Aktualności

Nagłe zatrzymanie krążenia stanowi śmiertelne zagrożenie, które wymaga natychmiastowej interwencji. Z tego powodu defibrylatory AED coraz częściej stają się elementem wyposażenia miejsc publicznych, rozmaitych instytucji oraz zakładów pracy. Pomimo ich powszechności nie wszyscy dokładnie znają jednak ich działanie i zastosowania. Co to jest defibrylator AED i jak go używać?
Duża różnorodność dostępnych na rynku termometrów do pomiaru temperatury ciała sprawia, że wybór odpowiedniego urządzenia może być prawdziwym wyzwaniem. Termometr tradycyjny, elektroniczny czy bezdotykowy – który z nich okaże się najlepszy? Co wziąć pod uwagę, wybierając termometr i jak prawidłowo mierzyć temperaturę? Wybierz model dla dziecka, dorosłego i seniora!
Produkty o niskim indeksie glikemicznym stanowią fundament zdrowej diety. Wpływają nie tylko na poziom cukru we krwi, lecz także ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Czym jest indeks glikemiczny (IG)? Jakie jedzenie ma jego niski poziom? Przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, omawiając znaczenie IG, korzyści zdrowotne płynące z jedzenia produktów o niskim IG, a także metody jego obniżania.
Zwichnięcie kostki to bolesny uraz, który może znacząco ograniczyć mobilność. Objawia się deformacją stawu skokowego oraz silnymi dolegliwościami bólowymi. Warto poznać charakterystyczne symptomy tego schorzenia oraz metody leczenia i rehabilitacji, które pomogą szybko wrócić do pełnej sprawności. Oprócz tradycyjnych rozwiązań istnieją także skuteczne domowe sposoby łagodzenia objawów skręcenia kostki.
Odleżyny, choć z pozoru wydają się jedynie problemem skórnym, w rzeczywistości mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, włączając w to infekcje i martwicę tkanek. Stanowią poważne zagrożenie szczególnie dla osób o ograniczonej mobilności, starszych oraz obłożnie chorych. Jakie są objawy odleżyn i jak je leczyć? Warto też zapoznać się z zasadami profilaktyki, które mogą pomóc uniknąć tego uciążliwego problemu.
Obrzęk limfatyczny to schorzenie, które bywa bardzo uciążliwe i wpływa na komfort życia. Często występuje jako skutek zaburzeń układu limfatycznego, ale przyczyn jest znacznie więcej. Choć limfodemia nie jest całkowicie uleczalna, istnieją różne metody radzenia sobie z opuchlizną, które mogą przynieść ulgę i poprawić jakość życia. Co to jest obrzęk limfatyczny i jak z nim żyć?
Szorstkie pięty mogą być uciążliwym problemem, który nie tylko pogarsza wygląd stóp, lecz także może prowadzić do dyskomfortu i bólu. Na szczęście istnieje wiele prostych i skutecznych domowych sposobów, które można zastosować, aby pozbyć się suchych i szorstkich pięt oraz przywrócić im zdrowy wygląd i miękkość. Sprawdź, skąd się biorą zrogowacenia i jak sobie z nimi radzić.
Lewatywa to jedna z najstarszych metod leczenia zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego, stosowana już tysiące lat temu. Pomimo swojej długiej historii, wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o jej wykonywanie w warunkach domowych. Czy lewatywa w domu jest bezpieczna? Jakie są jej potencjalne wskazania i zagrożenia? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.
Wybór ciśnieniomierza powinien zależeć od wielu czynników, takich jak osobiste preferencje, potrzeby medyczne, dostępny budżet czy najwygodniejszy dla danej osoby sposób pomiaru. Istnieje kilka rodzajów aparatów dostępnych na rynku. Na który z nich warto się zdecydować? Jak prezentuje się nasz ranking ciśnieniomierzy naramiennych 2024? Przekonaj się!
Zastanawiasz się, czym jest przepuklina? Jest to stan, w którym narząd wewnętrzny lub tkanka przedostają się przez powłoki organizmu, pozostając na swoim miejscu. Schorzenie najczęściej ma postać nieprawidłowego uwypuklenia danego fragmentu ciała. Najczęściej pojawia się w okolicy brzucha, gdzie narządy mogą przedostawać się przez słabe obszary mięśni i powłok brzusznych.