BRAUNOL 250ML - wodny roztwór powidonu jodu (PVP) do antyseptycznego leczenia skóry, błon śluzowych i ran - LEK

18342 B.BRAUN

Indeks katalogowy: 18342

Wodny roztwór powidonu jodu do antyseptycznego leczenia skóry, tkanki podskórnej, błon śluzowych i ran
  • Dostępność: Brak
  • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
45,00 zł brutto / szt. 41,67 zł netto + 8% VAT / szt.

Opis

BRAUNOL 250ML - wodny roztwór powidonu jodu (PVP) do antyseptycznego leczenia skóry, błon śluzowych i ran - LEK

Produkt leczniczy - wyłącznie dla podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych ( lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, placówek służby zdrowia)

Zamówienia prosimy składać na adres mailowy: sklep@mercant.pl

Braunol® jest uniwersalnym roztworem do wszelkiego rodzaju dezynfekcji u pacjentów. Testowany według wytycznych DGHM (Niemieckiego Towarzystwa Higieny i Mikrobiologii), Braunol® spełnia wszystkie mikrobiologiczne wymagania nowoczesnej higieny.

Braunol® wykazuje pełną aktywność bakteriobójczą i grzybobójczą już po jednej minucie (czas wymagany przez DGHM i normy europejskie do higienicznej dezynfekcji rąk). Spektrum działania obejmuje bakterie (w tym MRSA), prątki, pierwotniaki, grzyby, wirusy i spory. Braunol® nadaje się zarówno do dezynfekcji skóry i śluzówki, jak i do szybkiego opatrzenia ran świeżych i trudno gojących się. Braunol® jest nanoszony na skórę w stanie nie rozcieńczonym lub jako roztwór rozcieńczony. Typowe dla tego roztworu zabarwienie (pochodzące od jodu) ułatwia jego zastosowanie.

Skoncentrowany roztwór Braunol® czyści i dezynfekuje śluzówki, rany oparzeniowe i inne rany zanieczyszczone. Braunol® może być też stosowany do nawilżania środków opatrunkowych.

Właściwości

- Antyseptyka błon śluzowych i ran

- Dezynfekcja higieniczna i chirurgiczna rąk

- Do dezynfekcji skóry na oddziałach szpitalnych i na sali operacyjnej

- Gotowy do użycia roztwór na bazie powidonu jodu

- Aktywny przeciwko bakteriom, w tym MRSA, mycobacteria, grzybom, wirusom, pierwotniakom, sporom

Zalety

- Do leczenia ran, w tym trudno gojących się ze stanem zapalnym

- Do bezbolesnej dezynfekcji i antyseptyki błon śluzowych

- Natychmiastowe i skuteczne działanie dezynfekujące

- Może być stosowany w formie rozcieńczonej i nierozcieńczonej do płukania i mycia oraz do nawilżania większości opatrunków stosowanych na rany

- Szybkie działanie w czasie 15 sek.

Substancje czynne:

- 7,5 g powidonu jodu (z 10%-ową zawartością dostępnego jodu) na 100 g roztworu

- Testowany w warunkach in vitro oraz w symulowanych warunkach szpitalnych zgodnie z DGHM / VAH

Braunol wodny roztwór PVP jodu charakteryzuje się szerokim spektrum działania: bakteriobójczym (a w tym MRSA), prątkobójczym, wirusobójczym, grzybobójczym, pierwotniakobójczym oraz sporobójczym. Do higienicznej dezynfekcji rąk EN 1500 należy wykorzystać 3 ml preparatu na 1 minutę, a do chirurgicznej EN 12791 – 2 x 5 ml preparatu na 5 minut. Przy dezynfekcji skóry przed iniekcjami czy punkcjami czas działania to 15 sekund, a przed operacją bądź biopsją – 1 minuta, ale w przypadku skóry z dużą ilością gruczołów łojowych to 10 minut.