Bandaże dziane – opaski opatrunkowe

Bandaże dziane i opaski opatrunkowe

W tej kategorii znajdują się wysokiej jakości opaski opatrunkowe niezbędne w każdej placówce ochrony zdrowia i domowej apteczce pierwszej pomocy. Dostępny w hurtowni medycznej Mercant bandaż dziany jest wyrobem renomowanego producenta BIOMAR, który oferuje produkty doskonałej jakości w atrakcyjnej cenie. Jeżeli szukasz rozwiązania optymalnego na użytek służbowy bądź prywatny, zapoznaj się z naszym najnowszym katalogiem i zamów opaski opatrunkowe dziane wykonane z miękkiej wiskozy. Opaska dziana jest pakowana pojedynczo w papier powlekany polietylenem, co chroni ją przed uszkodzeniem i kontaktem z drobnoustrojami.

Bandaż dziany – cena jest zależna od rozmiaru konkretnego produktu. Oferujemy opaski opatrunkowe dziane w rozmiarach: 5 cm x 4 m, 10 cm x 4 m oraz 15 cm x 4 m.

Bandaże dziane – szeroki wybór produktów opatrunkowych

Oferta hurtowni Mercant obejmuje również niezawodne bandaże dziane firmy Hartmann. Są one dostępne w następujących rozmiarach:

  • 4 cm x 4 m,
  • 12 cm x 4 m,
  • 10 cm x 4 m,
  • 8 cm x 4 m,
  • 6 cm x 4 m.

Tego rodzaju opaska dziana doskonale sprawdzi się do podtrzymywania materiałów opatrunkowych, takich jak gazy i kompresy. Dzięki swojej konstrukcji znakomicie sprawdza się do stosowania zwłaszcza na stawach, a także zaokrąglonych częściach ciała. Dobrze się trzyma i nie zsuwa nawet podczas długotrwałego noszenia.

Wysokiej jakości opaska dziana podtrzymująca

Opaska opatrunkowa dziana wyróżnia się doskonałą rozciągliwością na poziomie 125%. Dzięki temu jest w stanie dobrze dopasować się do zabezpieczanego fragmentu ciała. Jest także ekonomiczna, gdyż już jej jedna warstwa wystarczy do utrzymania opatrunku w miejscu. Opaska opatrunkowa mimo tego, że dobrze przylega do ciała, nie zaburza prawidłowego krążenia krwi oraz nie ogranicza ruchów.

W ofercie naszej hurtowni można także znaleźć praktyczne opaski dziane firmy MATOVIS, które znajdą zastosowanie w różnych placówkach medycznych. Wszystkie materiały opatrunkowe dostępne w asortymencie spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Można więc korzystać z nich bez obaw.

Opaska dziana – zastosowanie

Oferowane w hurtowni Mercant opaski opatrunkowe dziane są bardzo przewiewne, dzięki czemu nie blokują dopływu powietrza do skóry i nie powodują podrażnień czy reakcji alergicznych. Ich elastyczność zapewnia pacjentom wysoki poziom komfortu oraz higieny, chroniąc jednocześnie ranę przed pogłębieniem urazu. Opaska dziana pozwala ranie oddychać, co jest niezwykle istotne podczas procesu gojenia.

Bandaż dziany zastosowanie znajdzie w szczególności w przypadku konieczności zabezpieczenia i podtrzymania opatrunku, a także unieruchomienia kończyny. Bandaż dziany zamówisz u nas pojedynczo lub w opakowaniach po 80, 100, 120, 160, 200 lub 250 sztuk. Zakup zbiorczego opakowania to zdecydowanie najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Opaski opatrunkowe dziane pozwalają na skuteczne podtrzymanie opatrunku pierwotnego. W przypadku skaleczenia należy najpierw dokładnie oczyścić ranę – wodą bądź roztworem soli fizjologicznej – oraz usunąć większe zanieczyszczenia. Na oczyszczoną skórę można założyć opatrunek, a następnie przymocować całość za pomocą opaski opatrunkowej dzianej. Pozwoli to zabezpieczyć zranione miejsce przed zabrudzeniami oraz tym samym znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju zakażenia.

Bandaże dziane – jak należy ich używać?

Aby zabandażować ranę, należy dobrać bandaż o odpowiednich wymiarach – dzięki naszemu szerokiemu zakresowi asortymentu możliwe jest zaopatrzenie zarówno placówki medycznej, jak i domowej apteczki we wszelkie niezbędne wyroby medyczne. Prezentujemy bandaże dziane i opaski dziane elastyczne, które sprawdzą się doskonale przy podtrzymywaniu opatrunku pierwotnego. Należy pamiętać, by zawijać opaskę równo oraz ciasno – należy skontrolować te aspekty po założeniu pierwszych 2–3 obwojów. Dzięki temu bandaż dziany nie będzie się przesuwał oraz nie będzie założony zbyt ciasno.

Opaska dziana to produkt niejałowy, tym samym nie może być stosowany bezpośrednio na ranę, co mogłoby skutkować wystąpieniem infekcji. Wysokiej jakości opaska dziana zabezpieczy opatrunek pierwotny, a pacjenci nie będą mieli powodu do obaw. Opaski opatrunkowe dziane wykonane z odpornego na uszkodzenia materiału są niezbędne w każdej apteczce pierwszej pomocy.

Bandaż dziany – o czym trzeba pamiętać podczas jego wyboru?

Opaska dziana jest niezastąpiona podczas wykonywania opatrunków na różnych częściach ciała. W zależności od tego, jaki ma ona rozmiar, można ją z powodzeniem wykorzystać do ochrony głowy, nóg, dłoni, brzucha, palców czy stóp. Opaska dziana podtrzymująca jest na tyle uniwersalna, że powinna znaleźć się w każdej apteczce. Stosując ją, należy zawsze kierować się wytycznymi producenta umieszczonymi na opakowaniu. Opaska opatrunkowa dziana nie może być używana po terminie ważności. Należy także zweryfikować, z jakiego materiału została wykonana, co pozwoli określić, czy pacjent nie ma uczulenia na konkretną tkaninę. W przypadku, gdy po jej założeniu pojawił się ucisk lub inne niepokojące objawy, niezbędne jest zdjęcie opatrunku oraz sprawdzenie rany.

Dziana opaska opatrunkowa i inne akcesoria medyczne

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem w hurtowni medycznej Mercant i do złożenia zamówienia. Bandaż dziany jest dostępny w kilku wariantach. Dostępne w naszym asortymencie materiały opatrunkowe są gwarancją bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości. Sprawdzą się w gabinetach lekarskich, salach zabiegowych, szpitalach oraz innych placówkach ochrony zdrowia. Wybieramy produkty wyłącznie od sprawdzonych i cenionych producentów. Oprócz materiałów opatrunkowych hurtownia Mercant oferuje także szeroki wybór innych akcesoriów medycznych. Można w niej znaleźć m.in. niezawodne rękawice nitrylowe oraz lateksowe. Zajmujemy się także dystrybucją produktów przeznaczonych do dezynfekcji, strzykawek, igieł i wenflonów, skalpeli, jednorazowych ostrzy oraz nici chirurgicznych.

Już od kilkudziesięciu lat zaopatrujemy placówki medyczne w całej Polsce. Zapewniamy fachowe doradztwo i profesjonalne wsparcie. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Cena
Pokaż wyniki (11)
Opaski dziane
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: