Gdzie kupić środki do dezynfekcji gabinetu lekarskiego?

2021-04-19

Gdzie kupić środki do dezynfekcji oraz na jakich produktach się skupić, aby te wykazywały dużą skuteczność? Pytanie to coraz częściej stawiane jest w obliczu sytuacji epidemiologicznej, kiedy to zarówno służba zdrowia, jak i osoby chodzące do szkół, czy też pracy, starają się regularnie dbać o higienę dłoni, czy też narzędzi. Odpowiemy na to pytanie w poniższym wpisie. 

Co to jest dezynfekcja?

Zanim przejdziemy do tego, jakie środki do dezynfekcji kupić i gdzie warto złożyć zamówienie, na samym początku należy objaśnić czym tak właściwie jest sam proces dezynfekcji, który ku zdziwieniu wielu osób, nie jest tym samym co sterylizacja. 

Działania podjęte w celu dezynfekcji (inaczej odkażenia) prowadzą do zniszczenia drobnoustrojów, w tym bakterii oraz wirusów, które mogą znajdować się zarówno na przedmiotach, jak i na skórze. Dezynfekcja przeprowadzana może być przy użyciu różnych metod, które dzieli się na chemiczne, fizyczne, a także termiczno-chemiczne. Nie są one jednak w stanie, tak jak sterylizacja, uporać się z przetrwalnikami. Ten temat bardziej opisaliśmy w sekcji co to jest dezynfekcja?

Jakie środki do dezynfekcji są niezbędne w gabinecie lekarskim?

Gdzie kupic srodki do dezynfekcji?

Wiedząc już co to jest dezynfekcja można przejść do dalszego zagadnienia, czyli: gdzie kupić środki do dezynfekcji i na jakich produktach się skupić. W przypadku gabinetów lekarskich należy wybrać wysokiej jakości i sprawdzone preparaty - ich regularne stosowanie zapewnia bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Wśród nich powinny znajdować się te, dzięki którym może by przeprowadzona skuteczna:

  • dezynfekcja rąk - w tej kategorii stawia się najczęściej na produkty w formie płynu lub też żelu. Za jeden z popularniejszych preparatów uchodzi między innymi Desderman Pure, Desderman Care, Velodes Silk, czy też Softa-Man ViscoRub, 
  • dezynfekcja skóry - większość hurtowni ze środkami do dezynfekcji rozróżnia w tej kategorii preparaty stosowane w celu oczyszczenia skóry, te na rany lub też takie, które służą do przemywania. Nie tylko odkażają one dany obszar, ale i przyspieszają gojenie. Wśród tych produktów warto jest wyróżnić z pewnością: Citroclorex, czy też Prontosan.

Jakie środki do dezynfekcji są niezbędne w gabinecie zabiegowym?

Gdzie kupić środki do dezynfekcji, które będą nie tylko wydajne, ale i skuteczne? Z pewnością warto takich produktów szukać w hurtowniach medycznych o sprawdzonej renomie i współpracujących z certyfikowanymi dostawcami. Wśród takich ofert, przystosowanych do oczekiwań placówek medycznych, znajdują się środki do dezynfekcji, bez których gabinety zabiegowe, czy też sale operacyjne, nie mogłyby poprawnie funkcjonować. Mowa tu o preparatach, dzięki za pomocą których przeprowadzona może być:

  • dezynfekcja powierzchni - w tej kategorii mowa jest zarówno o powierzchni sprzętu medycznego, posadzek, czy też wyposażenia, znajdującego się w pomieszczeniu. Wybierając środki do dezynfekcji tych obszarów należy zwrócić uwagę na ich skład, zastosowanie, które przewidział producent, czas działania, a także formę (mowa tu o koncentratach, gotowych roztworach, sprayach, a nawet nasączonych chusteczkach). Dużym powodzeniem cieszy się tu z pewnością preparat Velox Top, Mikrozid, Meliseptol, czy też Incidin, 
  • dezynfekcja narzędzi - w hurtowni środków dezynfekcyjnych znajdzie się również preparaty, dzięki którym można zadbać o narzędzia - zarówno o te obrotowe, jak i te, które nie posiadają ruchomych części. Dostępne są one w formie gotowych roztworów, jak i proszków oraz koncentratów, gdzie samemu należy je rozrobić. W tej grupie z pewnością przoduje Viruton, Stabimed, Aniosyme, Sekusept, czy też Gigazyme.

Zatem gdzie kupić środki do dezynfekcji gabinetu lekarskiego oraz zabiegowego? Z pewnością odpowiednia tu będzie hurtownia medyczna, taka jak Mercent. Wśród dostępnych tam preparatów znajdzie się te o najwyższej jakości i skuteczności działania. Nie bez znaczenia jest również pojemność tych produktów - kilkulitrowe kanistry pozwolą nie tylko zaoszczędzić, ale i zrobić niezbędne zapasy.