PAKIET KOMPRESÓW STERYLNYCH Z GAZY ZABIEGOWY 7,5x7,5cm PAKIET-10szt 17Nitek12Warstw TZMO

TZMO MA-109-2010-009

Indeks katalogowy: MA-109-2010-009

Jałowe kompresy z gazy Matocomp wykonane w 100% z gazy bawełnianej. Służą do pochłaniania wilgoci i płynów ustrojowych w trakcie zabiegów i operacji
 • Dostępność: Dostępne
 • Dostawa: od 15,99 zł (Mercant - transport na terenie miasta Łodzi, Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego)
 • Odbiór osobisty: darmowy
3,20 zł brutto / opak. 2,96 zł netto + 8% VAT / opak.

Opis

Pakiet kompresów sterylnych z gazy zabiegowy 7,5 × 7,5 cm, pakiet 10 szt., 17 nitek, 12 warstw TZMO

Kompresy z gazy Matocomp to podstawowy materiał opatrunkowy stosowany do opatrywania różnego rodzaju ran. Mają one szerokie zastosowanie w różnych placówkach medycznych.  Kompresy są stosowane do pochłaniania płynów w trakcie zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Warto także mieć je na wyposażeniu domowej apteczki.

Właściwości kompresów z gazy Matocomp

Zestaw kompresów jest gotowy do natychmiastowego użytku tuż po wyjęciu z opakowania. Produkty są sterylne, a więc pozbawione wegetatywnych i przetrwalnikowych form drobnoustrojów, które mogłyby być bardzo groźne w przypadku bezpośredniego kontaktu z raną.

Cechy produktu:

 • rozmiar 7,5 × 7,5 cm;
 • nitkowość: 17 nitek, 12 warstw;
 • ilość sterylnych kompresów w pakiecie: 10 szt.;
 • opakowanie: torebka papierowo-foliowa.

Właściwości produktu:

 • wykonane ze 100% gazy bawełnianej – kompresy są miękkie i delikatne dla opatrywanej rany;
 • bielone metodą nadtlenkową bezchlorową – zapewnia to bezpieczeństwo i sterylność;
 • mają brzegi składane do wewnątrz – dzięki temu nie strzępią się, a na powierzchni nie ma luźnych nitek;
 • opakowanie: torebka papierowo-foliowa z etykietą TAG – gwarantuje dobre zabezpieczenie kompresów, a także ich łatwe wyjmowanie.

Kompresy z gazy opatrunkowej są wyrobem jednorazowym.

Zastosowanie pakietu kompresów sterylnych z gazy 7,5 × 7,5 cm, pakiet 10 szt., 17 nitek, 12 warstw TZMO

Sterylne kompresy jałowe stosuje się przede wszystkim do opatrywania drobnych, a także poważniejszych ran. Nie tylko dobrze wchłaniają one krew i inne płyny, ale również skutecznie zabezpieczają przed zanieczyszczeniami. Ponadto w ofercie znajdziesz kompresy sterylne w innych wariantach różniących się nie tylko rozmiarem, ale też liczbą warstw oraz nitek. Pozwala to na łatwe dopasowanie materiałów opatrunkowych do konkretnych potrzeb.

Kompresy jałowe stosuje się przede wszystkim w celu:

 • zatamowania krwawienia i wysięku innych płynów;
 • opatrywania ran, oparzeń oraz skaleczeń;
 • przemywania skóry;
 • dezynfekcji powierzchni.

Są one podstawowym elementem wyposażenia szpitali, gabinetów zabiegowych, sal operacyjnych, karetek pogotowia ratunkowego, przychodni itd.

Jak wybrać odpowiednie gaziki jałowe?

Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Kompresy powinny być wykonane w 100% z bawełny. Dzięki temu wyróżniają się dobrą wchłanialnością oraz tym, że są przyjazne dla skóry pacjenta. Najlepiej wybierać także te, które są bielone metodą bezchlorową. Zapewnia im to najwyższy poziom czystości chemicznej. Są one także nietoksyczne i można je stosować bezpośrednio na rany. Podczas wyboru kompresów należy także sprawdzić, czy nie mają one luźnych włókien. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się te z brzegami składanymi do wewnątrz.

Innym parametrem, który także należy uwzględnić, jest rozmiar kompresu. Powinien być on jak najlepiej dopasowany do rozmiaru rany czy innego miejsca, w którym ma być użyty. Pozwoli to zoptymalizować koszty i zapobiegnie nadmiernemu zużyciu tych materiałów opatrunkowych.

Wytrzymałe i bezpieczne materiały opatrunkowe w ofercie hurtowni Mercant

W asortymencie hurtowni Mercant znajdziesz duży wybór materiałów opatrunkowych zarówno jałowych, jak i niejałowych. W tej kategorii są także dostępne opatrunki hydrożelowe na oparzenia, elastyczne siatki opatrunkowe, waty i ligniny, opaski elastyczne i dziane, gazy oraz inne akcesoria. Produkty dostępne w ofercie hurtowni pochodzą od zaufanych producentów cieszących się uznaniem na rynku.


Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem i do składania zamówień. Oferujemy nie tylko duży wybór akcesoriów i sprzętów do placówek medycznych, ale również konkurencyjne ceny. W razie pytań nasi doradcy chętnie udzielą dodatkowych informacji.