Strzykawki insulinowe - insulinówki

Strzykawki insulinowe – insulinówki

Widniejące w tej kategorii strzykawki insulinowe to produkty takich marek jak Becton Dickinson, Polfa Lublin oraz Zarys. Tego typu artykuły medyczne sygnowane są znakiem CE oraz spełniają najwyższe standardy. Są one jałowe i przeznaczone do jednorazowego użytku – bez możliwości późniejszej sterylizacji. Insulinówki, czyli strzykawki insulinowe, dostępne w ofercie hurtowni Mercant to produkty wysokiej jakości, które umożliwiają skuteczne, a co najważniejsze – bezpieczne podawanie insuliny. Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment niezbędny dla wszystkich placówek medycznych. Już od wielu lat dostarczamy wyłącznie sprawdzone produkty, takie jak igły iniekcyjne i specjalistyczne, rękawice nitrylowe i lateksowe czy preparaty do dezynfekcji. Zapewniamy konkurencyjne ceny oraz fachowe doradztwo.

Strzykawki insulinowe (insulinówki) – charakterystyka

W tej kategorii znajdują się strzykawki insulinowe o pojemności 0,5 ml oraz 1 ml. W zależności od modelu insulinówki mogą posiadać wtopioną igłę lub też igłę dołączoną osobno. Ponadto insulinówki strzykawki:

 • posiadają cylindry o dużej przezroczystości oraz czytelną miarkę (skala w jednostkach insuliny U 40 lub U 100),
 • są wykonane z polipropylenu (komora), polietylenu (tłok), a także gumowego tłoczka,
 • posiadają stożek typu LUER,
 • mają specjalną powłokę, dzięki której tłok przesuwa się płynnie,
 • posiadają kryzę, zabezpieczającą tłok przed wysunięciem się,
 • posiadają igły o cienkich ściankach, dzięki którym insulina przepływa dużo szybciej,
 • są jednorazowego użytku – nie nadają się do sterylizacji,
 • są wyposażane w chwytny kołnierz, dzięki któremu podawanie leku jest dużo prostsze,
 • są osobno zabezpieczane. Zapakowane w blister-pack strzykawki insulinówki szybko się wyjmuje.

Strzykawki do insuliny to produkty, które hurtownia medyczna Mercant oferuje w konkurencyjnych cenach. Oprócz nich w asortymencie znajdują się również uniwersalne strzykawki jednorazowe o różnych pojemnościach oraz przeznaczeniu.

Strzykawka do insuliny

Strzykawki insulinówki służą do precyzyjnego wykonywania podskórnych iniekcji w tradycyjny sposób. Są wykorzystywane przez osoby zmagające się z cukrzycą. Strzykawka dla diabetyków umożliwia precyzyjne, niemalże bezbolesne podawanie insuliny. Te wyroby medyczne są niewielkie oraz posiadają cienkie igły charakteryzujące się specjalną powłoką, dzięki czemu zastrzyk nie wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu. Insulinówki pozwalają na mieszanie insuliny – sprawdzają się doskonale w przypadku osób, które korzystają z dwóch rodzajów insuliny jednocześnie, gdyż możliwe jest wykonanie tylko jednego zastrzyku. Ponadto, strzykawki dla diabetyków to wyjątkowo atrakcyjne cenowo rozwiązanie.

Co istotne, strzykawki insulinówki stanowią wyrób medyczny jednorazowego użytku. Z tego powodu nie należy ich używać ponownie – igła przestaje być wtedy sterylna i istnieje ryzyko rozwinięcia się zakażenia.

Insulinówki – strzykawki dla cukrzyków

Przyjmowanie insuliny to jeden ze sposobów leczenia cukrzycy. W przypadku pierwszego typu tej choroby trzustka wytwarza zbyt małą ilość hormonu odpowiedzialnego za metabolizm tłuszczów, białek oraz węglowodanów. Niezbędne jest więc dostarczenie go z zewnątrz. W tym celu wykorzystuje się właśnie strzykawki do insuliny. Ta metoda leczenia jest także wdrażana u pacjentów borykających się z cukrzycą typu drugiego.

