych narzędzi i akcesoriów medycznych. W związku z tym postanowiliśmy poszerzyć ofertę Mercant o najwyższej jakości żele do USG oraz żel do EKG. Te dwa produkty pochodzą od renomowanych producentów, którzy stawiają na najwyższą jakość i precyzyjne wykonanie. Od teraz znajdziesz u nas żel do EKG Profi Line i żel do USG Profi Line. Oferujemy także uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku obu badań.

Dlaczego żel USG odgrywa tak ważną rolę podczas badania?

Rzetelne badanie USG bez użycia żelu byłoby niemożliwe. Żel pełni co najmniej dwie ważne funkcje. Przede wszystkim umożliwia lekarzowi płynne poruszanie się po skórze pacjenta i zapewnia przyleganie głowicy do ciała. Po drugie żel USG zapobiega powstawaniu dużej różnicy impedancji akustycznej, czyli mówiąc prościej – odbijaniu się fali od ciała. Żel gwarantuje, że specjalista uzyska najlepszy możliwy obraz badanego obszaru.

Żel do USG

Nasi stali klienci bardzo często zastanawiają się, jaki żel do USG wybrać. Z naszą pomocą już nie będziesz musiał wpisywać w wyszukiwarkę frazy „żel do USG – gdzie kupić?”. Znajdziesz go u nas w kilku wariantach. Oferujemy żel do USG najlepszych producentów, którzy od lat rozwijają się na polskim rynku.

Apteka z reguły ma mniejszy wybór asortymentu niż profesjonalna hurtownia medyczna online. Wybrany żel do USG powinien łatwo rozprowadzać się na skórze, a jednocześnie posiadać naturalny odczyn pH.

Żel do EKG

Prawidłowo dopasowany żel do EKG ma za zadanie nie tylko ułatwiać przeprowadzenie badania, ale również przewodzić prąd elektryczny. Produkt, który znajdziesz w hurtowni medycznej Mercant, ma szerokie zastosowanie na różnych płaszczyznach diagnostyki. Doskonale opracowana formuła sprawia, że żel do EKG przez długi czas utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności, dzięki czemu ponowna aplikacja preparatu nie będzie konieczna. Żel do USG Profi Line nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem Mercant.

Żel do EKG jest wykorzystywany nie tylko w krótkotrwałych badaniach EKG. Lekarze używają go w swojej pracy również m.in. do elektroterapii, elektromiografii, elektrostymulacji, kardiowersji i podczas defibrylacji. Żel używany jest też podczas mocowania elektrod do badania Holtera oraz w wielu zabiegach z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej (jonoforeza, mezoterapia bezigłowa, elektroliza) czy podczas fizjoterapii.

Żel do USG – jak wybrać?

Chociaż większość lekarzy ma swoje indywidualne preferencje dotyczące żeli wykorzystywanych w pracy, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka kwestii jeszcze przed zakupem danego produktu.

  • Pierwsza z nich to opakowanie. Lekarze zużywający duże ilości żelu najczęściej wybierają duże, np. 5-litrowe opakowania, z których uzupełniają żel w bardziej poręcznych dozownikach.
  • Specjaliści używający mniejszych ilości żelu wybierają mniejsze opakowania z wygodnym aplikatorem, z którego żel można podać np. bezpośrednio na elektrodę.
  • Warto wybierać produkty o długim terminie ważności.
  • Zaleca się używanie żeli o jak najbardziej naturalnym składzie i właściwościach hipoalergicznych, by zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów alergii u pacjenta.
  • Niektóre produkty wzbogacono o walory zapachowe, co może wpłynąć pozytywnie na opinię pacjenta o badaniu.
  • Warto kupować żele USG od renomowanych dostawców, by uniknąć np. odbarwień głowicy aparatu do USG czy pobrudzenia ubrania pacjenta.

Skład żelu do USG nie powinien oddziaływać na prawidłową pracę wykorzystywanej na co dzień głowicy. Gdyby pojawiły się jakieś pytania bądź wątpliwości, skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Chętnie podpowiemy, jaki żel do USG wybrać, dzięki czemu uzyskasz gwarancję odpowiedniej lepkości, a zakupiony preparat medyczny nie będzie spływał ze skóry pacjenta w trakcie przeprowadzonego badania.

Jak dawkować żel do USG?

Żel do USG dawkuje się bezpośrednio z opakowania lub dozownika. Wystarczy około 2 mm warstwa żelu nałożona na skórę w miejscu, w którym prowadzona ma być głowica diagnostyczna. Konsystencja żelu USG zapobiega jego spływaniu, w razie potrzeby ilość żelu można jednak uzupełnić. Po badaniu wystarczy, że pacjent zetrze żel za pomocą papierowych ręczników. Jeśli wystąpi zaczerwienienie lub inna reakcja alergiczna (co zdarza się niezwykle rzadko), skórę w miejscu badania należy umyć wodą z mydłem.

Warto pamiętać o tym, by żel do USG przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, by jak najdłużej zachował swoje właściwości. Jeśli konsystencja danego żelu zmieniła się na mniej płynną, żel należy wymienić na nowy. Zbyt niski poziom wilgotności może zakłócić wiarygodność badania.

Cena
Pokaż wyniki (12)
Żele USG EKG
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: