Strzykawki insulinowe - insulinówki

Widniejące w tej kategorii strzykawki insulinowe to produkty takich marek, jak Becton Dickinson, Polfa Lublin oraz Zarys. Tego typu artykuły medyczne sygnowane są znakiem CE oraz spełniają najwyższe standardy. Są one jałowe i przeznaczone są do jednorazowego użytku - bez możliwości późniejszej sterylizacji. 

Strzykawki insulinowe (insulinówki) - charakterystyka 

W tej kategorii znajdują się strzykawki insulinowe o pojemności 0,5 ml oraz 1 ml. W zależności od modelu insulinówki mogą posiadać wtopioną igłę lub też igłę dołączoną osobno. Ponadto strzykawki insulinowe:

  • posiadają cylindry o dużej przezroczystości oraz czytelną miarkę (skala w jednostkach insuliny U 40 lub U 100), 
  • są wykonane z polipropylenu (komora), polietylenu (tłok), a także gumowego tłoczka,
  • posiadają stożek typu LUER,
  • mają specjalną powłokę, dzięki której tłok przesuwa się płynnie, 
  • posiadają kryzę, zabezpieczającą tłok przed wysunięciem się, 
  • posiadają igły o cienkich ściankach, dzięki którym insulina przepływa dużo szybciej. 
  • insulinówki są jednorazowego użytku - nie nadają się do sterylizacji
  • wyposażone są w chwytny kołnierz, dzięki któremu podawanie leku jest dużo prostsze,
  • są osobno zabezpieczane. Zapakowane w blister-pack strzykawki insulinowe szybko się wyjmuje.

Strzykawki insulinowe to produkty, które hurtownia medyczna Mercant oferuje w konkurencyjnych cenach. Oprócz nich w asortymencie znajdują się również uniwersalne strzykawki jednorazowe o różnych pojemnościach oraz przeznaczeniu.

Strzykawka do insuliny 

Strzykawki insulinówki służą do precyzyjnego wykonywania podskórnych iniekcji w tradycyjny sposób. Są wykorzystywane przez osoby zmagające się z cukrzycą. Strzykawka dla diabetyków umożliwia precyzyjne, niemalże bezbolesne podawanie insuliny. Te wyroby medyczne są niewielkie oraz posiadają cienkie igły charakteryzujące się specjalną powłoką, dzięki czemu zastrzyk nie wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu. Insulinówki pozwalają na mieszanie insuliny – sprawdzają się doskonale w przypadku osób, które korzystają z dwóch rodzajów insuliny jednocześnie, gdyż możliwe jest wykonanie tylko jednego zastrzyku. Ponadto, strzykawki dla diabetyków to wyjątkowo atrakcyjne cenowo rozwiązanie.

Co istotne, strzykawki insulinówki stanowią wyrób medyczny jednorazowego użytku. Z tego powodu nie należy ich używać ponownie – igła przestaje być wtedy sterylna i istnieje ryzyko rozwinięcia się zakażenia.

Strzykawki dla diabetyków to produkt niezwykle prosty w użyciu. Przed użyciem należy starannie umyć ręce oraz oczyścić miejsce wkłucia, aby następnie wymieszać roztwór insuliny – dokonuje się tego poprzez delikatne potrząśnięcie fiolki bądź obrócenie jej w dłoniach. Kolejnym krokiem jest wyskalowanie insulinówki i pobranie insuliny. Należy się przy tym upewnić, że w strzykawce nie ma pęcherzyków powietrza – jeśli się pojawią, wystarczy kilkukrotnie pstryknąć palcem wskazującym w uniesioną do góry igłę. Aby wykonać zastrzyk, trzeba podnieść lekko fałd skóry i wykonać wkłucie pod kątem prostym, docisnąć tłok, odczekać kilka sekund i upewnić się, że cała dawka insuliny została podana. Po wykonaniu zastrzyku należy wyrzucić zużytą strzykawkę oraz insulinę. 

Zastrzyk z insuliną przy pomocy insulinówki może być wykonany w kilku miejscach: górnej części ramienia, pośladku, brzuchu, a także bocznej czy przedniej okolicy uda. Co istotne, dokonywanie wkłucia w okolicach pępka jest niewskazane – obszar ten powinien być omijany, a wkłucie można wykonać w miejscach położonych w odległości około 5 centymetrów od niego. Wybór miejsca użycia strzykawki do insuliny jest istotny, gdyż każdy obszar zapewnia inny poziom wchłaniania preparatu – jest on najlepiej absorbowany przy wstrzyknięciu odpowiednio w brzuch, uda i ramiona. Najwolniejsze wchłanianie insuliny zapewnia zastrzyk w pośladki.

Warto pamiętać, aby strzykawki insulinowe wykorzystywane było każdorazowo w tym samym obszarze anatomicznym. Kiedy podejmiemy decyzję o użyciu insulinówki w jednym rejonie, nie powinniśmy wybierać innego obszaru do kolejnego wkłucia. Należy jednak odrobinę zmieniać miejsce o kilka centymetrów, aby pozwolić skórze zregenerować się po wkłuciu.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (7)
Strzykawki insulinowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: