Igły do nakłuć lędźwiowych

Igły do nakłuć lędźwiowych

Igła do punkcji lędźwiowej to produkt, którego nie mogło zabraknąć w ofercie hurtowni farmaceutycznej Mercant. W naszym asortymencie są dostępne wyłącznie sprawdzone modele od zaufanych producentów. Dbamy o to, aby klienci zawsze znaleźli u nas to, czego potrzebują. Od wielu lat zajmujemy się dostarczaniem niezawodnego asortymentu medycznego do placówek ochrony zdrowia. Oprócz wysokiej jakości igieł iniekcyjnych, wenflonów czy strzykawek oferujemy także m.in. preparaty do dezynfekcji, materiały opatrunkowe oraz narzędzia chirurgiczne. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem hurtowni oraz składania zamówień.

Igły specjalistyczne – rodzaje

Igły znajdują szerokie zastosowanie w medycynie – możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Mogą one służyć do iniekcji dożylnych, podskórnych czy domięśniowych, a także wykonywania znieczuleń oraz punkcji. Pozwalają one wprowadzić do organizmu różne substancje, jak i pobierać płyny. W naszej ofercie są dostępne igły specjalistyczne najwyższej jakości.

Igły specjalistyczne możemy podzielić ze względu na ich długość oraz grubość. Najgrubsze igły są używane do iniekcji domięśniowych – muszą one przejść przez tkankę mięśniową, dlatego konieczne jest zastosowanie igły, która się nie zegnie. Grubsze igły specjalistyczne są także wykorzystywane do pobierania krwi i dożylnych iniekcji. Wśród najcieńszych igieł znajdują się te do podskórnych iniekcji.

Czym jest igła punkcyjna?

Innym rodzajem specjalistycznych igieł są te potrzebne, by wykonać nakłucia lędźwiowe. To wyrób sterylny, który jest niezbędny w placówkach medycznych. Zbudowane są one z ostro zakończonej rurki, która znacząco ułatwia przebicie tkanki i dokonanie iniekcji. Prezentowane w naszej hurtowni igły specjalistyczne zapewniają, że nakłucia lędźwiowe zostaną dokonane w sposób komfortowy – wygodny uchwyt zapewnia swobodę posługiwania się igłą.

Dbamy o zróżnicowanie naszego asortymentu, dlatego prezentujemy wiele rodzajów igieł specjalistycznych, w tym igły do nakłuć lędźwiowych, do pobierania leków, do przemywań, a także do znieczuleń.

Niezawodna i bezpieczna igła do punkcji

Nakłucie lędźwiowe, czyli inaczej punkcja, jest inwazyjnym zabiegiem. W jego trakcie lekarz wprowadza igłę do przestrzeni podpajęczynówkowej kręgosłupa. Podczas punkcji pobierany jest płyn mózgowo-rdzeniowy w celu jego przebadania. Nakłucie lędźwiowe wykonuje się także, aby podać znieczulenie lub niektóre leki. Jest to zabieg, który wymaga użycia niezawodnego oraz bezpiecznego sprzętu. Igła punkcyjna przebija bowiem nie tylko skórę, ale także więzadło międzykolcowe kręgosłupa oraz oponę twardą i pajęczą.

Igła do punkcji lędźwiowej – czym powinna się charakteryzować?

Igła do punkcji powinna być sterylnym produktem jednorazowym zapakowanym w szczelny foliowy blister. Gwarantuje to najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nie należy jej używać w przypadku, gdy opakowanie zostało uszkodzone lub zniszczone, a także wtedy, gdy upłynął termin ważności. W ofercie hurtowni Mercant są dostępne igły do punkcji w następujących wariantach:

  • 1,2 x 90,
  • 1,1 x 90,
  • 0,5 x 90,
  • 0,9 x 90,
  • 0,7 x 90,
  • 0,9 x 150.

Dobrej jakości igła przeznaczona do wykonywania nakłuć lędźwiowych powinna być przede wszystkim wykonana z trwałego i bezpiecznego materiału. Jej końcówka musi być zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiać bezproblemowe przebicie poszczególnych powłok oraz pobranie próbki do badania lub podanie znieczulenia czy leków. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia zespołu popunkcyjnego. Ważne jest także to, aby była wyposażona w przezroczystą nakładkę. Ułatwia to bowiem lekarzowi kontrolowanie przepływającej przez nią cieczy.

Zastosowanie igieł do iniekcji

Igły do iniekcji są przeznaczone do zastosowania w strzykawkach, wstrzykiwania leków, pobierania oraz przetaczania krwi, jak i transfuzji płynów.

Igły iniekcyjne wykorzystuje się, kiedy potrzebne jest zakładanie wenflonu. Jest to bardzo prosta procedura medyczna – wenflon zakładany jest przy pomocy igły do iniekcji, która jest po chwili usuwana. W naczyniu pozostaje wtedy tylko kaniula. Grubość wykorzystanego przez medyka wenflonu zależy od wieku pacjenta, a także ilości płynu, która ma zostać przetoczona.

Igły do nakłuć lędźwiowych dostępne w naszej ofercie są przeznaczone do znieczuleń oraz wykonywania standardowych procedur. W asortymencie znajdują się różne rozmiary igieł, które są oznaczone innymi kolorami – ułatwia to medykom szybkie rozpoznanie grubości igły, co przydaje się w sytuacjach, które wymagają szybkiej reakcji.

W jaki sposób wykonuje się prawidłowe nakłucie lędźwiowe?

Podczas zabiegu pacjent może siedzieć z głową przyciągniętą do klatki piersiowej lub leżeć na boku. O konkretnej pozycji decyduje lekarz, który bierze pod uwagę bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta. Wyznacza on miejsce, w którym igła punkcyjna zostanie wprowadzona w kręgosłup. Dezynfekuje to miejsce oraz rozpoczyna całą procedurę. Nakłucie najczęściej wykonuje się między IV a V kręgiem.

Wskazaniem do wykonania punkcji lędźwiowej jest przede wszystkim podejrzenie zakażenia ośrodkowego układu nerwowego. Nakłucie wykonuje się w celu zdiagnozowania zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych oraz zapalenia mózgu. W ten sposób dość często podaje się również znieczulenie – np. podczas porodu lub przed operacją dolnych części ciała. Nakłucie lędźwiowe służy niekiedy również do dokanałowej iniekcji leków, głównie związanych z chemioterapią nowotworów.

Zachęcamy do przejrzenia naszej pełnej oferty i składania zamówień!

Cena
Pokaż wyniki (6)
Igły do nakłuć lędźwiowych
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: