Plastry są wykorzystywane powszechnie do zabezpieczania niewielkich ran, w których przypadku stosowanie opatrunków specjalistycznych nie jest konieczne. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że nieumiejętnie przyklejony plaster zaczyna się odklejać od skóry, odsłaniając ranę.
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/117.jpg)
Trudno gojące się rany to problem wymagający zastosowania specjalistycznych materiałów opatrunkowych. Należą do nich między innymi opatrunki ze srebrem, które chronią ranę przed patogennymi mikroorganizmami, jednocześnie wspomagając regenerację tkanek.
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/115.jpg)
Jak dbać o blizny i jak długo blizna jest czerwona? Czy można przyspieszyć gojenie blizn i czy blizny znikają z czasem same? Więcej informacji na ten temat zebraliśmy poniżej – zapraszamy do lektury!
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/114.jpg)
Amputacja kończyny to ciężkie przeżycie dla pacjenta, jednak zwykle dochodzi do niej w sytuacjach, gdy nie ma już innego wyjścia i jest to jedyna opcja leczenia.
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/113.jpg)
Pojawiające się wskutek nieszczęśliwych wypadków rany na skórze mogą się różnić między sobą, ale zawsze wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i oczyszczenia. Do najpopularniejszych rodzajów ran należą rany cięte i rany szarpane – wyglądają one inaczej i mogą się też zupełnie inaczej goić. Przykładem rany szarpanej jest rana szarpana palca czy rana szarpana nogi. Przykładem rany ciętej jest natomiast rana cięta dłoni oraz rozcięta broda u dziecka.
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/112.jpg)
Bóle kolan należą do najpowszechniej występujących dolegliwości związanych z układem ruchu. Kolana mogą boleć osoby w różnym wieku i o różnym trybie życia, gdyż przyczyn problemu może być wiele – od tych związanych z urazami, przez te związane z przeciążeniami stawu kolanowego, na zwyrodnieniach i chorobach przewlekłych kończąc.
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/111.jpg)
Jakie są rodzaje kołnierzy ortopedycznych i jak prawidłowo założyć kołnierz? Czy można spać w kołnierzu ortopedycznym i czy kołnierz ortopedyczny ma przeciwwskazania do stosowania? Sprawdzamy!
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/110.jpg)
Chodzik dla osoby starszej, inaczej zwany też balkonikiem, jest pomocą medyczną o specjalnej konstrukcji, która zapewnia stabilne podparcie dla ciała. Sprawdza się dobrze, gdy kule ortopedyczne i laski okazują się już niewystarczające. Chodzik bardzo dobrze odciąża stawy osoby starszej i stanowi jednocześnie stabilizator sylwetki, ułatwiając tym samym seniorowi samodzielne przemieszczanie się i wykonywanie codziennych czynności.
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/109.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/106.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/105.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/104.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/103.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/102.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/101.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/100.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/99.jpg)
![Przejdź do wpisu](/userdata/public/news/images/98.jpg)