Igły do nakłuć lędźwiowych

Igły specjalistyczne - rodzaje 

Igły znajdują szerokie zastosowanie w medycynie – możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Mogą one służyć do iniekcji dożylnych, podskórnych czy domięśniowych, a także wykonywania znieczuleń oraz punkcji. Pozwalają one wprowadzić do organizmu różne substancje, jak i pobierać płyny. W naszej ofercie dostępne są igły specjalistyczne najwyższej jakości.

Igły specjalistyczne możemy podzielić ze względu na ich długość oraz grubość. Najgrubsze igły wykorzystywane są do iniekcji domięśniowych – muszą one przejść przez tkankę mięśniową, dlatego konieczne jest wykorzystanie igły, która się nie zegnie. Grubsze igły specjalistyczne wykorzystywane są także do pobierania krwi i dożylnych iniekcji. Wśród najcieńszych igieł znajdują się te do podskórnych iniekcji.

Innym rodzajem specjalistycznych igieł są te potrzebne, by wykonać nakłucia lędźwiowe. To wyrób sterylny, który jest niezbędny w placówkach medycznych. Zbudowane są one z ostro zakończonej rurki, która znacząco ułatwia przebicie tkanki i dokonanie iniekcji. Prezentowane w naszej hurtowni igły specjalistyczne zapewniają, że nakłucia lędźwiowe zostaną dokonane w sposób komfortowy – wygodny uchwyt zapewnia swobodę posługiwania się igłą. 

Dbamy o zróżnicowanie naszego asortymentu, dlatego prezentujemy wiele rodzajów igieł specjalistycznych, w tym igły do nakłuć lędźwiowych, do pobierania leków, do przemywań, a także do znieczuleń. 

Zastosowanie igieł do iniekcji 

Igły do iniekcji są przeznaczone do zastosowania w strzykawkach, wstrzykiwania leków, pobierania oraz przetaczania krwi, jak i transfuzji płynów. 

Igły iniekcyjne wykorzystuje się, kiedy potrzebne jest zakładanie wenflonu. Jest to bardzo prosta procedura medyczna – wenflon zakładany jest przy pomocy igły do iniekcji, która jest po chwili usuwana. W naczyniu pozostaje wtedy tylko kaniula. Grubość wykorzystanego przez medyka wenflonu zależy od wieku pacjenta, a także ilości płynu, która ma zostać przetoczona.

Igły do nakłuć lędźwiowych dostępne w naszej ofercie są przeznaczone do znieczuleń oraz wykonywania standardowych procedur. W asortymencie znajdują się różne rozmiary igieł, które są oznaczone innymi kolorami – ułatwia to medykom szybkie rozpoznanie grubości igły, co przydaje się w sytuacjach, które wymagają szybkiej reakcji. 

Cena
Pokaż wyniki (6)
Igły do nakłuć lędźwiowych
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: