Cewniki urologiczne Foleya

Dostępne w tej kategorii cewniki urologiczne Foleya to artykuły medyczne przeznaczone do krótkotrwałego użytkowania. Wykonane są one z giętkiego lateksu i pokryte specjalną warstwą silikonu, ułatwiającą ich aplikację. Cewnik Foleya dostępny jest w naszej hurtowni medycznej w różnych rozmiarach, podawanych w skali French. Wśród tych najczęściej używanych znajduje się CH 12, 14, 16, 18, 20, 22 oraz 24.

Cewnik Foleya, który znajdziecie w tej kategorii, posiada delikatnie zaokrąglone zakończenie cewnika oraz wbudowany balon, odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym pęknięcia. Tak opracowana budowa cewników urologicznych umożliwia szybką i sprawną aplikację bez obawy o dyskomfort pacjenta. Duże i gładkie otwory ułatwiają natomiast przepływ moczu. Cewniki urologiczne to produkty renomowanych producentów, dzięki czemu nie będziecie musieli obawiać się o komfort ich użytkowania czy wykonanie. Oferujemy wyłącznie wyroby medyczne najwyższej jakości, o czym świadczy grono klientów, którzy nam zaufali. Oferowane u nas cewniki urologiczne Foleya stanowią podstawowy element wyposażenia oddziałów medycznych i gabinetów urologicznych, którego u was również nie może zabraknąć. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hurtowni medycznej Mercant.

Cewniki urologiczne

Hurtownia medyczna Mercant oferuje lateksowe cewniki Foleya pokryte silikonem do krótkotrwałego użytkowania (do długoterminowego użytkowania należy wybrać cewniki ze 100% silikonu, który także znajdziecie w naszym asortymencie). Znajdujące się w tej kategorii cewniki urologiczne Foleya:

  • mają zaokrąglone zakończenie, dzięki któremu ich aplikacja jest łatwiejsza,
  • posiadają specjalny, odporny na pęknięcia balon,
  • mogą być używane maksymalnie do 2 tygodni,
  • są sterylne i pakowane w zbiorczych opakowaniach po 10 sztuk.

Cewnik 

Znajdujące się w naszej ofercie wysokiej jakości cewniki urologiczne Foleya znalazły szerokie zastosowanie w urologii i nie tylko. Służą one do odprowadzania moczu, dlatego też często są aplikowane pacjentom po zabiegach, którzy nie są w stanie samodzielnie korzystać z toalety. Cewniki Foleya znajdują ponadto swoje zastosowanie w położnictwie w celu indukcji porodu. Wyprodukowane zostały one z giętkiego materiału, jakim jest lateks, dlatego też są odporne na przełamania oraz skręcanie. Dostępny w tej kategorii cewnik Foleya nie zawiera ftalanów, tym samym nie powoduje podrażnień. Dostępny jest pojedynczo lub w opakowaniach po 10 sztuk. Jest to produkt jednorazowego użytku.

Cewniki Foleya są cenione w praktyce medycznej z uwagi na swe szerokie zastosowanie. Wskazaniem do ich użycia jest sytuacja, w której doszło do zmniejszenia wielkości i siły strumienia moczu, zatrzymania moczu prowadzącego do wysiłku przy jego oddawaniu, przerwania strumienia czy wahania oddawania moczu czy pojawienia się uczucia niepełnego opróżnienia. Te cewniki urologiczne sprawdzają się również u pacjentów z dysfunkcjami pęcherza wiążącymi się z urazami, przykładowo kręgosłupa. Co więcej, cewnik Foleya stosowany jest podczas różnego rodzaju badań, a także jako narzędzie terapeutyczne w położnictwie.

Warto wspomnieć, że cewnik Foleya może być wykorzystywany podczas badań – umożliwia monitorowanie wydzielania moczu o osób znajdujących się w stanie krytycznym bądź tych, które doznały różnego rodzaju urazu. Cewniki urologiczne tego rodzaju zakładane są także do badania obrazowego dolnych dróg moczowych, jak i badania sterylnej próbki moczu w celach diagnostycznych.

Co więcej, produkty te mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako terapeutyczne narzędzie w położnictwie – balonik Foleya wspiera przygotowanie szyjki macicy do naturalnego porodu. Cewnik ten będzie odpowiedni w sytuacji, gdy ciąża trwa ponad 42 tygodnie bądź konieczny jest przedwczesny poród. Może on zostać również zastosowany w razie pęknięcia macicy lub jej szyjki, a także użyty jako wsparcie, kiedy dziecko nie może przejść przez kanał szyjki macicy samodzielnie.

Cewnik Foleya – rozmiary

Cewnik Foleya – rozmiary dostępne w hurtowni medycznej Mercant: CH 12, 14, 16, 18, 20, 22 oraz 24. Rozmiar należy dopasować indywidualne, dzięki czemu zakładanie cewnika Foleya nie wywoła podrażnień i bólu. Usunięcie cewnika jest natomiast możliwe dopiero po opróżnieniu balonika.

Ważnym elementem silikonowych, urologicznych cewników Foleya jest również szczelny balonik. Dzięki niemu cewnik jest nie tylko właściwie osadzony w ciele pacjenta, ale i zabezpieczony przed wypadnięciem. Ze względu na swoją strukturę nie powoduje on ponadto dyskomfortu podczas chodzenia czy też leżenia, co ma szczególne znaczenie z punktu widzenia wszystkich pacjentów. Wysokiej jakości cewnik urologiczny Foleya powinien znaleźć się w każdej placówce medycznej. Wykorzystany w prawidłowy sposób nie powinien przysporzyć trudności w trakcie przeprowadzania czynności medycznej, a także w trakcie etapu, jakim jest usunięcie cewnika Foleya.

W hurtowni Mercant, oprócz cewników Foleya, dostępny jest również wysokiej jakości sprzęt urologiczny, a w tym zewnętrzne cewniki urologiczne nadające się do samodzielnej aplikacji, jak i worki na mocz oraz znieczulający żel do cewnikowania. Wybrane produkty znajdziecie w poszczególnych kategoriach wraz z dokładnymi opisami. Gdyby pojawiły się pytania bądź wątpliwości, prosimy także o kontakt.

Cena
Pokaż wyniki (12)
Cewniki urologiczne Foleya
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: