NOVOSYN QUICK 3/0 70CM HR22 C3046030 - 36 szt. nici chirurgiczne, szwy wchłanialne, plecionka

Indeks katalogowy: NIC-NOQ-30HR22-46030

Novosyn® Quick jest syntetycznym, plecionym, powlekanym szwem o krótkim okresie wchłaniania. Novosyn® Quick gwarantuje szybką absorpcję poprzez proces hydrolizy
 • Dostępność: Dostępne
 • Czas dostawy: Realizacja 24 godziny
 • Dostawa: od 0,00 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
404,30 zł -12% 355,78 zł brutto / opak. 329,43 zł netto + 8% VAT / opak.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 404,30 zł / opak. -12%

Cechy

Cechy produktu
Nazwa:
Grubość nici:
Rodzaj igły:
Szew wchłanialny:
Plecionka:

Opis

NOVOSYN QUICK 3/0 70CM HR22 C3046030 – 36 szt. nici chirurgiczne, szwy wchłanialne, plecionka

Zamknięcie ran i opieka nad nimi są kluczowymi elementami rutynowej praktyki medycznej. W szpitalach oraz gabinetach lekarskich wykorzystuje się różnorodne materiały do szycia, dobierając je w zależności od rodzaju rany: chirurgicznej, ostrej czy przewlekłej. Nici chirurgiczne Novosyn Quick 4/0 70CM DS19 są syntetyczne, jałowe i wchłanialne. Powstają z kwasu poliglikolowego. Dzięki niższej masie cząsteczkowej polimeru w porównaniu z tradycyjnymi nićmi Novosyn charakteryzują się one szybszym spadkiem wytrzymałości na rozciąganie. Szwy te są dostępne w naszej hurtowni medycznej w stanie niezabarwionym lub w kolorze fioletowym. Splecione ze sobą włókna zostały powleczone Poliglaktyną 370 oraz stearynianem wapnia. Powłoka ta podlega rozkładowi hydrolitycznemu, dzięki czemu nici Novosyn Quick łatwo się przesuwają i nie wymagają cięcia tkanki.

Szwy znajdują zastosowanie w adaptacji brzegów rany, co umożliwia szybsze i niezakłócone gojenie. Z upływem czasu materiał nici zostanie otoczony włóknistą tkanką łączną, a następnie ulega rozkładowi hydrolitycznemu do kwasu glikolowego. Proces ten nie wywołuje żadnej trwałej zmiany w obrębie rany. Wchłanianie szwu rozpoczyna się wraz ze spadkiem jego wytrzymałości na rozciąganie. Całkowity ubytek masy nici chirurgicznych Novosyn QUICK następuje po około 42 dniach.

Kto może korzystać z nici chirurgicznych?

Osoba korzystająca z nici Novosyn Quick powinna być świadoma procedur chirurgicznych i technik, które wymagają zastosowania wchłanialnych szwów. Istnieje zróżnicowane ryzyko rozwarstwienia się brzegów rany zależnie od lokalizacji i materiału szwów. Produkt znajduje zastosowanie w:

 • ginekologii,
 • położnictwie,
 • szyciu skóry (tkanka podskórna, szew śródskórny),
 • urologii,
 • stomatologii (błona śluzowa jamy ustnej),
 • okulistyce (np. szycie spojówki),
 • chirurgii dziecięcej.

Konieczne jest dokładne rozważenie zastosowania nici wchłanialnych NOVOSYN QUICK w tkankach o słabym ukrwieniu, ponieważ istnieje ryzyko przemieszczenia się szwów i w efekcie opóźnienia procesu gojenia rany. Szwy podskórne należy zakładać w sposób głęboki, aby ograniczyć możliwe zaczerwienienie i zgrubienie, które często występuje podczas wchłaniania. Użycie nici Novosyn Quick nie jest zalecane u osób starszych, niedożywionych, osłabionych, a także u pacjentów z chorobami lub stanami, które mogą opóźnić proces gojenia się rany.

