ŻEL ZNIECZULAJĄCY DO CEWNIKOWANIA 11ml Z LIDOCAINĄ 2% I CHLORHEXYDYNĄ 0,25%

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 11ml

Indeks katalogowy: ZEL-08-P04202

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 11ml – zawiera 2% lidokainę oraz 0,25% (CHD) chlorhexydynę, znieczula miejsce aplikacji oraz zapobiega zakażeniom.
  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
6,60 zł -12% 5,81 zł brutto / szt. 5,38 zł netto + 8% VAT / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 6,48 zł / szt. -10%

Opis

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 11 ml

Żel znieczulający LUBEGEL Plus do cewnikowania o pojemności 11 ml jest przeznaczony do zakładania i wymiany cewnika, a także do wykonywania zabiegów z dziedziny endoskopii. Ma nie tylko właściwości łagodzące ból i dyskomfort, ale także dezynfekujące, co pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia pacjenta. W jego skład wchodzą:

  • chlorowodorek lidokainy 2%,
  • roztwór glukonianu chlorheksydyny 0.25%,
  • 4-hydroksybenzoesan metylu 0.06%,
  • 4-hydroksybenzoesan propylu 0.025%.

Za znieczulenie odpowiadają przede wszystkim lidokaina i chlorhexydyna, które zaczynają działać po upływie około 5 minut po zaaplikowaniu na obszar poddawany zabiegowi.

Żel znieczulający LUBEGEL Plus to produkt sterylny, który stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w gabinetach medycznych. Znajduje zastosowanie w urologii, gastrologii, ginekologii i położnictwie.

Podczas aplikacji żelu znieczulającego do cewnikowania LUBEGEL Plus ważne jest przestrzeganie środków ostrożności. Przede wszystkim pamiętaj o dokładnym umyciu rąk przed aplikacją preparatu i po zakończeniu jego nakładania. Należy również zadbać o higienę samego cewnikowania, stosując środki sterylizujące i zawsze przestrzegając zaleceń znajdujących się na opakowaniu lub przekazanych przez lekarza.

Co zawiera opakowanie?

LUBEGEL Plus to żel znieczulający miejscowo, jałowy i rozpuszczalny w wodzie. Dzięki temu po zastosowaniu bardzo łatwo zmywa się zarówno z obszaru poddawanego zabiegowi, jak i z narzędzi medycznych używanych przez lekarza. Każde opakowanie dostępne w naszej hurtowni zawiera jedną, sterylnie zapakowaną strzykawkę z preparatem o pojemności 11 ml. Została ona specjalnie zaprojektowana, aby ułatwić aplikację substancji w wybranym miejscu. Strzykawka jest wyposażona w końcówkę i mechanizm umożliwiający precyzyjne i równomierne podanie żelu dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Dzięki temu dyskomfort podczas zakładania cewnika jest znacznie mniejszy. Opakowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić kontrolę nad dawką oraz precyzyjne podanie żelu na obszar wymagający znieczulenia.

Przeznaczenie i zastosowanie żelu do cewnikowania

Stworzony na bazie wody żel do cewnikowania LUBEGEL 11 ml może być używany do smarowania przyrządów medycznych podczas różnych procedur, takich jak cewnikowanie czy endoskopia. Jest przeznaczony także do nawilżania odbytnicy i okrężnicy. Pomaga zminimalizować ból, działając miejscowo znieczulająco, oraz zmniejsza ryzyko infekcji dzięki właściwościom antyseptycznym. Żel do cewnikowania LUBEGEL 11 ml zapewnia komfort pacjentom, redukując ewentualne urazy i podrażnienia.

Lubegel PLUS jest doskonałym wyborem podczas różnych procedur medycznych, takich jak cystoskopia, wkładanie wkładki domacicznej, histeroskopia, zakładanie zagłębnika nosowo-żołądkowego, proktoskopia, sigmoidoskopia, kolonoskopia oraz innych działań diagnostycznych. Strzykawka o pojemności 11 ml jest przeznaczona do jednorazowego użytku.

