Termometry medyczne bezdotykowe i zbliżeniowe

Termometry

Termometr medyczny to niewątpliwie przyrząd, który jest zawsze pod ręką personelu medycznego kliniki czy też szpitala. Dzięki niemu istnieje możliwość zbadania temperatury pacjenta, a także śledzenia przebiegu gorączki bez obawy o poziom higieny w miejscu pracy. Ze względu na swoją funkcjonalność obecnie dużą popularnością cieszą się w szczególności termometry medyczne bezdotykowe, których nie zabrakło w tej kategorii. Znajdziesz u nas termometr bezdotykowy z atestem medycznym w kilku różnych wariantach, który dodatkowo ma wbudowany tryb oszczędzania energii.

Termometr medyczny

Elektroniczne termometry medyczne bezdotykowe w hurtowni medycznej Mercant, podobnie jak warianty dotykowe, są przyrządami niezastąpionymi. Zawsze mają je pod ręką zarówno pielęgniarki, jak i lekarze. W naszej ofercie znajduje się między innymi bezdotykowy termometr z atestem medycznym, który:

  • dokonuje pomiaru temperatury na odległość, dzięki wiązce nakierowanej na czoło lub na obszar za uchem;
  • został wyposażony w duży wyświetlacz, na którym wyświetla się wynik;
  • zawiadamia o podwyższonej temperaturze;
  • jest wielofunkcyjny; oferowany w Mercant termometr bezdotykowy medyczny pozwala zbadać zarówno dzieci, jak i dorosłych – mało tego, dużo osób używa go do sprawdzenia temperatury powierzchni, np. wody w dziecięcej wanience.

Termometr bezdotykowy z atestem medycznym

Zakupione w hurtowni Mercant elektroniczne termometry medyczne bezdotykowe z atestem na podczerwień są proste w użyciu, a do tego pozwalają zachować higienę na najwyższym poziomie – pomiar temperatury odbywa się bez konieczności dotykania ciała pacjenta, dzięki czemu termometr medyczny nie musi być każdorazowo czyszczony. Gwarantuje to dużą oszczędność czasu, a także wpływa na komfort użytkowania. Termometry bezdotykowe medyczne pobierają niewiele energii, dzięki czemu można je użytkować przez długi czas.

Wykorzystywany dotychczas termometr medyczny rtęciowy może być toksyczny, a zarazem bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. W związku z tym pragniemy przedstawić najwyższej jakości termometr bezdotykowy medyczny renomowanego producenta, zaprojektowany z myślą o użytku domowym oraz profesjonalnym. W ofercie Mercant posiadamy termometry medyczne bezdotykowe w kilka wariantach – tak, aby każdy klient mógł znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Oferowany u nas termometr medyczny jest łatwy w użyciu i cechuje się bardzo wysoką dokładnością pomiarów.

Hurtownia medyczna Mercant oferuje termometry bezdotykowe medyczne o niewielkich rozmiarach, które wygodnie leżą w dłoni i są proste w obsłudze (wystarczy je włączyć). Sprawdzą się w każdej placówce medycznej – klinice czy szpitalu, w której istnieje konieczność pomiaru temperatury u większej liczby osób. Oprócz nich w asortymencie można także znaleźć inne przydatne przyrządy – zarówno wykorzystywane przez lekarzy, jak i na użytek prywatny, we własnym domu. Zapoznaj się z naszą ofertą i już dziś zamów wysokiej jakości termometr bezdotykowy medyczny.

Jak działa termometr bezdotykowy?

Termometry elektroniczne słyną ze swojej wysokiej precyzji. Nie każdy jednak wie, na jakiej zasadzie działają. Termometr bezdotykowy analizuje promieniowanie czerwone danego obiektu. Im wyższą ma on temperaturę, tym promieniowanie jest większe. Sercem termometru bezrtęciowego jest sensor umieszczony w specjalnej tulejce, który sprawdza wartość promieniowania. Następnie urządzenie przetwarza pobrane dane i wyświetla pomiar w stopniach Celsjusza.

Jak wygląda prawidłowy pomiar temperatury termometrem elektronicznym?

Termometr bezdotykowy w trakcie pomiaru powinien znajdować się ok. 2–6 cm od czoła pacjenta (dokładną odległość producent zawsze podaje w ulotce). Podczas pomiaru z czoła należy odsunąć włosy. Aby pomiar był dokładniejszy, należy robić go na czystym czole (bez dużej ilości kremów i makijażu).

Wśród termometrów elektronicznych wyróżnia się też termometry do ucha. Jak sama nazwa wskazuje, pomiaru dokonuje się w uchu pacjenta. Tego typu badanie oddaje rzeczywistą ciepłotę centralną ciała pacjenta, uważa się więc, że termometr do ucha jest jeszcze bardziej precyzyjny niż zwykłe urządzenie bezdotykowe czy termometry szklane.

O czym należy pamiętać podczas korzystania z termometru do mierzenia temperatury?

Aby pomiar był najbardziej wiarygodny, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Pacjent podczas pomiaru temperatury powinien spokojnie siedzieć lub leżeć. Jeśli jest nim dziecko, które mimo choroby rozpiera energia, maluch powinien chwilę odpocząć i ochłonąć przed pomiarem. Temperatury nie mierzy się też np. po gorącej kąpieli, czy po wejściu z mrozu do domu – wyniki mogą być zafałszowane.

Termometry medyczne podczas pomiaru powinny mieć tę samą temperaturę, jaka panuje w otoczeniu. Po dostawie nowych termometrów do gabinetu lub kupieniu w aptece nowego termometru do domu należy odczekać ok. 30 min przed pierwszym użyciem.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Przede wszystkim ogromną zaletą urządzenia jest duży i czytelny wyświetlacz. Sprawdza się on doskonale zwłaszcza w placówkach medycznych, gdzie pomiary dokonywane są często, a sprawdzanie wyników niepotrzebnie nie nadwyręża wzroku personelu.

Warto rozważyć zakup termometrów elektronicznych, które zapamiętują ostatnie wyniki pomiarów. W wielu sytuacjach nie trzeba ich wtedy zapisywać ręcznie – można odtworzyć je z pamięci urządzenia.

Wygodną opcją jest też powiadomienie dźwiękowe w przypadku, gdy termometr bezrtęciowy zarejestruje podwyższoną temperaturę u danego pacjenta. Alarm wzbudza czujność lekarza lub pielęgniarki, w razie, gdyby przeoczyli wynik pokazany na wyświetlaczu.

Termometry bezdotykowe do placówek medycznych

Termometry elektroniczne z certyfikatem doskonale sprawdzają się w placówkach medycznych nie tylko ze względu na zapewnienie wyższego poziomu sanitarnego w porównaniu do termometrów szklanych. Udoskonalają one też opiekę nad pacjentami. Personel może sprawdzać temperaturę pacjentom w szpitalach bez konieczności ich budzenia, pozwalając na wypoczynek i regenerację po zabiegach. Ułatwia to kontrolowanie stanu zdrowia zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów.


 

Cena
Pokaż wyniki (8)
Termometry
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: