Przylepce na szpulce

Plastry w rolce najczęściej pozbawione są gazy, dlatego nie mogą zostać bezpośrednio przyklejone na ranę. Zwykle stosuje się je w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie służą do stabilnego zamocowania opatrunku. Nasza hurtownia medyczna Mercant oferuje plastry na rolce o różnej długości i w kilku szerokościach. 

Przylepce na szpulce - jak wybrać?

Przylepiec chirurgiczny służy do mocowania większych opatrunków, które przygotowano z gazy, mocowania wenflonów czy nawet małych szyn. Przylepce na szpulce zwykle są bardzo wytrzymałe i mocno trzymają się skóry. Można wybrać plaster na rolce o różnej szerokości, a im szerszy, tym większą stabilność będzie mógł zapewnić. Plaster włókninowy na rolce dobrze oddycha i jest delikatny dla skóry, dlatego to dobry wybór w przypadku pacjentów o skłonności do podrażnień. Chcesz kupić dobre plastry? Hurtownia medyczna Mercant zapewnia taką możliwość. W naszej ofercie można znaleźć m.in. przylepce 3M i plastry w rolce Sensiplast. Plaster opatrunkowy w rolce sprawdzi się także w domowym zastosowaniu, o ile na ranę zostanie nałożona gaza, która będzie jedynie podtrzymywana przez przylepiec. 

Przylepce - zastosowanie 

Aby zabezpieczyć ranę przed zanieczyszczeniami czy drobnoustrojami, należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Warto jednak przy tym pamiętać, aby wykorzystywany przez nas opatrunek był odpowiednio zamocowany – w tym celu stosuje się przylepce na rolce.

Przylepce najczęściej wykorzystuje się do:

  • stabilizowania oraz mocowania opatrunków,
  • mocowania większych opatrunków gazowych bądź chirurgicznych,
  • mocowania opatrunków na wrażliwych częściach ciała – np. na twarzy,
  • mocowania sond, cewników i innych elementów urządzeń medycznych.

Plastry oddychające 

Przylepce na rolce mogą być wykonane z różnych materiałów. Produkt włókninowy sprawdza się doskonale przy podtrzymywaniu lekkich opatrunków czy stabilizowania rurek kaniuli czy cewnika. W przypadku, gdy podstawowy opatrunek wymaga silnego mocowania, wykorzystuje się natomiast przylepiec tkaninowy – jest on rozciągliwy i odporny na mechaniczne uszkodzenia. Przylepiec na rolce foliowy wyróżnia się przezroczystością, przez sprawdza się przy mocowaniu wężyków sprzętu medycznego – pozwala kontrolować poziom płynu podawanego bądź odprowadzanego. 

Przylepiec chirurgiczny, papierowy jest wyrobem niezwykle delikatnym dla skóry. Pozwala jej oddychać, dzięki czemu sprawdzi się doskonale u osób o wrażliwej skórze. To materiał wielofunkcyjny, który umożliwia solidne mocowanie opatrunków oraz urządzeń. 

Cena
Pokaż wyniki (35)
Przylepce na szpulce
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: