Płyny i środki do dezynfekcji narzędzi

Płyny i środki do dezynfekcji narzędzi

Dezynfekcja narzędzi to bardzo istotny element wszelkiego rodzaju zabiegów. Może ona przesądzić o prawidłowym ich przebiegu, a także mieć wpływ na powstawanie ewentualnych powikłań. Dlatego też bardzo ważne jest, aby stosowane preparaty do dezynfekcji narzędzi były skuteczne. Zamawiając je, warto zdecydować się na profesjonalne środki ze sprawdzonego źródła. Nasza hurtownia medyczna ma w swojej ofercie preparaty do dezynfekcji narzędzi najwyższej jakości. Są to produkty, które z pewnością dobrze spełnią swoje zadanie. Zobacz dostępne artykuły i zamów już teraz! Z naszymi produktami dezynfekcja narzędzi będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem.

Płyn do dezynfekcji – jaki będzie odpowiedni?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że do przeprowadzania udanego zabiegu oraz wykonania usługi konieczne jest zachowanie właściwych standardów higieny. Właśnie dlatego w naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości środki do dezynfekcji wyprodukowane przez zaufanych producentów. Ważne jest jednak, aby odkażanie narzędzi przebiegło przy użyciu odpowiedniego płynu – jaki sprawdzi się najlepiej?

Zarówno w przypadku placówki medycznej, jak i salonu kosmetycznego niezbędne jest zaopatrzenie w płyny do dezynfekcji o różnym przeznaczeniu. Prezentujemy preparaty do dezynfekcji powierzchni, rąk, jak i narzędzi – zarówno medycznych, jak i kosmetycznych. W przypadku instrumentów przeznaczonych do zabiegów należy wykorzystywać tylko specjalnie przeznaczone do tego płyny do dezynfekcji. W ten sposób unikniemy uszkodzenia wyrobów medycznych.

Warto zdecydować się na specjalistyczny płyn przeznaczony do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, termostabilnych oraz termolabilnych wyrobów i urządzeń medycznych. To rozwiązanie gwarantujące skuteczność – oferowane przez nas preparaty cechują się doskonałymi właściwościami myjącymi, dzięki czemu łatwo można usunąć trwałe zabrudzenia.

W przypadku salonów kosmetycznych odkażanie narzędzi również wymaga specjalistycznego preparatu. Pozwoli to na wykonywanie wszelkich zabiegów przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Dodatkowo dezynfekcja przy użyciu specjalistycznych preparatów pozytywnie wpływa na żywotność narzędzi.

Skuteczny i niezawodny płyn do dezynfekcji narzędzi

W ofercie hurtowni farmaceutycznej Mercant są dostępne znane i cenione środki dezynfekcyjne, takie jak:

  • Viruton,
  • Stabimed,
  • Gigasept,
  • Alodes,
  • Steranios,
  • Sekusept,
  • Lysoformina.

Można je zamówić w opakowaniach o różnych pojemnościach, co pozwala dopasować wielkość produktu do potrzeb konkretnej placówki. Oferujemy również skuteczne proszki oraz chusteczki dezynfekujące. Bogaty asortyment naszej hurtowni jest pełen różnego rodzaju sprzętu i akcesoriów medycznych. Specjalizujemy się w sprzedaży m.in. rękawiczek chirurgicznych, materiałów opatrunkowych, masek tlenowych, strzykawek oraz igieł. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem oraz składania zamówień w hurtowni farmaceutycznej Mercant.

Dezynfekcja narzędzi w gabinecie – kiedy powinna się odbywać?

Należy pamiętać, że konieczne jest dezynfekowanie narzędzi wielorazowego użytku – jednorazowe wyroby powinny być natomiast utylizowane chwilę po użyciu. Dezynfekcja narzędzi w gabinecie powinna odbywać się po każdym użyciu. Należy zachować ciąg sterylizacyjny – polega on na przygotowaniu kilku stanowisk dla poszczególnych etapów całego procesu sterylizacji w taki sposób, aby przebiegały one po sobie. Ważne jest, aby się one nie stykały, gdyż w ten sposób ograniczamy możliwość przenoszenia bakterii.

Skuteczna dezynfekcja narzędzi

Środki dezynfekcyjne do narzędzi znajdują wiele zastosowań. Są wykorzystywane między innymi w:

  • szpitalach,
  • gabinetach stomatologicznych,
  • gabinetach kosmetologicznych.

Ich skuteczność ma więc znaczenie dla zdrowia zarówno pacjentów i klientów, jak i lekarzy czy usługodawców. Preparaty do sterylizacji narzędzi mogą różnić się stężeniem, formą oraz przeznaczeniem. Niektóre z nich dostępne są w koncentratach do rozrobienia, a inne w gotowych roztworach roboczych. Bardzo ważne jest, aby wybrać i zastosować odpowiedni dla danych warunków płyn do dezynfekcji.

Ekonomiczny płyn do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych

Skuteczna dezynfekcja narzędzi kosmetycznych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa klientów, a także personelu. Stosowanie właściwych preparatów jest więc niezbędne w zakładach fryzjerskich oraz gabinetach, w których wykonywane są różnego rodzaju zabiegi na twarz oraz ciało. Dla większej wygody warto wybrać gotowy do użycia płyn do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych. Nie tylko skutecznie usuwa groźne drobnoustroje, ale także dokładnie oczyszcza sprzęt z różnych zanieczyszczeń. Dzięki temu, że nie zawiera aldehydu oraz fenolu, nie odbarwia powierzchni dezynfekowanych narzędzi.

Wybierając tego rodzaju środek, warto zwrócić uwagę na to, czy można go używać do dezynfekcji wszystkich stopów metali i stali. Powinien się on także nadawać do wrażliwych materiałów, tak aby mógł być stosowany bez obaw o ich uszkodzenie. Skuteczna dezynfekcja narzędzi kosmetycznych powinna zajmować niewiele czasu.

Jak wybrać dobry preparat do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych oraz kosmetycznych?

Wysokiej jakości środki dezynfekcyjne powinny się wyróżniać szerokim spektrum działania. Należy stawiać na preparaty, które niszczą zarówno bakterie, jak i wirusy, grzyby oraz wszelkie inne groźne mikroorganizmy. Warto postawić na płyn do dezynfekcji narzędzi, który jednocześnie ma doskonałe właściwości myjące. Dzięki temu będzie w stanie skutecznie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak krew czy ropa.

Dobry preparat do dezynfekcji narzędzi musi być również bezpieczny dla akcesoriów medycznych i kosmetycznych, tak aby nie niszczyć ich powierzchni. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy sprawdzić, czy konkretny środek może być zastosowany w przypadku narzędzi wykonanych z delikatnych materiałów.

Preparaty do dezynfekcji narzędzi dla placówek medycznych oraz lokali usługowych

Dostępne w naszej hurtowni preparaty są przeznaczone do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych, kosmetycznych oraz innych. To środki skuteczne oraz wydajne, które z pewnością zapewnią odpowiednią higienę. Preparaty, dozowniki do dezynfekcji oraz wiele innych artykułów możesz zamówić z dostawą pod podany adres na terenie całego kraju lub odbiorem osobistym w Łodzi. Zapewniamy profesjonalną obsługę klienta oraz doradztwo. Współpracujemy z setkami placówek w całej Polsce. Dołącz do tego grona i Ty!

Cena
Pokaż wyniki (30)
Dezynfekcja narzędzi
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: