PAKIET KOMPRESÓW STERYLNYCH Z GAZY ZABIEGOWY 7,5x7,5cm PAKIET-40szt 17Nitek 12Warstw TZMO

TZMO MA-109-2040-006

Indeks katalogowy: OPT-KMP-1-1-3-0710

Jałowe kompresy z gazy Matocomp wykonane w 100% z gazy bawełnianej. Służą do pochłaniania wilgoci i płynów ustrojowych w trakcie zabiegów i operacji
 • Dostępność: Dostępne
 • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
15,95 zł brutto / opak. 14,77 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Pakiet kompresów sterylnych z gazy zabiegowy 7,5 × 7,5 cm, pakiet 40 szt., 17 nitek, 12 warstw TZMO

Pakiet kompresów z gazy Matocamp przeznaczony do użytku w placówkach medycznych i nie tylko. Sprawdzi się także doskonale w domowej apteczce pierwszej pomocy.

Kompresy z gazy Matocomp to podstawowy materiał opatrunkowy stosowany do opatrywania różnego rodzaju ran. Są chłonne i dobrze zabezpieczają skaleczenia i inne uszkodzenia skóry. Kompresy są stosowane do pochłaniania płynów w trakcie zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych.

Kompresy sterylne zabiegowe Matocamp – najważniejsze informacje

Kompresy gazowe Matocamp wykorzystuje się głównie:

 • w szpitalach,
 • w przychodniach,
 • na salach operacyjnych,
 • w gabinetach zabiegowych,
 • w gabinetach lekarskich,
 • w pogotowiu ratunkowym.

Są bezpieczne oraz wygodne w użytkowaniu. Tuż po wyjęciu z opakowania można je założyć bezpośrednio na wcześniej zdezynfekowaną i oczyszczoną ranę.

Cechy produktu:

 • rozmiar: 7,5 × 7,5 cm;
 • nitkowość: 17 nitek, 12 warstw;
 • ilość sterylnych kompresów w pakiecie: 40 szt.;
 • opakowanie: torebka papierowo-foliowa.

Najważniejsze cechy kompresów gazowych Matocamp:

 • są w całości wykonane z bawełny, która jest bezpieczna oraz delikatna dla skóry;
 • są bielone metodą bezchlorową nadtenkową, co pozwala zachować czystość mikrobiologiczną materiału;
 • mają brzegi składane do wewnątrz, co zapobiega wysnuwaniu się luźnych nitek i ułatwia zakładanie opatrunku na ranę.

Kompresy gazowe to produkt jednorazowego użytku. Zapewnia to najwyższy poziom higieny oraz bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego.

Niezawodne kompresy sterylne gazowe 7,5 × 7,5 cm, pakiet 40 sztuk, 12 - warstw, 17 nitek

W tym zestawie znajdziesz aż 40 sztuk kompresów sterylnych gazowych firmy Matocamp. Są one niezastąpione wszędzie tam, gdzie na co dzień zużywa się ich znaczne ilości. Zakup opakowania zbiorczego to doskonałe rozwiązanie nie tylko ze względów praktycznych, ale także ekonomicznych. W ofercie Mercant znajdziesz także inne zestawy kompresów.

Gazowe opatrunki są przeznaczone przede wszystkim do opatrywania drobnych skaleczeń, ale można ich używać również w przypadku poważniejszych ran. Mogą być pierwszą warstwą opatrunku. Znakomicie wchłaniają krew oraz inne płyny ustrojowe, a także zabezpieczają przed wnikaniem zanieczyszczeń. Dzięki temu, że są sterylne, zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Kompresy gazowe są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je również wykorzystać np. do przemywania i dezynfekcji skóry przed iniekcjami.

Czym charakteryzują się wysokiej jakości kompresy gazowe sterylne?

Wybierając kompresy gazowe, należy przede wszystkim uwzględnić materiał, z którego są wykonane. W placówkach medycznych najlepiej sprawdzą się opatrunki bawełniane. Takie gazy są chłonne i bezpieczne. Powinny być także bielone metodą bezchlorową, co zapewnia im najwyższy poziom czystości chemicznej.

Wysokiej jakości kompresy gazowe powinny także mieć brzegi składane do wewnątrz. Zapobiega to wysnuwaniu się nitek i ułatwia zakładanie opatrunku na ciało.

Sprawdzone i bezpieczne materiały opatrunkowe w hurtowni Mercant

Hurtownia Mercant od wielu lat zajmuje się zaopatrywaniem placówek medycznych publicznych i prywatnych w wysokiej jakości materiały opatrunkowe. W tej kategorii znajdziesz m.in. kompresy jałowe i niejałowe, gazy, elastyczne i dziane opaski, a także watę i ligninę, elastyczne siatki opatrunkowe i hydrożelowe opatrunki przeznaczone do stosowania na oparzenia.

Oferta hurtowni Mercant obejmuje o wiele szerszy asortyment. Są to akcesoria niezbędne w różnych placówkach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz składania zamówień. Nasi doradcy chętnie udzielą dodatkowych informacji na temat produktów.