Dawka insuliny musi być dobrana przez lekarza. Bierze on pod uwagę przede wszystkim stopień zaawansowania choroby oraz ogólny stan pacjenta. Strzykawka do insuliny musi umożliwiać precyzyjne, bezpieczne oraz wygodne podawanie insuliny ze względu na konieczność częstego aplikowania leku.

Strzykawki do insuliny – jak ich używać?

Insulinówki strzykawki dla diabetyków to produkt niezwykle prosty w użyciu. Przed użyciem należy starannie umyć ręce oraz oczyścić miejsce wkłucia, aby następnie wymieszać roztwór insuliny – dokonuje się tego poprzez delikatne potrząśnięcie fiolki bądź obrócenie jej w dłoniach. Kolejnym krokiem jest wyskalowanie insulinówki i pobranie insuliny. Należy się przy tym upewnić, że w strzykawce nie ma pęcherzyków powietrza – jeśli się pojawią, wystarczy kilkukrotnie pstryknąć palcem wskazującym w uniesioną do góry igłę. Aby wykonać zastrzyk, trzeba podnieść lekko fałd skóry i wykonać wkłucie pod kątem prostym, docisnąć tłok, odczekać kilka sekund i upewnić się, że cała dawka insuliny została podana. Po wykonaniu zastrzyku należy wyrzucić zużytą strzykawkę oraz insulinę.

Zastrzyk z insuliną przy pomocy insulinówki może być wykonany w kilku miejscach: górnej części ramienia, pośladku, brzuchu, a także bocznej czy przedniej okolicy uda. Co istotne, dokonywanie wkłucia w okolicach pępka jest niewskazane – obszar ten powinien być omijany, a wkłucie można wykonać w miejscach położonych w odległości około 5 centymetrów od niego. Wybór miejsca użycia strzykawki do insuliny jest istotny, gdyż każdy obszar zapewnia inny poziom wchłaniania preparatu – jest on najlepiej absorbowany przy wstrzyknięciu odpowiednio w brzuch, uda i ramiona. Najwolniejsze wchłanianie insuliny zapewnia zastrzyk w pośladki.

Strzykawki insulinówki – co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Warto pamiętać, aby strzykawki insulinowe wykorzystywane było każdorazowo w tym samym obszarze anatomicznym. Kiedy podejmiemy decyzję o użyciu insulinówki w jednym rejonie, nie powinniśmy wybierać innego obszaru do kolejnego wkłucia. Należy jednak odrobinę zmieniać miejsce o kilka centymetrów, aby pozwolić skórze zregenerować się po wkłuciu.

W wielu placówkach medycznych na wyposażeniu powinna się znaleźć strzykawka insulinowa. Przelicznik, który jest powszechnie przyjęty, określa, że 1 jednostka insulinowa to 1/100 ml insuliny. Przykładowo strzykawki insulinowe 40 U są w stanie pomieścić 1 ml preparatu, czyli 100 jednostek.

Co wziąć pod uwagę, wybierając insulinówki strzykawki?

Wybierając strzykawkę do insuliny, należy uwzględnić przede wszystkim:

 • jej pojemność,
 • trwałość materiału, z którego została wykonana,
 • precyzję jej wykonania, tak aby podanie insuliny było w pełni komfortowe,
 • zabezpieczenia chroniące tłok przed przemieszczaniem.

Strzykawka do insuliny musi się cechować jak najwyższą jakością, gdyż tylko wtedy korzystanie z niej będzie bezpieczne i skuteczne.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą hurtowni farmaceutycznej Mercant, w której można znaleźć wyłącznie sprawdzone akcesoria medyczne.

Cena
Pokaż wyniki (8)
Strzykawki insulinowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: