Gaziki i kompresy jałowe

Gaziki i kompresy jałowe

Kompresy jałowe dostępne w naszej hurtowni medycznej to trwałe wyroby wysokiej jakości. Stanowią one niezbędne wyposażenie placówek medycznych – zarówno prywatnych, jak i publicznych – a także każdej domowej apteczki. Dostępne w asortymencie materiały opatrunkowe wyróżniają się wysoką jakością oraz niezawodnością. Dzięki temu, że są dostępne w różnych rozmiarach, z powodzeniem można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Oferta hurtowni Mercant jest jednak o wiele bogatsza. Już od kilkudziesięciu lat zajmujemy się zaopatrywaniem placówek medycznych w całym kraju. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Oferujemy m.in.:

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do składania zamówień.

Kompresy jałowe – zastosowanie

Kompresy jałowe zapewniają skuteczną barierę przed wszelkimi drobnoustrojami. Ze względu na swoją uniwersalność, doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu wielu czynności medycznych. To wyroby, które znajdują zastosowanie w:

  • bezpośrednim opatrywaniu ran, skaleczeń i oparzeń,
  • przemywaniu oraz dezynfekcji skóry czy powierzchni,
  • pochłanianiu płynów w trakcie zabiegów ambulatoryjnych oraz operacyjnych,
  • tamowaniu krwawień.

Warto pamiętać, aby wybrać kompres o wielkości odpowiadającej rozmiarowi rany. Niewielkie wyroby, takie jak kompresy jałowe 5 x 5 cm, sprawdzą się doskonale przy mniejszych skaleczeniach, natomiast przy większych zranieniach należy zdecydować się na produkty o większych wymiarach. Najlepiej, aby kompres, po założeniu opatrunku, wykraczał poza granice rany – dzięki temu możemy mieć pewność, że materiał efektywnie zabezpiecza przerwaną tkankę przed czynnikami zewnętrznymi, nawet w przypadku jego przesunięcia.

Aby w prawidłowy sposób opatrzyć ranę, należy najpierw starannie umyć ręce. Jeśli zakładamy opatrunek na kogoś innego, przed rozpoczęciem działania konieczne jest założenie jednorazowych rękawiczek ochronnych. Następnie, aby zapobiec infekcji oraz przyspieszyć proces gojenia, należy zdezynfekować uszkodzony obszar przy pomocy środków antyseptycznych. O ile drobne skaleczenia mogą wymagać przyklejenia plastra z opatrunkiem, to w sytuacji wystąpienia większego uszkodzenia skóry niezbędne jest założenie opatrunku złożonego z kompresu jałowego przymocowanego dzięki plastrowi mocującemu, opasce elastycznej bądź dzianinowej.

Kompresy jałowe – charakterystyka

Cechą charakterystyczną kompresów jałowych jest ich sterylność – z tego powodu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wniknięcia drobnoustrojów. Są one produkowane z niezwykle chłonnego materiału, doskonale absorbującego wilgoć oraz wszelkiego rodzaju płyny.

Prezentowane w naszej ofercie produkty różnią się stopniem nitkowatości i liczbą warstw. Ponadto możliwy jest wybór kompresów z brzegami podwiniętymi bądź podwiniętymi typu ES – niweluje to ryzyko wysuwania się luźnych nitek. W naszej hurtowni dostępne są m.in. kompresy jałowe 10 x 10 oraz kompresy jałowe 5 x 5.

Gaziki jałowe i niejałowe – czym się od siebie różnią?

Kompresy jałowe stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie ran oraz innych uszkodzeń ciała przed wnikaniem w ich głąb zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Są one wcześniej sterylizowane – najczęściej tlenkiem etylenu. Gaziki jałowe są niezastąpione w szpitalach, gabinetach zabiegowych, na salach operacyjnych oraz innych placówkach medycznych, w których sterylność ma kluczowe znaczenie.

Z kolei gaziki niejałowe doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie nie występuje bezpośredni kontakt z ranami czy skaleczeniami. Nie są one poddawane sterylizacji, dlatego można je stosować np. podczas zabiegów kosmetycznych.

Kompresy jałowe 5 x 5 ze względu na swoje niewielkie rozmiary sprawdzą się doskonale do zabezpieczenia drobnych skaleczeń. Można nimi zabezpieczyć np. rany na nodze czy ręce. Są doskonałym rozwiązaniem także w przypadku konieczności zdezynfekowania części twarzy. Z kolei kompresy jałowe 15 x 15 są na tyle duże, że z powodzeniem sprawdzą się do opatrywania większych części ciała. Można je zastosować np. na klatce piersiowej lub plecach.

Czym powinny wyróżniać się wysokiej jakości gaziki jałowe?

Jałowe gaziki muszą być przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Najlepiej wybierać te, które są wykonane w całości z bawełny. Gazy jałowe powinny być bielone przy wykorzystaniu metody bezchlorowej, co zapewni im najwyższy poziom czystości chemicznej. Należy wybierać produkty bez luźnych włókien, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo korzystania z nich podczas różnego rodzaju zabiegów.

Gaziki jałowe muszą być właściwie dopasowane swoim rozmiarem do funkcji, jaką mają pełnić. Pozwala to ograniczyć ich zużycie oraz zmniejszyć koszty związane z zakupem materiałów opatrunkowych. Kompresy jałowe 5 x 5 dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą służyć do osuszania małych ran z wydzielin. Pomagają także w utrzymaniu ich w czystości głównie poprzez dezynfekcję. Kompresy jałowe 15 x 15 są z kolei niezastąpione w przypadku przygotowywania części ciała do różnego rodzaju operacji i zabiegów. Dzięki ich rozmiarom dezynfekcja przebiega zdecydowanie szybciej.

Jałowe gaziki i inne materiały opatrunkowe

Hurtownia Mercant oferuje nie tylko gazy jałowe, lecz także inne materiały opatrunkowe. W naszym asortymencie są również dostępne opaski elastyczne i dziane, siatki opatrunkowe oraz opatrunki hydrożelowe. Są to wyroby od najlepszych producentów, które wyróżniają się niezawodnością i wysoką jakością.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni medycznej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów czy samego procesu składania zamówienia, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą mailową bądź telefoniczną – wszelkie informacje kontaktowe znajdują się na stronie.

Cena
Pokaż wyniki (18)
Kompresy jałowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: