Igłotrzymacze (imadła chirurgiczne)

Imadła chirurgiczne, igłotrzymacze

Igłotrzymacze chirurgiczne

Igłotrzymacz, czyli inaczej imadło chirurgiczne, to urządzenie niezbędne podczas zabiegów chirurgicznych. Dzięki nim możliwe jest sprawne założenie szwów, co z kolei wpływa korzystnie na proces gojenia się rany oraz jej wygląd. W ofercie hurtowni Mercant znajdą Państwo niezawodne igłotrzymacze Mathieu oraz Hegar, które wyróżniają się niezawodnością oraz wysoką jakością wykonania.

Niezawodne imadło chirurgiczne

Igłotrzymacze dostępne w naszej ofercie są wykonane ze stali nierdzewnej. Nadają się do wielokrotnej dezynfekcji oraz sterylizacji. Materiał ten jest nie tylko wytrzymały, ale także lekki. Dzięki temu imadło chirurgiczne leży pewnie w dłoni, a korzystanie z niego jest w pełni komfortowe.

Asortyment hurtowni Mercant obejmuje następujące modele imadeł Hegar:

  • 140 mm,
  • 160 mm,
  • 180 mm,
  • 200 mm.

Igłotrzymacze Mathieu są natomiast dostępne w następujących długościach:

  • 140 mm,
  • 170 mm,
  • 200 mm.

Mają one zróżnicowany kształt, dzięki czemu z łatwością można wybrać takie imadło medyczne, które spełni wszelkie oczekiwania.

Jak właściwie dopasować i korzystać z igłotrzymacza?

Imadło chirurgiczne służy przede wszystkim do trzymania nici w trakcie wykonywania zabiegu oraz wiązania ich końcówek. Jego rozmiar oraz rodzaj musi być dopasowany do wielkości szwów, które mają zostać założone. Najlepsze imadło medyczne powinno być wyposażone w specjalny zamek, który zapewni stabilne mocowanie igły. To z kolei wpływa na komfort pracy. Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędne jest skontrolowanie, czy igłotrzymacz dobrze współpracuje z wybranymi nićmi. Igła po umieszczeniu jej w zamku powinna być stabilna oraz nieruchoma. Nie może się ślizgać ani przesuwać. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko właściwie zamocowana pozwoli przeprowadzić zabieg w pełni bezpiecznie oraz poprawnie.

Dostępne w ofercie igłotrzymacze są gotowe do ponownego użycia po wcześniejszym ich zdezynfekowaniu oraz wysterylizowaniu. Należy pamiętać, aby przestrzegać zaleceń producenta dołączonych do wyrobu. Nie wolno stosować narzędzi, na których pojawiły się uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy wgniecenia, ślady korozji oraz rdzawy nalot.

Uniwersalne igłotrzymacze

Igłotrzymacz to podstawowy instrument chirurgiczny, który ma zastosowanie w trakcie wykonywania różnych zabiegów. Stosuje się go nie tylko w chirurgii ogólnej, ale także w stomatologii, okulistyce czy weterynarii. Jego kształt pozwala na precyzyjne prowadzenie igły wraz z nićmi. Zdecydowanie najpopularniejsze są igłotrzymacze Hegar z wygodnymi uchwytami, w których umieszcza się palec serdeczny oraz kciuk. Wewnętrzna strona ramion imadła je pokryta żłobieniami, które zapewniają stabilne trzymanie igły. Dzięki temu, że są to dość smukłe narzędzia, praca z nimi jest wygodna. Nie zasłaniają one także przestrzeni roboczej.

Imadło medyczne Mathieu nie ma uszek, ale charakterystyczne uchwyty. Zatrzask na igłę znajduje się u ich podstawy. Narzędzie to trzyma się wewnątrz dłoni. Medycy najczęściej wybierają ten rodzaj imadła w przypadku zabiegów, które wymagają częstego przekładania igły. Jest ono lekkie i pewnie leży w ręce, dlatego korzystanie z niego jest wygodne. W przypadku igłotrzymacza Mathieu potrzeba nieco więcej wprawy, gdyż zbyt mocne naciśnięcie na ramiona może odblokować zacisk, co powoduje wypuszczenie igły.

Narzędzia chirurgiczne najwyższej jakości

Oferta hurtowni Mercant obejmuje szeroki wybór różnego rodzaju narzędzi oraz akcesoriów chirurgicznych i nie tylko. Od wielu lat specjalizujemy się w dostarczaniu wyłącznie najlepszych wyrobów od sprawdzonych oraz zaufanych producentów. Zaopatrujemy placówki medyczne w całej Polsce. Gwarantujemy atrakcyjne i konkurencyjne ceny, szybką wysyłkę zamówionych towarów oraz najwyższą jakość obsługi klienta. Nieustannie poszerzamy dostępny asortyment, aby znaleźli w nim Państwo wszystko, czego poszukują.

Cena
Pokaż wyniki (12)
Igłotrzymacze
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: