Kompresy jałowe

Kompresy jałowe dostępne w naszej hurtowni medycznej to trwałe, wysokiej jakości wyroby. Stanowią one niezbędne wyposażenie placówek medycznych – zarówno prywatnych, jak i publicznych – a także każdej domowej apteczki.

Kompresy jałowe - zastosowanie 

Kompresy jałowe zapewniają skuteczną barierę przed wszelkimi drobnoustrojami. Ze względu na swą uniwersalność, doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu wielu medycznych czynności. To wyroby, które znajdują swe zastosowanie w:

  • bezpośrednim opatrywaniu ran, skaleczeń i oparzeń,
  • przemywaniu oraz dezynfekcji skóry czy powierzchni,
  • pochłanianiu płynów w trakcie zabiegów ambulatoryjnych oraz operacyjnych,
  • tamowaniu krwawień.

Warto pamiętać, aby wybrać kompres o wielkości odpowiadającej rozmiarowi rany. Niewielkie wyroby, takie jak kompresy jałowe 5x5 cm, doskonale sprawdzą się przy mniejszych skaleczeniach, natomiast przy większych zranieniach należy zdecydować się na produkty o większych wymiarach. Najlepiej, aby kompres, po założeniu opatrunku, wykraczał poza granice rany – dzięki temu możemy mieć pewność, że materiał efektywnie zabezpiecza przerwaną tkankę przed czynnikami zewnętrznymi, nawet w przypadku jego przesunięcia. 

Aby w prawidłowy sposób opatrzyć ranę, należy najpierw starannie umyć ręce. Jeśli zakładamy opatrunek na kogoś innego, przed rozpoczęciem działania konieczne jest założenie jednorazowych rękawiczek ochronnych. Następnie, aby zapobiec infekcji oraz przyspieszyć proces gojenia, należy zdezynfekować uszkodzony obszar przy pomocy środków antyseptycznych. O ile drobne skaleczenia mogą wymagać przyklejenia plastra z opatrunkiem, to w sytuacji wystąpienia większego uszkodzenia skóry niezbędne jest założenie opatrunku złożonego z kompresu jałowego przymocowanego dzięki plastrowi mocującemu, opasce elastycznej bądź dzianinowej.

Kompresy jałowe - charakterystyka 

Cechą charakterystyczną kompresów jałowych jest ich sterylność – z tego powodu znajdują one swe zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wniknięcia drobnoustrojów. Są one produkowane z materiału niezwykle chłonnego, doskonale absorbującego wilgoć oraz wszelkiego rodzaju płyny.

Prezentowane w naszej ofercie produkty posiadają różne stopnie nitkowatości, jak i różne ilości warstw. Ponadto, możliwy jest wybór kompresów z brzegami podwiniętymi bądź podwiniętymi typu ES – niweluje to ryzyko wysuwania się luźnych nitek. W zależności od potrzeb, w naszej hurtowni dostępne są kompresy jałowe 10x10, kompresy jałowe 5x5, jak i wyroby medyczne o innych wymiarach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni medycznej. Jeśli posiadasz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów czy samego procesu składania zamówienia, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą mailową bądź telefoniczną – wszelkie informacje kontaktowe znajdują się na stronie. 

Cena
Pokaż wyniki (18)
Kompresy jałowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: