ŻEL ZNIECZULAJĄCY DO CEWNIKOWANIA 6ml Z LIDOCAINĄ 2% I CHLORHEXYDYNĄ 0,25%

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 6ml

Indeks katalogowy: ZEL-08-P04102

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 6ml – zawiera 2% lidokainę oraz 0,25% (CHD) chlorhexydynę, znieczula miejsce aplikacji oraz zapobiega zakażeniom.
  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
5,00 zł -12% 4,40 zł brutto / szt. 4,07 zł netto + 8% VAT / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 4,86 zł / szt. -9%

Opis

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 6 ml

LUBEGEL Plus to żel znieczulający wykorzystywany w procedurze cewnikowania pacjentów. Zapewnia skuteczną analgezję i ułatwia wprowadzenie elastycznego lub sztywnego narzędzia do cewki moczowej albo innych obszarów ciała. Umożliwia miejscowe znieczulenie, zmniejszając dyskomfort związany z zabiegiem. LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania zawiera składniki aktywne, takie jak 2% lidokainę oraz 0,25% (CHD) chlorhexydynę, które działają na receptory bólu, redukując przykre odczucia pacjentów. Dzięki konsystencji żelu umożliwia łatwe i precyzyjne aplikowanie na obszar, który ma zostać znieczulony. LUBEGEL Plus zapewnia właściwe nawilżenie, co dodatkowo ułatwia wprowadzenie cewnika. Ma także właściwości ochronne i zapobiega zakażeniom, dezynfekując obszar poddawany zabiegowi. Jego formuła nie powoduje uszkodzeń czy reakcji alergicznych, co sprawia, że jest bezpieczny w użyciu. LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania jest dostępny w naszej hurtowni bez recepty i w opakowaniach zbiorczych po 24 sztuki, przy czym każda strzykawka ma 6 ml pojemności.

Instrukcja użytkowania żelu znieczulającego do cewnikowania

Przed zastosowaniem żelu LUBEGEL należy ułożyć pacjenta w odpowiedniej pozycji do wykonania procedury cewnikowania. Zaleca się staranne umycie rąk i założenie rękawiczek ochronnych, a następnie delikatne zdezynfekowanie i oczyszczenie obszaru, który ma być poddany cewnikowaniu. Następnie należy wyjąć strzykawkę z żelem znieczulającym LUBEGEL ze sterylnej torebki i oderwać papier ochronny. Środek nakłada się w odpowiedniej ilości na obszar, który ma zostać znieczulony, np. wokół ujścia cewki moczowej.

Żel powinien zostać rozprowadzony równomiernie na powierzchni skóry lub tam, gdzie ma zostać wprowadzony cewnik. Aby preparat mógł zadziałać, należy odczekać chwilę przed przystąpieniem do cewnikowania, a następnie wykonać zabieg zgodnie z zaleceniami lekarza. Po założeniu cewnika żel znieczulający powinien zostać delikatnie usunięty.

Działanie i właściwości żelu do cewnikowania

Oprzyrządowanie medyczne stosowane w instytucjach opieki zdrowotnej powinno charakteryzować się szczególną jakością i funkcjonalnością. Podczas zabiegów znieczulających konieczne jest wykorzystanie wyspecjalizowanych preparatów medycznych o udowodnionym działaniu, takich jak na przykład znieczulający żel do cewnikowania LUBEGEL. Produkt umożliwia szybką i bezbolesną aplikację narzędzia w cewce moczowej. Wykazuje właściwości znieczulające i ochronne, zabezpieczając pacjenta przed ewentualnym zakażeniem i przyspieszając proces rekonwalescencji. Preparat jest dostępny w naszej hurtowni w aplikatorach (strzykawkach) o pojemności 6 ml, co wystarcza do znieczulenia cewki. Łatwa i szybka aplikacja istotnie wpływa na komfort pacjenta.

Co jeszcze warto wiedzieć o żelu LUBEGEL?

Zakładanie, wymiana cewnika, badania takie jak kolonoskopia czy endoskopia, polegają na wprowadzaniu obcego przedmiotu do organizmu. Chociaż procedury te nie powodują bólu nie do zniesienia, pacjent może odczuwać w ich trakcie dyskomfort. Aby zmniejszyć nieprzyjemne doznania, stosuje się specjalne produkty, np. żel do cewnikowania LUBEGEL, który może być aplikowany bezpośrednio na obszar podlegający znieczuleniu lub używany do smarowania narzędzi medycznych używanych podczas zabiegu.

Tego typu preparaty mają właściwości znieczulające, sterylizujące i ułatwiające przesuwanie narzędzi wewnątrz ciała. Dla przykładu, podczas kolonoskopii żel ten jest nakładany na końcówkę urządzenia przed jej wprowadzeniem. Podobnie jest w przypadku endoskopii. Wykorzystanie żelu LUBEGEL jest zalecane przy wszelkich procedurach związanych z cewnikowaniem, z myślą o ochronie przed bólem i zakażeniami. Nasza hurtownia medyczna oferuje również inne produkty przeznaczone do cewnikowania. Żel o pojemności 6 ml jest dostępny bez recepty. To środek znieczulający zapewniający pełne bezpieczeństwo stosowania.

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 6ml – zawiera 2% lidokainę oraz 0,25% (CHD) chlorhexydynę, znieczula miejsce aplikacji oraz zapobiega zakażeniom.

LUBEGEL Plus stosuje się aby wprowadzenie cewnika lub innego urządzenia medycznego było jak najbardziej płynne, sterylne i bezbolesne. Jest często stosowany przy wprowadzaniu cewnika moczowego, cystoskopii, zakładaniu wkładek wewnątrzmacicznych, histeroskopii, zakładaniu sondy nosowo-żołądkowej, proktoskopii, sigmoidoskopii i kolonoskopii oraz podczas innych zabiegów diagnostycznych.

 

Żel do cewnikowania bez recepty.

Produkt zarejestrowany jako wyrób medyczny zapewnia pełne bezpieczeństwo stosowania – wyroby medyczne kupuj jedynie w sprawdzonych hurtowniach medycznych.

 

Instrukcja stosowania:

·        Wyjmij strzykawkę ze sterylnej torebki, odrywając papier ochronny.

·        Zdejmij nasadkę.

·        Nałóż niewielką ilość LUBEGEL Plus wokół ujścia cewki moczowej.

·        Delikatnie włóż dyszę do cewki moczowej.

·        Zastosuj równomierny nacisk na strzykawkę, powoli uwalniając żel nawilżający w równym przepływie.

·        LUBEGEL Plus wypełni i znieczuli cewkę moczową.

·        Pozostaw na pięć minut, aby miejscowe znieczulenie zaczęło działać.

·        Włóż cewnik.

 

Preparatu LUBEGEL Plus nie należy stosować:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na lidokainę, chlorheksydynę lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu LUBEGEL Plus.

Jeśli błona śluzowa lub miejsce aplikacji (usta, pęcherz moczowy, cewka moczowa, pochwa, okrężnica lub odbyt) jest uszkodzona lub krwawi.

 

Skład:

– chlorowodorek lidokainy 2%.

– Roztwór glukonianu chlorheksydyny 0,25%.

 

OPAKOWANIE ZBIORCZE ZAWIERA 24 SZT 

Zobacz także

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...