Maski tlenowe, Maski do nebulizacji

Maski do terapii tlenowej, maski do Inhalacji, wąsy tlenowe

Maski tlenowe są szeroko stosowanym wyrobem medycznym, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej oraz skutecznej tlenoterapii, czyli uzupełnienia niedoboru tlenu w organizmie. Te wyroby medyczne sprawdzają się w różnych warunkach, codziennie pomagając ratować życie wielu osób. Prezentowane przez nas maski tlenowe wyróżniają się wysoką jakością – oferujemy szeroki wybór modeli masek, dzięki czemu z pewnością spełnią one potrzeby każdego klienta.

Maska tlenowa – jak poprawnie ją założyć?

Maska tlenowa jest wykorzystywana przede wszystkim do tlenoterapii. Polega ona na doprowadzeniu do dróg oddechowych pacjenta powietrza zawierającego lek lub z większą zawartością tlenu. To wyrób medyczny, który przydaje się również przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Nierzadko stosuje się je u osób, które uczestniczyły w wypadkach komunikacyjnych, utraciły przytomność czy zasłabły. Maski tlenowe wykorzystuje się również w przypadku wyczerpania organizmu. To narzędzie służące do ratowania pacjentów, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Można je stosować w czasie, kiedy poszkodowana osoba ma swój własny oddech, jednak jest on zaburzony.

Aby prawidłowo założyć maskę tlenową, należy zwrócić uwagę na zapewnienie jak największej szczelności. Jeśli maska ma regulowaną blaszkę na nos, warto się nią w tym celu posłużyć. Dodatkowo gumka mocująca również pomaga w założeniu i dopasowaniu maski. W przypadku wyrobów z obrotowym łącznikiem drenu w celu poprawnego założenia należy dostosować maskę do pozycji pacjenta.

Dostępne w naszej ofercie produkty zapewniają dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Różnią się one wielkością, dlatego też w asortymencie znajdują się produkty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas dokonywania zamówienia warto zwrócić na to uwagę – sprawdź maska tlenowa rozmiary.

Wąsy tlenowe – kiedy je stosujemy?

W pomocy pacjentom sprawdzają się również inne wyroby medyczne – do czego służą wąsy tlenowe? Są one wykorzystywane do tlenoterapii – to cewnik, który jest stosowany do podawania tlenu przez nos. Znajduje zastosowanie zarówno w placówkach medycznych – szpitalach oraz przychodniach, jak i w zakładach opiekuńczo-medycznych oraz ratownictwie medycznym. Cewnik do podawania tlenu jest wyrobem jednorazowym, dlatego może być stosowany tylko przez jednego pacjenta – potem należy go zutylizować, gdyż inne postępowanie może prowadzić do zakażenia.

Kiedy stosować wąsy tlenowe? To wyrób medyczny, który sprawdza się przy tlenoterapii biernej – polega ona na wdychaniu przez pacjenta powietrza wzbogaconego tlenem. Co ważne, osoba korzystająca z wąsów jest w pełni świadoma, a cały proces może być przerwany w dowolnej chwili. Ten instrument medyczny jest niezwykle wygodny w użyciu.

Wąsy tlenowe – jak zakładać?

Zakładanie wąsów tlenowych przebiega dość łatwo. Aby to zrobić, należy umieścić cewnik w nozdrzach pacjenta, tym samym przymocowując go do twarzy. Kolejnym krokiem jest poprowadzenie przewodu tlenowego dookoła uszu, aby następnie umiejscowić go tuż pod podbródkiem. Końcówkę podłącza się do źródła tlenu. Warto upewnić się, że wąsy tlenowe są właściwie przyczepione.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu – wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie.

Jakie rodzaje masek tlenowych można wyróżnić?

W naszej hurtowni medycznej online są dostępne maski tlenowe o różnej budowie. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • maski klasyczne – czyli najprostsze maski wykorzystywane m.in. podczas tlenoterapii;
  • dreny tlenowe – potocznie nazywane „wąsami tlenowymi”, służące do podawania przez nozdrza wysokoskoncentrowanego tlenu;
  • maski tlenowe medyczne z rezerwuarem – to specjalny rodzaj masek służący do podawania tlenu w wysokim stężeniu. Z tego typu masek korzystają zazwyczaj ratownicy medyczni oraz lekarze na oddziałach intensywnej terapii;
  • maski z nebulizatorem – to maski, dzięki którym można wdrożyć farmakoterapię metodą wziewną. Lek wdychany jest przez pacjenta w formie mgiełki;
  • maski tlenowe medyczne bezlateksowe – lateks do niedawna był często używanym surowcem w produkcji materiałów medycznych. Ponieważ coraz więcej osób reaguje na niego alergicznie, stopniowo wycofuje się maski wyprodukowane z lateksu;
  • maseczki tlenowe dla dzieci – maski w mniejszych rozmiarach, dostosowanych do anatomii dzieci.

Jakie metody tlenoterapii wyróżniamy?

Maski i wąsy tlenowe dobiera się też do rodzaju tlenoterapii, jakiej wymaga pacjent.

W metodzie czynnej, prowadzonej w placówkach medycznych, używa się głównie masek tlenowych. Polega ona na wymuszonym wtłaczaniu powietrza do płuc pacjenta, np. przy użyciu respiratora.

Metoda bierna to wspomaganie tlenem pacjenta, który sam oddycha, lecz wymaga jego uzupełnienia. Z metody biernej korzystają np. pacjenci z astmą, dusznościami itp. W tym przypadku korzysta się z masek, wąsików, namiotów tlenowych i innych rozwiązań. Pacjenci często również korzystają z metody biernej poza placówkami medycznymi, w zaciszu swoich domów.

Wskazania i przeciwwskazania do tlenoterapii z użyciem maseczki tlenowej

Hipoksja objawia się przede wszystkim sinicą centralną, czyli niebieskim zabarwieniem ust i śluzówek. Terapia za pomocą maski tlenowej jest konieczna w przypadku odczuwania przez pacjenta duszności, osłabienia, senności oraz bólu i zawrotów głowy. Wskazaniem do tlenoterapii są też zaburzenia widzenia, podwyższone ciśnienie tętnicze oraz przyspieszony oddech i tętno.

Tlenoterapia jest pomocna w leczeniu astmy, mukowiscydozy, bezdechu sennego, niewydolności oddechowej i przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Jest stosowana w trakcie rehabilitacji po zawale, udarze mózgu, a także w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym lub autyzmem.

Decyzja o skierowaniu pacjenta na tlenoterapię zawsze powinna być podjęta przez lekarza. Do używania maski tlenowej istnieje kilka przeciwwskazań. Są to przede wszystkim urazy płuc, padaczka, nieleczona odma opłucnowa czy napady choroby wieńcowej. Z tlenoterapii, jeśli nie jest to konieczne, nie powinny też korzystać pacjentki w ciąży. Dodatkowo często przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie doksorubicyny, bleomycyny oraz octanu mafenidy.

Zapraszamy do zakupu masek i wąsów tlenowych w naszej hurtowni medycznej online. Oferujemy produkty zarówno dla placówek medycznych, jak i do użytku domowego. W razie pytań prosimy o kontakt.


 

Cena
Pokaż wyniki (27)
Maski tlenowe, Maski do nebulizacji
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: