BŁONA STOMATOLOGICZNA RTG 3x4cm SKYDENT SPEED E - 150 szt

Film RTG Stomatalogiczny klasa E

Indeks katalogowy: BLO-FOT-SKY-01

  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
130,00 zł -10% 117,00 zł brutto / opak. 108,33 zł netto + 8% VAT / opak.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 123,50 zł / opak. -5%

Opis

Błona stomatologiczna RTG Skydent - ISO klasa E - 150 szt

Błona RTG stomatologiczna SKYDENT klasy E 3x4cm to rodzaj błony fotograficznej, który wyróżnia się swą czułością na promienie X. Produkt pozwala osiągnąć wysoki kontrast oraz niską ziarnistość, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo dobrej rozdzielczości szczegółów w obrazie. Znajduje zastosowanie podczas prowadzenia diagnostyki stomatologicznej.

Wysokiej jakości prezentowana wewnątrzustna błona RTG wymaga czasu naświetlania o połowę krótszego, aniżeli błony RTG o czułości D.

Charakterystyka produktu

Sensitivity E to wysokiej jakości dwustronna klisza radiodiagnostyczna o podwyższonej czułości (ISO klasa E) charakteryzująca się wysokim kontrastem, niską ziarnistością i doskonałą rozdzielczością. Błona przeznaczona jest wyłącznie do stosowania w stomatologicznej diagnostyce radiograficznej do obrazowania wewnątrzustnego.

Podkładka

Niebieskawy poliester o grubości 0,175 mm, wyposażony w obustronną warstwę ochronną o działaniu antystatycznym, która jednocześnie zabezpiecza folię Sensitivity E przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Charakterystyka techniczna

30% - 50% krótszy czas ekspozycji w porównaniu do klasy D, co jest zgodne ze światowym trendem zmniejszania narażenia pacjentów na promieniowanie
• opakowania światłoszczelne z miękkiego PVC z zaokrąglonymi krawędziami
• łatwe w obsłudze, łatwe otwieranie
• opakowanie nadające się do dezynfekcji
• folia ołowiana tył folii (oznaczony na opakowaniu jako „tył”)
• łatwa identyfikacja boków dzięki otworowi w rogu folii (wypukła strona otworu wskazuje stronę przednią/ekspozycyjną)

Przetwarzanie

Film naświetlony jest w normalnym świetle dziennym. Naświetlone filmy wywoływane są ręcznie lub w maszynach wywołujących. Film ręczny wywoływany jest przy pośrednim oświetleniu bezpiecznym w kolorze czerwonym lub zielonym. Do wywoływania można zastosować dowolne, powszechnie stosowane, płynne chemikalia. Nie zaleca się stosowania środków chemicznych w tabletkach lub proszku.

W opakowaniu znajduje się 150 sztuk produktu o wymiarze 3 x 4 cm.

Zobacz także

Akcesoria

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...