Sposób użycia

Przed użyciem żelu znieczulającego zapoznaj się dokładnie z instrukcją jego stosowania, przeznaczeniem i datą ważności. Ostrożnie oderwij papier ochronny i wyjmij strzykawkę ze sterylnego woreczka, a następnie usuń nasadkę. Nałóż niewielką ilość LUBEGEL Plus wokół ujścia cewki moczowej. Delikatnie włóż do niej dyszę. Stopniowo naciskaj na tłok i powoli, równomiernie uwalniaj żel smarujący. Dzięki LUBEGEL Plus cewka moczowa zostanie znieczulona po upływie około 5 minut.

Przeciwwskazania 

Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość lub uczulenie na takie składniki jak lidokaina, chlorheksydyna lub jakikolwiek inny składnik zawarty w LUBEGEL Plus, stosowanie tego żelu znieczulającego do cewnikowania nie jest zalecane. Podobnie, jeśli obszar, na który ma być nałożony preparat, wykazuje uszkodzenia lub krwawienie na wilgotnej wyściółce, na przykład w cewce moczowej, pochwie, okrężnicy lub odbycie. Wówczas również nie zaleca się używania LUBEGEL Plus 11 ml. W takich przypadkach istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub dodatkowych powikłań wynikających z aplikacji żelu na nadwrażliwe obszary skóry, lub błon śluzowych. Przed użyciem, a także w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania produktów z uwzględnieniem indywidualnych reakcji i stanu zdrowia pacjenta, warto skonsultować się z lekarzem. Produkt jest dostępny w naszej hurtowni medycznej w strzykawkach o pojemności 11 ml pakowanych pojedynczo.

LUBEGEL Plus żel znieczulający do cewnikowania 11ml – zawiera 2% lidokainę oraz 0,25% (CHD) chlorhexydynę, znieczula miejsce aplikacji oraz zapobiega zakażeniom.

LUBEGEL Plus stosuje się aby wprowadzenie cewnika lub innego urządzenia medycznego było jak najbardziej płynne, sterylne i bezbolesne. Jest często stosowany przy wprowadzaniu cewnika moczowego, cystoskopii, zakładaniu wkładek wewnątrzmacicznych, histeroskopii, zakładaniu sondy nosowo-żołądkowej, proktoskopii, sigmoidoskopii i kolonoskopii oraz podczas innych zabiegów diagnostycznych.

 

Żel do cewnikowania bez recepty.

Produkt zarejestrowany jako wyrób medyczny zapewnia pełne bezpieczeństwo stosowania – wyroby medyczne kupuj jedynie w sprawdzonych hurtowniach medycznych.

 

Instrukcja stosowania:

·        Wyjmij strzykawkę ze sterylnej torebki, odrywając papier ochronny.

·        Zdejmij nasadkę.

·        Nałóż niewielką ilość LUBEGEL Plus wokół ujścia cewki moczowej.

·        Delikatnie włóż dyszę do cewki moczowej.

·        Zastosuj równomierny nacisk na strzykawkę, powoli uwalniając żel nawilżający w równym przepływie.

·        LUBEGEL Plus wypełni i znieczuli cewkę moczową.

·        Pozostaw na pięć minut, aby miejscowe znieczulenie zaczęło działać.

·        Włóż cewnik.

 

Preparatu LUBEGEL Plus nie należy stosować:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na lidokainę, chlorheksydynę lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu LUBEGEL Plus.

Jeśli błona śluzowa lub miejsce aplikacji (usta, pęcherz moczowy, cewka moczowa, pochwa, okrężnica lub odbyt) jest uszkodzona lub krwawi.

 

Skład:

– chlorowodorek lidokainy 2%.

– Roztwór glukonianu chlorheksydyny 0,25%.

 

OPAKOWANIE ZBIORCZE ZAWIERA 24 SZT 

Zobacz także

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...