Środki ostrożności

Tego rodzaju nici chirurgiczne nie są odpowiednie do długotrwałego zbliżania tkanek pod napięciem lub do zabezpieczania ran przez długi czas ze względu na szybki spadek wytrzymałości na rozciąganie. Należy unikać używania ich do zbliżania tkanek w procedurach sercowo-naczyniowych i neurologicznych. Ponadto nie zaleca się ponownej sterylizacji nici Novosyn Quick. Otwarte lub uszkodzone opakowanie powinno zostać natychmiast zniszczone i wyrzucone. Aby zachować ich właściwości, nici Novosyn Quick powinny być przechowywane w temperaturze poniżej 25°C i chronione przed wilgocią. Nie należy także wystawiać ich na bezpośrednie działanie ciepła.

Zalety

Nici chirurgiczne wchłanialne stanowią doskonały wybór ze względu na liczne zalety. Szybki i przewidywalny proces degradacji sprawia, że są cenione we wszystkich zastosowaniach, w których istotne okazuje się stałe kontrolowanie procesu gojenia. Dodatkowo gładka powierzchnia nici chirurgicznych plecionych zapewnia ich płynne prowadzenie podczas szycia, a wysoka początkowa wytrzymałość na rozciąganie sprawia, że są niezwykle trwałe.

Nici Novosyn QUICK cechuje także wysoka niezawodność węzła, co gwarantuje bezpieczeństwo szwu. Ich duża elastyczność i odkształcalność sprawiają, że są łatwe w manipulowaniu. To przekłada się na precyzję oraz wygodę podczas operacji. Ponadto nici te mają skrócony czas absorpcji masy. Są zatem skuteczne w procesie wchłaniania się w tkankę. Sprzyja to naturalnemu gojeniu się rany. Dzięki tym właściwościom Novosyn QUICK są niezawodnym wyborem dla profesjonalistów z dziedziny medycyny.

NOVOSYN QUICK 3/0 70CM HR22 C3046030 - 36 szt. nici chirurgiczne, szwy wchłanialne, plecionka

Igła okrągła Taper Point 1/2 koła - HR22 mm

Novosyn® Quick jest syntetycznym, plecionym, powlekanym szwem o krótkim okresie wchłaniania, wykonanym z Poliglaktyny 910. Niższa waga molekularna polimeru gwarantuje Novosyn® Quick szybką absorpcję poprzez proces hydrolizy. Wysoka początkowa wytrzymałość na rozciąganie Poliglaktyny 910 zapewnia wsparcie dla tkanek w krytycznym okresie, dla niezakłóconego procesu gojenia się tkanki.

Właściwości:

 • 50% początkowej siły podtrzymywania tkankowego po 5 dniach od zaimplantowania
 • 0% początkowej siły podtrzymywania tkankowego po 10 -14 dniach od zaimplantowania
 • Całkowita absorpcja masy szwu po około 42 dniach

Główne wskazania:

 • Zbliżanie tkanek miękkich, gdzie wymagany jest krótki okres podtrzymywania tkanki i szybka absorpcja szwu korzystna dla pacjenta
 • Ginekologia, położnictwo (episiotomia)
 • Szycie skóry (tkanka podskórna, szew śródskórny)
 • Chirurgia dziecięca
 • Urologia (stulejka)
 • Stomatologia (błona śluzowa jamy ustnej)

Cechy i korzyści:

 • Dzięki unikalnej strukturze glikolidu i L-laktydu oraz powleczeniu stearynianem wapnia szew posiada gładką powierzchnię, co ułatwia przejście przez tkanki, nie traumatyzując ich
 • Nadzwyczajna elastyczność i giętkość szwu zapewnia wyjątkową poręczność i komfort pacjenta
 • Szybki profil degradacji dla najbardziej komfortowej rekonwalescencji pacjenta, bez potrzeby usuwania szwu

Charakterystyka produktu:
Struktura Pleciona
Kolor Bezbarwny
Skład chemiczny Poliglaktyna 910 (kopolimer 90% glikolidu i 10% L-laktydu)
Powleczenie Poliglaktyna 370+ stearynian wapnia
Materiał Syntetyczny
Rozmiary USP 6/0 - USP 2
Zdolność podtrzymywania tkankowego 50% - 5 dni po zaimplantowaniu
Absorpcja po około 42 dniach (proces hydrolizy)
Sterylizacja Promienie Gamma

NOVOSYN QUICK 0 HR40S  90cm C3046556 - 36 szt. nici chirurgiczne, szwy wchłanialne, plecionka

 

Zobacz także

Produkty podobne