TEST UREAZOWY DO WYKRY.HELICOBACTER PYLORI Z WYCINKA - HELICO AQUA-TEST SEMTEX A'50

Indeks katalogowy: test.ure.aqua

  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 0,00 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
  • Odbiór osobisty: darmowy
5,40 zł brutto / szt. 5,00 zł netto + 8% VAT / szt.

Opis

Test ureazowy do wykrywania helicobacter pylori

Test ureazowy do wykrywania bakterii Helicobacter pylori z wycinka żołądka oraz dwunastnicy pobranego endoskopowo z wykorzystaniem małej ilości destylowanej wody. Dzięki niemu możliwe jest wskazanie obecności bakterii odpowiedzialnych za występowanie nowotworów żołądka czy choroby wrzodowej. Jeśli w badanej próbce możliwa jest obecność Helicobacter pylori, w czasie od kilku minut do jednej godziny barwa krążka bibułki ulegnie zmianie z koloru żółtego na barwę amarantową.

Opakowanie zawiera 50 sztuk Helico Aqua test.

Dostępny w naszej hurtowni medycznej test ureazowy wykorzystuje zdolność Helicobacter pylori do rozkładania mocznika. Wykonanie badania w celu wykrycia bakterii wymaga przeprowadzenia gastroskopii. Test składa się z plastikowej kasetki oraz krążka z papierka wskaźnikowego z określoną ilością mocznika – w przypadku próbki zawierającej bakterie powstanie roztwór zasadowy zawierający amoniak i papierek zmieni kolor. Bakteria Helicobacter pylori to czynnik ryzyka choroby wrzodowej oraz niektórych nowotworów żołądka – aby wdrożyć odpowiednie leczenie, niezbędne jest jej rozpoznanie.