Pęsety chirurgiczne i zabiegowe

Pęsety anatomiczne, pęsety chirurgiczne

Pęsety chirurgiczne i anatomiczne

Oferujemy pęsety chirurgiczne oraz anatomiczna, które nazywane są również pincetami. Służą przede wszystkim do podtrzymywania tkanek, ale dzięki swojej specyficznej budowie mają szersze zastosowanie. Przydają się podczas różnego rodzaju operacji i zabiegów, przy zmianie materiałów opatrunkowych i nie tylko. W ofercie hurtowni Mercant znajdą Państwo zarówno jednorazowe sterylne pęsety wykonane z plastiku, jak i pincety ze stali nierdzewnej wielokrotnego użytku. Można je sterylizować oraz dezynfekować bez obaw o ich uszkodzenie.

Pęseta anatomiczna a chirurgiczna — najważniejsze różnice

Mimo że są do siebie podobne, to pęseta anatomiczna i chirurgiczna nieco się od siebie różnią. Jedna i druga ma szczęki oraz część sprężynującą, jednak ta druga wyposażona jest w charakterystyczne ząbki. Są one ułożone naprzemiennie i znajdują się na samym końcu części zaciskającej. Najczęściej wykorzystuje się modele z trzema ząbkami w ułożeniu 1 × 2. Odpowiadają one wgłębieniom umieszczonym na drugim ramieniu. Charakterystyczne cechy, którymi wyróżnia się pęseta chirurgiczna, to przede wszystkim:

  • łatwa obsługa i pewny chwyt,
  • optymalny kształt ułatwiający chwytanie tkanek, naczyń itd.,
  • antypoślizgowy uchwyt,
  • uniwersalne zastosowanie.

Pincety chirurgiczne wykorzystuje się m.in. do podtrzymywania skóry, usuwania martwych tkanek, chwytania opatrunków. Są niezastąpione także w takich procedurach medycznych, jak tracheotomia oraz cewnikowanie.

Pęsety anatomiczne — czym się charakteryzują?

Pinceta anatomiczna, tak samo jak pęseta chirurgiczna, składa się z dwóch ramion połączonych ze sobą w taki sposób, aby sprężynowały. Nie mają jednak ząbków. Na ich końcach najczęściej znajdują się specjalne wyżłobienia, które zapewniają pewny chwyt. Pęseta anatomiczna wykonana ze stali chirurgicznej ma uniwersalne zastosowanie i sprawdza się w wielu zabiegach medycznych. Materiał ten nadaje się do wielokrotnej sterylizacji i dezynfekcji.

W ofercie Mercant znajdą Państwo wysokiej jakości pincety anatomiczne wykonane ze stali nierdzewnej nadające się do wielokrotnego użytku. Stosuje się je powszechnie w placówkach ochrony zdrowia, takich jak szpitale, gabinety zabiegowe, lekarskie, stomatologiczne. Ze względu na swoją budowę oraz brak ząbków świetnie sprawdzają się przede wszystkim do chwytania oraz przytrzymywania delikatnych tkanek. Dobrze leżą w dłoni, a dodatkowo zapobiegają miażdżeniu materiału, z którym się pracuje.

Kiedy warto wybrać pęsety jednorazowe?

Pęsety jednorazowe to sterylne akcesoria pakowane w zbiorcze opakowania, najczęściej po 100 sztuk. Są wykonane z wysokiej jakości plastiku, który zapewnia wygodną pracę. Mają one różne długości, dzięki czemu znajdują zastosowanie w gabinetach lekarskich, kosmetycznych, stomatologicznych i weterynaryjnych. Używa się ich w trakcie różnego rodzaju zabiegów. Korzystanie z nich ogranicza ryzyko przenoszenia drobnoustrojów oraz wszelkich zanieczyszczeń, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu ochrony zdrowia. Pęsety jednorazowe są także od razu gotowe do użytku. Wystarczy wyjąć je ze sterylnego opakowania.

Duży wybór pęset w hurtowni Mercant

Hurtownia Mercant oferuje także pęsety epilacyjne przeznaczone do brwi i włosów. Dzięki swojej odpowiedniej konstrukcji są w stanie chwycić nawet te, które są bardzo krótkie. Stosuje się je przede wszystkim w gabinetach okulistycznych, trychologicznych oraz kosmetycznych. Zdecydowanie najbardziej uniwersalna jest pęseta typu Beer z rowkowaną rękojeścią. Korzystanie z niej jest wygodne i komfortowe.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz szybką wysyłkę. Duży wybór akcesoriów oraz sprzętu medycznego sprawia, że nasi klienci chętnie do nas wracają. Na pierwszym miejscu stawiamy najwyższą jakość obsługi oraz wychodzenie naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom. W ofercie znajdą Państwo wyłącznie sprzęt i akcesoria od znanych i cenionych producentów, co zapewnia ich niezawodność oraz trwałość.

Cena
Pokaż wyniki (26)
Pęsety
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: